Jump to content

Conversie Euro 2 in Euro 4 sau Euro 3 in Euro 4


DragosR
 Share

Postare recomandată

Dupa ce Romania va intra in UE, masinutele nu vor mai putea fi vindute decit daca respecta normele Euro 4. Care sint costurile de a aduce o masina la aceste standarde?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce Romania va intra in UE, masinutele nu vor mai putea fi vindute decit daca respecta normele Euro 4. Care sint costurile de a aduce o masina la aceste standarde?

<{POST_SNAPBACK}>

Din pacate,actualmente statul roman,mai precis RAR-ul nu admite modificari de gen,de parca ar avea macar cum diagnostica acel E4,hahaha!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

tine cont ca EURO 2-3-4 nu se refera doar la motor. De la euro 2 la 4 trebuie sa ai si a treia lampa stop, si centuri de siguranta in 3 puncte si nu stiu ce etc. Deci nu doar noxele reprezinta standardul EURO.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum adica, nu vor mai putea fi vandute masinile non euro 4 ??

da ce, in Germania se vand numa alea euro 4 ??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca se refera la inmatriculare..... nu se vor mai inmatricula masini care nu sunt euro 4.....

daca e deja inmatriculata, poti sa o vinzi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca se refera la inmatriculare..... nu se vor mai inmatricula masini care nu sunt euro 4.....

daca e deja inmatriculata, poti sa o vinzi...

<{POST_SNAPBACK}>

@ospetele : oricum cred ca noi sintem mai ai draq decit toti cind e vb de restrictii si legi stupide :)

din ce am inteles eu din articolul respectiv cam asta reiesea...chiar daca e inmatriculata o masina si o vinzi , cumparatorul nu o poate inscrie ca nu respecta normele E4.... :banghead:

sau cel ce a scris articolul a facut un mic talmes balmes ( promit ca o sa caut articolul...)

Modificat de Evergreen
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E aiurea de tot. Nu se poate.

Masina e inmatriculata/inregistrata/inscrisa, numai ca schimba proprietarul.

Nu se vor mai putea inscrie in circulatie autovehiculele aduse din import daca nu au E4.

Acum este E3, cu norma D4.

Adica, acum in Germania nu se mai vand masini non-euro? Ba da si la greu. Numai ca platesc niste taxe de mai bine isi iau o norma E.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

NU, masinile se pot vinde in continuare, dar numai cele inscrise. De ex, daca in Germania, un prorietar duce masina la firma de leasing inapoi, masina este scoasa din circulatie. Apoi, daca acea masina nu are Euro 4, pa si pusi :banghead: Deci, cam asa stau treburile.

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare,

NU, masinile se pot vinde in continuare, dar numai cele inscrise. De ex, daca in Germania, un prorietar duce masina la firma de leasing inapoi, masina este scoasa din circulatie. Apoi, daca acea masina nu are Euro 4, pa si pusi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

povesti si povesti.

nu e adevarat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

“Vom putea circula cu aceste masini atit in Romania, cit si in UE, atit cit vor mai tine

Modificat de mmneg
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!