Jump to content

Tremurat La Reducerea Vitezei


DanielK
 Share

Postare recomandată

De ceva vreme am o problema enervanta. In momentul cand reduc viteza cu scopul de a opri mersul masinii, scoasa din viteza (de exemplu cand o las sa curga la semafor) se simte un tremurat in toata masina, dar mai ales in volan, ca si cand rotile ar avea colturi. Tremuratul se mentine 2-3 secunde dupa oprirea completa (deci nu poate fi din roti) dupa care revine la normal, relanti-ul fiind in tot acest timp la turatie normala. Se intampla cand e rece de fiecare data, iar cand e motorul cald, sporadic si doar cand reduci viteza la minim cu scopul de a opri.

Initial am crezut ca poate fi de la discuri sau placute de frana, dar cele 2-3 secunde de mentinere a tremuratului fara picior pe frana m-au contrazis.

Ce credeti?

Modificat de DanielK
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa faci o diagnoza; sa nu ai "surprize" cu G62(senzorul de temperatura a lichidului de racire).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

am exact aceeasi problema,am facut diagnoza..valorile arata normal.m-am gandit la vreun surub slabit la suportul motor,oricum ceva legat de suportul motor.o sa verific si o sa te anunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!