Jump to content

Consola Cu Instrumente De Bord


spoon
 Share

Postare recomandată

Salut , mai mult ca sigur s-a bulit BUZZER-ul de la semnalizare care am inteles ca este in spatele caesurilor de la bord, din ce am mai citit pe forum se poate schimba dar nu am gasit nicaieri cum se demonteaza consola cu ceasuri ca sa poti ajunge la acest buzzer. poate a mai desfacut cineva. MULTUMESC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

stie cineva cum se da jos partea cu instr de bord , adica demontarea ceasurilor . MS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In stanga si in dr consolei de volan ai doua suruburi, mai ai doua sus, se scoate plasticul care inconjoara instrumentarul de bord care mai are si niste cleme, iar dupa ce scoti acest plastic gasesti niste suruburi care tin bordul torx 20 daca nu ma insel toate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multam , poate ai timp o data sa ma ajuti si pe mine in problema cu buzzerul bulit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

si eu am avut problema asta cat masina era inca in garantie. mie mi-au schimbat ceasurile de bort cu totu' pt ca mi-au spus ca buzzerul nu se poate schimba separat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil, nu se schimba de fata cu clientul, ori se inlocuieste bordul, care ulterior se repara si se revinde.

Buzerul este o piesa care costa 2-3Ron, ori se recupereaza de la o jucarie stricata si daca dispui de un letcon se inlocuieste in 5 minute, asta dupa ce ai demontat jos bordul. :wub:

Respectivele capsule se gasesc la magazinele de pe strada Maica Domnului in bucuresti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc , astept sa fie o vreme mai calda si o sa incerc operatiunea asta .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil, nu se schimba de fata cu clientul, ori se inlocuieste bordul, care ulterior se repara si se revinde.

Buzerul este o piesa care costa 2-3Ron, ori se recupereaza de la o jucarie stricata si daca dispui de un letcon se inlocuieste in 5 minute, asta dupa ce ai demontat jos bordul. :icon_rendeer:

Respectivele capsule se gasesc la magazinele de pe strada Maica Domnului in bucuresti.

Ai perfecta dreptate in ceea ce spui, dar la mine masina era in garantie, deci dealerul a platit totul (manopera+piese), deci nu vad ce interes ar fi avut sa le schimbe cu totul. Stiu sigur ca le-au schimbat pt ca pe ceasurile vechi aveam in semn distinctiv. M-am enervat ca nu mi-au lasat kilometrajul la 0 KM. :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!