Jump to content

Grilaje Plastic


guvidu
 Share

Postare recomandată

Am vazut zilele astea o Ibiza care avea acele grilaje de plastic de langa faruri, in forma de fagure, nu cu linii drepte. Stie cineva de unde se pot lua? Se poate ca modele FR sau CUPRA sa aiba din fabrica grilele astea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, Ibiza FR are din fabrica acele grile cu fagure:

SEAT_IBIZA_FR_091-788185.jpg

La Cupra sunt ca la Ibiza normala, doar ca au alta culoare, un gri inchis:

1024x768-Seat-Cupra-01.jpg

Ca rapuns la intrebarea ta, te poti duce la dealer sa comanzi grilele de Ibiza FR, cu fagure.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am fost azi la dealer, dar la ei pe calculator, apareau grilele normale. o sa mai incerc maine, ca era cam aglomerat acolo si tipul de la comp nu prea avea timp

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Normal ca apareau grilele normale, daca au introdus VIN-ul tau in calculator.

Codurile de produs pentru grile sunt urmatoarele:

6L6 853 676 - pentru grila din dreapta

6L6 853 677 - pentru grila din stanga

Din cate stiu, costa cam 120 RON bucata, deci 240 RON in total.

pozaxz4.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Abia acum am avut timp sa ajung la dealer. Pretul la grilele de FR este de 75 ron/bucata. mi se pare destul de mult, avand in vedere ca cele stock sunt 12 lei. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare Guvidu!

Ti-ai luat cumva grilele astea de la FR?

Daca da cum vin montate?

De asemenea ai putea sa i intrebi pe cei de la Seat daca au si grila centrala tot in stil fagure?

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am apuc sa le cumpar inca.De potrivit sigur se potrivesc la fix pentru ca sunt din echipare originala. Legat de grila centrala (aia cu sigla seat) eu nu au decadin aia normala. Am gasit ceva la FK dar nu fagure, ci normala dar fara sigla. Daca gasesc ceva nou o sa postez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista ca piesa Oem grila aia cu fagure. O poti lua ca piesa after-market, insa va fi fara sigla Seat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista ca piesa Oem grila aia cu fagure. O poti lua ca piesa after-market, insa va fi fara sigla Seat.

stii cumva de unde se poate lua una after-market fagure?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Foarte frumoase grilele astea. Am vazut ca la eu pe site apare o firma din Bucuresti, ca si importatator pt Romania a produselor MS Design. Le-am trimis un mail sa vad daca pot aduce asa ceva dar casuta respectiva de mail nu functioneaza. Firma se numeste PREMIUM BRANDS. Poate reusiti voi,cei din Bucuresti sa dati de ei. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca va intereseaza produsele MS Design, trimite-ti mail la florian.leonte@falcon.ro sau il sunati la 0730.016.711.

Adresa accea nu mai este disponibila, deoarece un alt Premium Brands a cumparat domeniul lor.

Grilele si celelalte accesorii se aduc la comanda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare!

L-am sunat azi pe Florian. Initial ii dadusem mail dar nu mi a raspuns... Mi-a zis ca a primit mail ul dar ca inca nu a primit un raspuns de la Ms Design. Se pare ca acestia au incheiat un contract cu exclusivitate cu Seat si nu ar m-ar vinde piese decat catre Seat. A zis ca in mom in care prim un raspuns de la MS o sa mi dea de veste.

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Ceva noutati despre MS Design? Pe langa grila frontala fagure, au si niste praguri care mie imi plac mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toma Aurelian

vreau si eu grile de fr :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deocamdata nimic!

Imi pare rau!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grilele de FR au alt tip de fagure mai "larg" ca sa zic asa fata de cel dupa modelele obisnuite de jos din spoiler. Nu prea se asorteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
Grilele de FR au alt tip de fagure mai "larg" ca sa zic asa fata de cel dupa modelele obisnuite de jos din spoiler. Nu prea se asorteaza.

Aici ai dreptate, dar eu cred ca oricum se asorteaza mai bine fagurele mai mare,decat liniile din varianta stock.Ar fi ideal sa se gasesca si grila din mijloc tot fagure :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa schimbi si grila de jos, cu una de FR. Se gaseste grila din mijloc fagure, insa nu cred ca e acelasi fagure si e fara sigla. In plus, costa o gramada de bani.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

1. Am vazut in service la Constanta o Cordoba neagra cu grila centrala fagure fara sigla si rama cromata. Super-bine arata !

2. Arata binede tot grilele de la MS Design. Stie cineva un pret la ele ? Si unde se pot achizitiona in RO ?

Modificat de Blu3Sky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Raspunsul la a doua intrebare, il gasesti in postul nr.12.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. Am vazut in service la Constanta o Cordoba neagra cu grila centrala fagure fara sigla si rama cromata. Super-bine arata !

2. Arata binede tot grilele de la MS Design. Stie cineva un pret la ele ? Si unde se pot achizitiona in RO ?

Salutare!

Daca ai sa citesti tot topicul de la inceput ai sa vezi ca am incercat sa contactez pe cineva recomandat de un membru care ar aduce piese de la MS Design.

I-am dat un mail nu mi a raspuns asa ca am dat un tel si mi a zis ca asteapta un semn de la MS Design. Din pacate el mi a zis ca s ar putea sa nu mai trimita piese cei de la MS Design decat la importator direct sau ceva de genu.

O sa i mai dau un tel sa vedem..

Bafta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit TOT topicul insa problema ramasese in aer, de aceea am cerut lamuriri.

Acum, oare nu stie nimeni un alt importator / magazin / persoana care sa aduca piese de la MS Design ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!