Jump to content

Recunoasteti piesa?


C o s m i n
 Share

Postare recomandată

Salutare tuturor

Ştie cineva unde se conectează acest furtun ? Masina este golf 4, 1.9, ALH. 

20180719_162507.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 1/16/2018 at 10:59 PM, Nynel said:

Salutare si bine v-am asit...

La fel ca si colegul vallydulduruc am probleme cu acea piesa si nu stiu ce sa comand. Nu scrie nimic pe ea, pentru a incerca sa comand dupa cod. Ar fi de mare ajutor daca as primi un raspuns. Am atasat poza cu piesa din autodata unde se vede si denumirea in engleza.

Multumesc anticipat

manifold.png

ai gasit?, 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
On 20.07.2018 at 20:49, marius_priti a scris:

ai gasit?, 

aproximativ... denumirea spusa de un coleg de forum mai sus... insa pt motorul meu nu am gasit-o prin dezmembrari, iar noua se aduce decat pe comanda si costa mult. am primit oferta, singura, la 1200 lei si am zis pas. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 16.01.2018 at 22:59, Nynel a scris:

Salutare si bine v-am asit...

La fel ca si colegul vallydulduruc am probleme cu acea piesa si nu stiu ce sa comand. Nu scrie nimic pe ea, pentru a incerca sa comand dupa cod. Ar fi de mare ajutor daca as primi un raspuns. Am atasat poza cu piesa din autodata unde se vede si denumirea in engleza.

Multumesc anticipat

manifold.png


Se numeste "unitate de antrenare" iar codul piesei este: 06B133619D....asta daca NU ai gasit pana acum!

Capturadeecrandin2018.08.15la08.29.13ca4


http://ro.realoem.me/Volkswagen/RDW/PA/2001/226/R/1/133/133022#2

Modificat de mariuscbn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 8/7/2018 at 10:04 AM, Nynel said:

aproximativ... denumirea spusa de un coleg de forum mai sus... insa pt motorul meu nu am gasit-o prin dezmembrari, iar noua se aduce decat pe comanda si costa mult. am primit oferta, singura, la 1200 lei si am zis pas. 

te salut, am patit si eu la un baiat si electrovalva trebuie testata, pt ca si eu am crezut ca e aceasta piesa defecta, defapt s a adeverit ca electrovalva testata pe baterie pe direct functiona, deci nu primea  impuls, asa ca nu o schimba pana nu faci o verificare atenta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Salutare dragi prieteni, am o nelamurire in legatuta cu piesa asta , este ca un fel de siguranta , se gasete pe dub bord pe acolo!!!

spacer.png


 

spacer.png

 

Ce e si ce rol ate ? Salutari

Modificat de filipbogdtds
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Thermal fuse relay se foloseste la geamurile electrice, suspensie cu perne, mecanism decapotare cabrio etc

Modificat de BadGrandpa
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!