Jump to content

Octavia II: MP3 Player OEM Skoda + 6 CD Changer


Diesel
 Share

Postare recomandată

2 pe bord si 2 in spate la luneta.tweeterul e un difuzor,cum sa nu-l numere?pune tu numai difuzoare de bass si medii si vezi cum se aude!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • adyp2003

    7

  • 2Good4U

    6

  • Diesel

    5

  • Lex

    4

Ai dreptate, dar credeam ca ai inteles la ce ma refeream: la difuzoare de putere (a se citi: de bass). Nu are rost sa continuam discutia deoarece fiecare dintre noi are parerea sa de nestramutat in ceea ce priveste partea audio.

Citisem pe undeva pe aici ca player-ul are control automat al distorsiunilor si oricat de tare ai da muzica nu auzi distorsiuni? Poate cineva care are audience sa confirme aceasta afirmatie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, in fiecare usa sunt montate cate 3 difuzoare, iar in privinta distorsiunilor,daca dai la maxim, nu gajaie intr-adevar dar se pierde din fidelitate, daca o tii cateva idei mai incet , se aude excelent si va asigur ca nu aveti nevoie de subwoofer .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum adica sunt montate cate 3 difuzoare in fiecare usa? Mie mi-a spus agentul de vanzari ca are cate 2 difuzoare in fiecare usa, inca 2 la luneta (de care spunea ca sunt oarecum mascate, adica nu sar in ochi), iar de restul de 2 nu am aflat unde ar fi pozitionate.

Dar daca tu ai deja "jucariile" imi vine greu sa te contrazic... Ce sa zic, e cel putin ciudat... :confused:

Oricum, multumesc pentru raspuns! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut, eu am masina de o luna si mi-e greu sa cred ca deja au schimbat pozitia difuzoarelor...cel putin la mine asa sunt dispuse , deci masina poate avea 4 difuzoare , 8 difuzoare si daca pui si sound sistem iti mai pun ei inca 4 si acestea se deosebesc de cele normale ale masinii printr-o fidelitate mai mare si sigla : sound system montata pe fiecare dintre ele...daca vrei sa le vezi imi spui si nu este nici o problema .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca poti "tranti" niste poze ar fi super ok.

PS: Am aflat si eu azi de la dealer ca sunt 3 difuzoare pe fiecare usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa vad (si sa simt) si eu sistemul pentru ca si eu mi l-am comandat dar nu a venit inca masinuta.. :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Are cineva idee cine e "mama" Audience-ului? Philips, Blaupunkt? :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La o intalnire a forumistilor, un reprezentant Skoda spunea ca Cd player-ul ar fi de provenienta Grundig...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I vote for Blaupunkt.Cel putin eu asa am inteles cand am intrebat..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

I vote for Blaupunkt.Cel putin eu asa am inteles cand am intrebat..

<{POST_SNAPBACK}>

As vota si eu ca e un Blaupunkt...

Dar din pacate nu gasesc CD-playerul Audience pe lista produselor OEM de pe site-ul Blaupunkt http://www.blaupunkt.de/7643103310_main.asp

Dupa cum se vede Blaupunkt apare furnizor pt RCD 300 model care e pe Golf5, precum (printre altii) CD30MP3 care e montat pe Opel Astra H...

Deci, furnizorul HU-ului de pe Octavia 2 tre' sa fie altul decat Blaupunkt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Furnizorul este intr-adevar Blaupunkt dar producatorul este Grundig :offtopic:

Pe RCD300 al meu scrie clar "Made by Grundig in Portugal" cred ca la O2 este aceeasi situatie .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cumva cineva daca exista vreo posibilitate de playlist la audience? Poti sa vezi melodiile si sa o alegi pe cea care o vrei?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bag mana in foc ca nu exista posibilitatea de a crea playlist-uri. Ce naiba, e Audience, nu Apple iPod. ;)

Sincer sa fiu, nu am auzit la nici o masina sa suporte playlist-uri...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bag mana in foc ca nu exista posibilitatea de a crea playlist-uri. Ce naiba, e Audience, nu Apple iPod.  :D

Sincer sa fiu, nu am auzit la nici o masina sa suporte playlist-uri...

<{POST_SNAPBACK}>

Sincer si eu ma indoiesc, dar daca ii iei omului speranta... :D Oricum e super nasol sa cauti o melodie pe un cd cu 150 mp3'uri, fara a avea macar un "jump to file".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cred ca are macar un "next folder". Altfel ar fi grav :offtopic: .

O solutie ar fi sa pui cate 15 mp3-uri intr-un folder; ceva de genul fiecare cd rip-uit in folder-ul lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai cred ca are macar un "next folder". Altfel ar fi grav :blink: .

O solutie ar fi sa pui cate 15 mp3-uri intr-un folder; ceva de genul fiecare cd rip-uit in folder-ul lui.

<{POST_SNAPBACK}>

Bineinteles ca are "next folder", si iti si scrie numele fiecarui folder. Ce te ajuta cat de cat este optiunea "scan" care iti reda primele 10 sec. din fiecare melodie dupa care trece la urmatoarea si tot asa, iar cand ai gasit piesa pe care o vrei apesi "ok".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut,

am eu pe a mea Audience cu 12 boxe! Merita banii daca-ti da punga.

afiseaza si temperatura exterioara si alte chestii utile, in cazu in care prietena te streseaza cu intrebari. soundu e chiar bun si face schimbul intre cd destul de repede si fara zgomot.

am insa o problema (am vazut si la altii): nu am manual. stie cineva de unde sa iau unu sau download... TX

PS: nu ai optiunea de playlist. singura solutie e cu foldere. face mix separat pe folder.

M

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am insa o problema (am vazut si la altii): nu am manual. stie cineva de unde sa iau unu sau download... TX

M

<{POST_SNAPBACK}>

Du-te inapoi la dealer sa-ti dea manual ca trebuie sa aiba. Singura problema este ca nu sunt manuale pt. audience in romana, doar in engleza si cred ca din cauza asta nu le dau. Au mai fost persoane pe forum care s-au intors la dealeri sa ceara manualul si le-au dat. Eu nu am avut problema asta deoarece am fost avertizat de pe forum si l-am cerut in momentul livrarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Ofer spre vanzare xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • 8 years later...

Salut,


Se poate pune Bluetooth pe o Octavia 2 cu Audience +Magazie din fabrica? Sau trebuie schimbat?
 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se poate pune. Nu trebuie schimbat Audience. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!