Jump to content

Martor Airbag Aprins


Flaviu
 Share

Postare recomandată

Gaseste pe cineva care sa iti faca o scanare. In functie de ce apare, vedem care e solutia. Teoretic, nu trebuie sa aiba legatura cu soarele..... poate sa fie o problema de comunicatie, intre cluster si ECU.

Am fost...Dupa vreo 2 ore si dupa ce s-au uitat vreo 4 "mesteri" la ea...Verdict final: eroare la ceasurile de bord! Mi-au sters eroarea si mi-au spus ca daca revine eroarea nu e alta solutie decat sa schimb ceasurile de bord! (4.000 RON). M-au linistit de tot! A...si mi-au zis sa folosesc un parasolar ca "apar lipituri reci" si de aceea se aprind martorii respectivi. Deci ideal ar fi sa umblu mai pe la umbra... De remarcat ca mai erau vreo doi amarati ca si mine care aveau aceeasi problema! Zuper, nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu am auzit ca martorul de airbag din bord sa fie aprins din cauza ceasurilor.

Posteaza rezultatul diagnozei, daca ti l-au dat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mi l-au dat...Au scris doar chestia cu ceasurile de bord pe factura....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...

Salutare tuturor,am marea rugaminte,de a ma informa cineva unde e situata mai exact rezistenta airbagului n95 la un passat din 1997 tdi pentru ca mi-a aparut lumina airbagului in bord,am facut un diagnostic si mi-a aratat urmatoarele:00588-Airbag Igniter DriverSide(N95) 32-10-Resistance Too High-Intermitent?va multumesc,salutare.

 

Cauta te rog in aria Passat...

http://vwforum.ro/forum/6-passat/

Aici este aria Golf4/Bora si sigur nu vei gasi raspunsul :)

Multumesc

Modificat de Laurentiu_LWR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In volan este. Verifica spira si papucii din mufe.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!