Jump to content

Ce Mesterim Pe La Masinile Noastre


88BLR
 Share

Postare recomandată

  • Replies 334
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 88BLR

    75

  • zib3r

    37

  • Cristi_XXZ

    17

  • Razak

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai pun io niste poze, ca ai ratat esentialu :coffee_lol:

pai asteptam sa mai pui si tu;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai pun io niste poze, ca ai ratat esentialu :D

Scuza k ma bag... Sper ca nu va suparati!!! Dar am si eu 1 intrebare... Am vazut k pragul este fixat cu niste "capse". Nu o sa rugineasca? Parerea mea, ca intre cele doua metale apara coroziune electrochimca!!! Cele doua metale avand potentiale electrice difrete...

E doar 1 parere. Sper k nu te superi!!!

Bafta in continuare! Masina arata din ce in ce mai bine!!! :coffee_lol: :D :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe a mea o sa o vedeti cat de curand la rebuild,cum au facut si alti colegi de forum :coffee_lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuza k ma bag... Sper ca nu va suparati!!! Dar am si eu 1 intrebare... Am vazut k pragul este fixat cu niste "capse". Nu o sa rugineasca? Parerea mea, ca intre cele doua metale apara coroziune electrochimca!!! Cele doua metale avand potentiale electrice difrete...

E doar 1 parere. Sper k nu te superi!!!

Bafta in continuare! Masina arata din ce in ce mai bine!!! :coffee_lol: :D :lol:

acele capse se numesc nituri si sunt din aluminiu, material care nu corodeaza. sub praguri se afla mastic, care pe langa rol de fixare mai protejeaza si de rugina.

ps: nu m-am suparat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scuza k ma bag... Sper ca nu va suparati!!! Dar am si eu 1 intrebare... Am vazut k pragul este fixat cu niste "capse". Nu o sa rugineasca? Parerea mea, ca intre cele doua metale apara coroziune electrochimca!!! Cele doua metale avand potentiale electrice difrete...

E doar 1 parere. Sper k nu te superi!!!

Bafta in continuare! Masina arata din ce in ce mai bine!!! :coffee_lol: :D :lol:

eu nici atat nu ma supar ,mersi de apreciere :D si golfanul tau este de vis :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laur , ma bucur ca ai apelat la un "gras si chel" ;) , care face treaba buna :D

am mesterit si eu la golf de la 08:00 - 23:00 . Pacat ca nu am cablu de date ... sa vedeti cum arata :huh:

Modificat de zib3r NOR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai taiat un pic altfel decat am vb, nu e nimic gresit, dar e mai greu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt un pic in ceata, este alta masina asta la care lucrezi sau este a ta? Nu era facuta, vopsita? :blush:

dsc00777qq3.th.jpgthpix.gif dsc007761ct2.th.jpgthpix.gif dsc00779iv5.th.jpgthpix.gif

workin my ass off :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai taiat un pic altfel decat am vb, nu e nimic gresit, dar e mai greu.

da , asa este.dar nu stiu de ce , mi se pare mai ok asa.si tot ce conteaza este ca "merge" bine treaba.totul e la linie.

Azi am fixat aripa spate in proportie de 80% .

Revin cu poza , cu ea gata fixata. :P

Sunt un pic in ceata, este alta masina asta la care lucrezi sau este a ta? Nu era facuta, vopsita? :P

Da , este masina mea.Dupa un incident neplacut , am fost nevoit sa schimb niste chestii pe ea :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmmmm nasol cu ploaia asta,nu am garaj si cam stau pe loc cu treaba,sper sa revin cu ceva poze in cateva zile :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D trebuie si incalzire in masina (nu am montat-o dupa ce am pus bordul de passat:P ) acum ca a venit frigu.post-3007-1222677029_thumb.jpgpost-3007-1222677034_thumb.jpg

post-3007-1222677039_thumb.jpgpost-3007-1222677044_thumb.jpg

si consumul la mers lejer :)

post-3007-1222677050_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ms baietzi: vor urma mai multe, doar sa imi revin financiar :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hahaha ....geniala replica...curaj iZOTOPE ca nu esti singurul...si eu respir greu ca VADER pana in ianuarie:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mai adaugam unu pe lista ... intre timp ... eu tot nu reusesc sa vorbesc cu vopsitorul meu ... ce situatie de ***** :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce nu mergi man la el acasa, ca doar nu s-a mutat de acolo; doar stii unde ti-ai lasat masina, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de ce nu mergi man la el acasa, ca doar nu s-a mutat de acolo; doar stii unde ti-ai lasat masina, nu?

doar nu crezi ca am lasato la colt de strada cu cheile in ea si a ridicato un necunoscut de acolo :P astept sa ii vina suspensia lu fratisu si ma duc atunci dar nu o sa fiu prietenos deloc :P azi ar trebui sa vina numai ca la noi in tara si firmele de curierat sunt praf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai asta zic si eu, in timp ce tu eshti baiat bun si le faci comenzi de piese masina ta sta pe margine.

nu-i cunosc, dar stiu povestea ta si nu ma pot abtine :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!