Jump to content

Ce Mesterim Pe La Masinile Noastre


88BLR
 Share

Postare recomandată

Sper sa fie de folos acest topic,s-a intamplat sa vrem sa punem poze cu ce mesterim pe la golfane si parca este aiurea sa le pui la achizitii sau la o poza cu masina,rog pe cei ce vor posta pe acest topic sa si spuna mai in detaliu ce si cum a facut la masina,incep eu cu reconditionarea etrierilor spate,demontat complet,curatat,schimbat tot kitul de garnituri si semeringuri,in poze nu sunt inca vopsiti,ulterior am si vopsit etrierii rosii,bafta la viitoarele lucrari pe la masinile voastre :)

post-3768-1212446994_thumb.jpg

post-3768-1212447021_thumb.jpg

post-3768-1212447060_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 334
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 88BLR

    75

  • zib3r

    37

  • Cristi_XXZ

    17

  • Razak

    15

Top Posters In This Topic

Posted Images

La tine a iesit usor surubul pe care vine infiletat pistonul? Si eu am luat garnituri, dar n-am reusit sa scot ala sub nici o forma. Care e ordinea de desfacere?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da a iesit relativ usor,nu m-am chinuit cu el,ordinea cum le-am desfacut eu este asta; pistonasul desfiletat de pe tija cu filet,siguranta din etrier,tabla si arcul care vine in ea,mai este o saiba groasa,care tine tija cu filet,tija cu filet,jos de tot are o mica parghie care actioneaza frana de mana(se vede incercuita in poza),si in final este bratul care este miscat de cablul de la frana de mana,apoi este pistonasul care are in el 2 tablite,o saiba subtirica,si o coronita cu bile, si peste ele vine o siguranta,ce este incercuit cu verde vine in pistonas,si ce este cu mov vine in etrier sper ca am explicat bine si sa fie si la altii de ajutor,bafta :lol:

care va veti desface etrierii pe spate o sa fiti uimiti de cata mizerie se strange acolo

post-3768-1212536180_thumb.jpg

post-3768-1212537108_thumb.jpg

post-3768-1212537486_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sambata e randul meu sa fac treaba asta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu tre sa fac operatiunea !! dar mai bine i-au si asistenta linga mine ca parca vad ca lucru ceva ........ :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mult succes si sper sa va ajute

post-6824-1212561458_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mult succes si sper sa va ajute

asa trebuia sa le pun eu,dar nu am avut timp sa le aranjez :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci le-am pus bine Laurik :rolleyes: :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca nu prind curaj dar ii convoc pe faty si golfulet la o sedinta!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca nu prind curaj dar ii convoc pe faty si golfulet la o sedinta!!!

Ati facut o adevarat familie acolo.bv :)

ps topicul il mut la tehnic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eugen daca s-ar putea sa facem un topic pe undeva in aria mk2 unde sa se anunte intilnirile (cum este pe pagina principala )ca cei interesati se uita numai p-aici!! deseara la cluj iulius mall ora 20!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eugen daca s-ar putea sa facem un topic pe undeva in aria mk2 unde sa se anunte intilnirile (cum este pe pagina principala )ca cei interesati se uita numai p-aici!! deseara la cluj iulius mall ora 20!!

:) scuze de off topic domnu eugen, da sustin ce zice sebi, nu sar putea crea un topic pe aria mk1-mk2 unde sa putem posta viitoare intruniri, la nivel de zona, noi cei din ardeal vrem sa facem o intalnire si nu stim unde sa postam anuntu sa stie toata lumea....ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci le-am pus bine Laurik :lol: :icon_cool:

da bro,acum mai ramane sa aerisesc franele foarte bine :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da bro,acum mai ramane sa aerisesc franele foarte bine :blink:

sa ne spui rezultatul :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acuma pun ornamentele pe aripi ^_^ ... Maine revin cu poze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa ne spui rezultatul :)

rezultatul cel sperat se mai lasa asteptat,pt ca am placute noi garnituri noi,instalatia este aerisita si super aerisita,am sa merg cu ea sa se mai impace discurile cu placutele cele noi revin cu date despre treaba asta :P

Acuma pun ornamentele pe aripi :D ... Maine revin cu poze

bv bro spor la treeaba si asteptam poze :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum am promis : Poze.

dsc00350sf9.th.jpg dsc00351yf4.th.jpg dsc00352db5.th.jpg dsc00357ip0.th.jpg

L.E.: Cum se numeste solutia care indeparteaza insectele "tocite" de pe bara fata , respectiv parbriz? (vezi poza:bara fata plina de insecte+numar de inmatriculare...de parbriz nici nu mai zic... :( )

Modificat de zib3r
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

procesul de recarosare....

post-5370-1212868979_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

service autorizat rar? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine, bine,dar frinele.............. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

a doua zi de munca....scoaterea "bestiei" dupa cum le place la unii prietenii sa spuna

.

post-5370-1212960853_thumb.jpg

post-5370-1212960909_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) ma sa nu-l scapati din vedere pe Miorel ca asta pune 16v-le pe tractorasu ala din garaj al lui TATAE....sa fiti atenti la el. ;)

I-mi pare rau ca nu am putut sa te ajut Vali..SCUZE ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nicio problema, stiu ca ai fost ocupat si ca ai aceeasi problema ca si mine, timpul; oricum asta a fost munk bruta, nimic de finetze asa cum iti place tie, dar o sa mai fie din ambele categorii. Poate data viitoare incingem si micii la care tot batea apropo un partcipant, nu dam nume :)

I-mi pare rau ca nu am putut sa te ajut Vali..SCUZE :(
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!