Jump to content
bibi91

Usa Blocata

604 postări în acest subiect de discuţie

vld57

Va salut,

E vorba de un golf 5, usa blocata. 

Usa stanga spate nu se mai incuia. Am decis sa i schimb yala, zis si facut. Am cumparat una de pe ebay - £20, am dat fata de usa jos si am schimbat o. Bucuros, incep sa montez repede usa inapoi, prind doar surubul acela in lateral care sustine continuarea manerului, pun si manerul dupa care o inchid si incui s a vad daca am muncit cu folos. Stupoare :o usa nu se mai deschide! Dupa care iau forumurile la puricat si dau de voi (de ce n am facut asta inainte?!)  si constat ca am luat cea mai proasta decizie sa cumpar after market.

Acum intrebarea clasica, ce fac?! Am fata de usa intre deschisa, pot sa bag mana printre sa ajung la mecanismul de deschidere, dar nu merge neam. E blocat pe inchis.

Vad ca o ultima solutie frecvent propusa este sa decupez un buzunar pe interior sa pot ajunge la yala. Bun, pot sa fac si asta, si apoi ce fac? Nimeni n a oferit si continuarea de dupa decupat in usa :huh:

Orice sfat e binevenit, am prins fata de usa cu cateva suruburi pe unde aveam acces sa pot circula cu ea, asa ca nu i panica, astept cu rabdare sfaturi cum sa o pot deschide fara sa produc pagube mari, dupa care cel mai probabil ma duc la dezmembrari si iau una originala SH si aia a fost, job done.

Multumesc in avans! 😘 

Distribuie această postare

Link către postare
Distribuie pe alte siteuri
F l o r i n

sa te chinui sa spargi yala.

acum, trebuie sa te gandesti ca o yala noua de 20 lire... nu poate sa fee echivalentul uneia de 750 lei.... toate cele after market sunt foarte slabe calitativ. Am avut pe cineva cu aceeasi problema si a trebuit sa ii scoatem usa din balamale si sa spargem yala.

Identic cazul tau.... cand a inchis-o, asa a ramas.

Link către postare
vld57

Mersi pt raspuns. 

Evident ca daca stiam asta inainte numai cumparam after market. Cateodata poti rezolva o problema in felul asta, cumparand o piesa ne originala, nu si in cazul unei yale de vw se pare.:banghead:

Modificat de R_a_z_v_a_n
Renunta la QUOTE. First/last warning.

Link către postare
F l o r i n

corect ....dar cand acea piesa este sa zicem la 10% din pretul piesei oem.... atunci clar nu rezolva.

Nici cele de 300-350 lei nu sunt mai de soi.... un an tin.

Link către postare

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont

• Activi pe această pagină   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.