Jump to content

Ce Mesterim Pe La Masinile Noastre


88BLR
 Share

Postare recomandată

Azi am polishat masina 4 the last time :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 334
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 88BLR

    75

  • zib3r

    37

  • Cristi_XXZ

    17

  • Razak

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chiar daca e de pe alta arie, mi-am montat cruise control pe Vento. Cred ca ar merge si pe G2 pe injectie.

s-a pus de fabrica si pe golf 2. ca detalii de instalare.....se ia instalatia, se pune pe masina. daca e completa va functiona.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De instalat e destul de usor. E mai greu de gasit insa. Mi-a trebuit mai bine de un an sa o aduc completa de peste ocean.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

post-3007-1217861775_thumb.jpg

post-3007-1217861769_thumb.jpg

post-3007-1217861761_thumb.jpg

reconditionare jante :D

Modificat de iZOTOPE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fel, reconditionare jante :)) . Dar mai am mult de lucru! :blink: In 6 zile aproape k am gatat 1 janta :D (mai am de polishat vro 2 ore :P ). Se polisheza f. f. greu. :(

post-13869-1217862500_thumb.jpg

post-13869-1217862609_thumb.jpg

post-13869-1217862620_thumb.jpg

post-13869-1217862664_thumb.jpg

post-13869-1217862677_thumb.jpg

Modificat de szrobik
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fel, reconditionare jante :) . Dar mai am mult de lucru! :P In 6 zile aproape k am gatat 1 janta :D (mai am de polishat vro 2 ore :blink: ). Se polisheza f. f. greu. :(

da esti turbat rau daca atat de mult o lungesti... ar trebui sa construiesti si corabii in sticlute mici :lol: ...super iasa din ce vad... spor la ,,frecat lampa,,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"ar trebui sa construiesti si corabii in sticlute mici laugh.gif "_ o sa incerc. :)

Ms!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O munca titanica la polishare jante....bv

Pt izo..suruburile scot miezul? daca da...exista alte modele sau ai ceva optiuni?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu..suruburile sunt doar de forma... jantele nu-s modulare :)) sunt AEZ 7j et35 15" exact cat trebuie pe masinutza mea :) si la cat de joasa o sa fie >:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in concluzie, voi cum faceti polisarea? le sablati mai intai? e vreo scula minune? dati cu decanol?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

metoda mea : pus perie de sarma pe masina de gaurit, dat pana se indeparteaza orice urma de lac sau invelis din plastic (in cazul jantelor mele), apoi dau cu hartie abraziva in ordinea: prima mana cu granulatie de 400, a 2-a mana cu granulatie de 600, a 3-a mana cu granulatie 800, a 4-a mana cu granulatie de 1000, a 5-a mana cu granulatie de 2000 , pana ramane o suprafata lucioasa, apoi, pun pe masina de gaurit, pasla si putina pasta si dau pana iese totul lucios :D

desigur fiecare are metoda lui :Driver:

la o janta am stat 12 ore :D muncit continuu...si baut lapte la greu :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

dai cu shmirglu pana iti mai creste o mana...si apoi pasta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma bate si pe mine gandul sa ma apuc de ele :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci laure...pt jantele tale tre polishat tot...asta pt ca nu se defineste buza de spita...si eu aveam in cap sa fac asta cand le-am avut.

Ps pt indepartarea lacului folositi decanol-ul unguresc Kromofag sau ceva de genul(sa mai vb pe aici) e f f bun.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

treaba e ca daca eu le duc la sablat cu nisip, or mai iesi lucioase la polishat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca se sableaza cu nisip foarte fin..da ..altfel cred ca le cam strica :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inlocuit butonul din bord de la al 5-lea injector :) (celui vechi i-au sarit arcurile din el :) )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am apucat de timonerie,mai am de reglat sa mearga ceas ,am schimbat si bujiile :)

post-3768-1218194647_thumb.jpg

post-3768-1218194716_thumb.jpg

post-3768-1218194811_thumb.jpg

post-3768-1218194848_thumb.jpg

post-3768-1218194986_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

m-am apucat de timonerie,mai am de reglat sa mearga ceas ,am schimbat si bujiile :wub:

sal profesore... si eu vreau sa ajung pe acolo cu mainile, kitu ala e complet pt timonerie, sau mai trebuie si altele?... si cat tea costat, ca si eu caut sa-mi cumpar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"m-am apucat de timonerie,mai am de reglat sa mearga ceas ,am schimbat si bujiile "

Vad in poza NGK, spune-mi si mie te rog ce tip de bujie si ce motor ai,multumesc. si pretul !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat o fo setul la timonerie? ca si io vreau!

ideeem...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

paco6(GOLF2 87')
115 lei fara bila de jos ;)

as pune si eu ce am facut in ultimele 2 luni dar ma tem ca as umple vreo 2 pagini :lol: ..... :) :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai pune nu spune ca ai facut,baga poze aici si detalii sa vada si ochiul nostru :drunken:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!