Jump to content

Reconditzionare discuri ambreiaj, sabotzi


MishuL
 Share

Postare recomandată

Prieteni, dupa cum am mai discutat cu unii dintre voi, vreau sa ma duc la Fermit sa incaltz discuri si sabotzi. Am vorbit in toamna, la TIB, si se rezolva pe loc, pretzurile sunt modice (un disc- cam 300.000, ferodourile + manopera) iar calitatea lucrarii e brici (gaurire, nituire cu mashini specializate). Cine doreshte, sa-mi aduca piesele pana cel tarziu la jumatea lui aprilie. In afara de costul reparatziei se va percepe si o cota-parte din biletul de tren/microbuz, dar aceste cheltuieli vor fi modice daca se aduna multa lume si multe piese....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa stiti ca lucreaza foarte bine baietii de acolo. Eu de "origine" sunt din Rm. Sarat.

Vedeti ca e si un membru din Rm. Sarat, farmacist parca. Cum orasul e mic, acolo se cunosc cam toti.

Bafta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vreau sa fac si eu 4 saboti de IMS. Merci,vorbim

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Broscarul amator

Si eu ma bag cu 4 buc saboti... ;)

Modificat de Broscarul amator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a notat! Altzii??? Hai ca vreau sa plec pe la jumatea lui aprilie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o laditza, poate te bunghesti tu sa le imperechem si sa le facem bune de reconditionat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e un plan bun, mai ales ca am si eu o ladita cu saboti uzati prin garaj - in 2001 am incaltat toata masina cu 800.000 lei la atelierul de langa Muzeul Taranului Roman - daca le-am incalta acum in aceiasi bani ar fi excelent...

<{POST_SNAPBACK}>

Confirma te rog la "Tehnic" daca mai vrei. B)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am fost acolo cu niste discuri de camion si lucreaza intr-adevar bine si repede dar e posibil sa nu se termine chiar intr-o zi. In cazul meu a durat 2 zile, dar banuiesc ca asta nu-i o regula...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-ar interesa si pe mine de facut un disc, dar as vrea sa stiu daca pana la intalnirea de pe 27 mai o sa fie gata, pt va vreau sa dau motoru jos :D ....cu alte cuvinte cand este gata...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ar putea sa ma intereseze si pe mine, si saboti si discuri. Mai multe detalii pot sa dau peste vreo saptamina cind ma apuc efectiv de treaba si fac si inventarul ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai repet, cam pe 19-20 aprilie vreau sa ma duc, ca mi se pare ca a inceput sa-mi patineze ambr. la duba cand trag de el.... De rezolvat se va rezolva pe loc, pt. ca voi fi acolo dis-de-dim. si oricum voi gresa mecanismul, ca sa functzioneze rapid si la parametrii ISO 9001-9002 :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Dragalashilor, da cloc iz tiching :blink: ! Sapt. viitoare vin la mine la serv. oamenii de la Fermit, o sa vb. exact cu ei ce si cum, pe urma dau mot. dubei jos si probabil pe 19 sau 20 apr. plec la Rm. Sarat. Pana acum, doar Tonic mi-a dat 4 sabotzi de imeseu... O sa pierdetzi trenul :banghead: ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

io...ma retrag...mi-am luat de barkas :banghead: , de 200mm nou-nout cu 700.000 din targ...

:blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai asta-toamna la TIB mi-au zis ca un disc te duce pe la 300.000.... Mie imi tre' pt. duba, de 215, si sub 1,7 Mlei nu gaseshti... :banghead:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragii mei.... acum fix un sfert de ora m-am dus la fiare vechi la coltz la Lizeanu sa dau table, cratitzi si galetzi sparte'n fund.... si se facea ca luam 185.000 pe ele.... si vedeam in bena o placa si un disc bune.... care imi pareau cunoskute.... si-l intrebam p'ala cat vrea pe ele... si zicea "da maruntu' ala" (adica 35.000).... si ma'ntorceam la biurou... si masuram... si avea fi 215 mm. ... si adica AM LUAT DISC DE 2,4 MILIOANE CU 35 DE MII, NEMAISOCOTIND PLAKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :)

Acuma vestea proasta: Toni, Bubul.... nu mai plec la Rm. Sarat :( .... cel putzin d'ocamdata.... money si pese back.... :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!