Jump to content

De unde cumparam anvelope ieftine ?


vw-raz-van
 Share

Postare recomandată

Pentru ca inca nu am achizitionat un set de vara, eu am folosit ca referinta site-urile de mai jos si am ajuns la concluzia ca diferentele sunt de ~10RON intre un furnizor sau altul (inclusiv autosoft) pentru acelasi model de anvelopa. Referitor la calitatea serviciilor oferite, poate ne ajuta cineva care a si cumparat de la unul dintre ei.

http://eanvelope.ro/

http://www.vanzarian...te_speciale.php

http://www.vreau-anvelope.ro/

Modificat de robert03
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Incepand cu 06.05 la Selgros:205/55/16 91V Dunlop SP Sport 01=277 ron(TVA-ul cadou)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am luat eu de pe cauciucuridirect.ro 2x Nankang NS2 205/45/R17 la pretul de 565.24 Lei amandoua, cu transportul din Germania inclus. In 7 zile le-am avut pe masina(le-am comandat miercuri inainte de Paste si le-am primit marti dupa Paste). Foarte multumit!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe magazinuldeanvelopeonline.ro au si service si ofera montaj gratuit, servicille sunt bune si pretuile ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Sa mai „dezgropam” putin si topicul acesta ... ce noutati mai aveti ? De unde mai cumparam anvelope ieftine ? Au mai aparut ceva magazine online noi care sa aibe preturi competitive ? Sau ne intoarcem iar la http://www.anvelopejantepromotii.ro/ sau la http://www.cauciucuridirect.ro/ ? Voi pe unde mai lasati banii pt. nebunia asta :screwy: cu obligativitatea anvelopelor M+S de iarna ? Hai ca se apropie termenul si sunt nevoit sa cumpar 4 bucati 225/40 R18. Presimt ca las cel putin 20 de bulioane dar ... unde ? :lol: :icon_bounce:

Modificat de D a n i
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am cumparat Dunlop anul asta de la anvelopejantepromotii.ro, niste 185/65/14, au fost cu 65RON mai ieftin/buc fata de orice din Bucuresti.

Cauciucurile sunt foarte OK, saptamana 31/2011.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu vreau sa le fac reclama dar pe langa Deva este un depozit mare de anvelope, la preturi acceptabile ... http://www.autogroup.ro/produse.php poate va este de folos ... preturile mi se par ca cele de pe anvelopejantepromotii.ro ...

Modificat de davides
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am comparat ce am luat eu, Dunlop Winter Response 185/65/14, la janteanvelopepromotii sunt 266RON/buc, la site-ul sugerat de tine sunt 330RON, diferenta de 64RON!!!

Pana si la Bucuresti, la Auto Soft si la alte magazine online se ofera 10-12% discount pentru anvelopele de iarna, deci aceleasi anvelope, la Auto Soft sau PC Mall costa ~ 300RON, diferenta fata de janteanvelopepromo.... este in acest caz de 34RON/buc.

La 4 buc achizitionate castigati 136RON, adica acoperiti costurile de demontare/montare/echilibrare si mai raman bani si pentru geometrie roti.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu m-am uitat la debica frigo parca :) ... depinde cu marcilea astea ... daca esti importator direct atunci ai pret mai mic, daca nu ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Confirm si eu cu... janteanvelope promotii. Am luat recent 4 buc. Kleber de iarna. Cel mai bun pret si transport gratuit la 4 buc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... pe langa Deva este un depozit mare de anvelope ...

Lasa-ma te rog cu depozitul mare fiindca nu au nici macar o anvelopa la dimensiunile solicitate de mine ( 225/40 R18 ) Nici macar de vara ... daramite de iarna sau allseason. Basca depozitul lor de anvelope consta intr-un transcontainer de TIR dezafectat unde anvelopele se coc pe timpul verii la o temperatura de peste 60 de grade Celsius.RO%20flag.gif Tu ai cumpara o astfel de anvelopa ? Eu nu - chiar daca ar fi la un pret inferior altora. :nono: Asa ca „mersi” de asa informatie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci nu da in cap D a n i ... eu stiam ca e in santuhalm sau ii confund? ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu dau la cap davides :) . Vorbescdespre `depozitul` de vis-a-vis de giratoriul din Santuhalm ( peste drum de santierul viitorului Carefour ) care-si spunea si `Casa Auto` cu adresa la nr. 69P. Eu iti multumesc pt. intentia de a ma ajuta dar ... pe cei de la autogroup.ro am avut ocazia sa-i cunosc si am ramas cu impresia pe care o deduci din postul meu precedent : niste nesimtiti. ( Vroiau sa-mi vanda intr-o vara niste Dunlop Maxx din TIR-ul lor in care nu puteai nici sa respiri de cald ce era. Norocul meu ca am mers dupa angajatul lor sa vad cum erau depozitate anvelopele si nu am asteptat in fatza la birou sa-mi fie aduse pt. vizionare. N-am stiut cum sa plec mai repede. De asta am avut reactia de mai sus cand am vazut ca-i recomanzi aici. :nono: )

Poate i-ai confundat tu cu cei de la firma de peste drum ( adica pe partea cu santierul Carefour ) - unde sunt mai de treaba angajatii si parca si sefii dar au preturile prea babane pt. gustul meu.

P.S. Vad in fotografiile de pe site-ul lor ca in ultimul timp au modificat modalitatea de a pastra anvelopele dar ... tot nu au dimensiunile solicitate de mine ... cel putin in magazinul lor online. Sa stii ca voi verifica personal ( la fatza locului ) ce au mai schimbat cei de la autogroup si o sa revin cu impresii saptamana viitoare.

Modificat de D a n i
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Asadar revin si confirm faptul ca cei de la „depozitul” Autogroup Premio din Santuhalm nu au schimbat mare lucru. Nu au nimic pe stoc la dimensiuni mai „speciale” si ce ofera ei cu comanda platita in avans este cu aproximativ 35 % mai scump decat pe site-urile consacrate. Mi-au cerut 700 lei pe o anvelopa chinezeasca ce o pot comanda si singur la pretul de 513 lei. Probabil au preturi normale la ce au deja pe stoc dar ... pe mine m-au dezamagit iar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

vad ca nu a mai postat nimeni aici de ceva vreme.

vreau sa va impartasesc 2 siteuri de incredere ca tot vine primavara ...

1.http://dealeranvelope.ro/

preturi foarte bune , transport gratuit pt 4 anvelope + 16 lei taxa de ramburs , au loturi noi - DOT nou

2.http://www.anvelopejantepromotii.ro

- s-a mai scris aici pe topic, eu am luat acum de la ei http://www.anvelopejantepromotii.ro/anvelope-detalii.php?cod=3405 la cel mai mic pret din tara (cu 1 leu mai ieftin decat la dealeranvelope)

- transport gratis pt 4 anvelope , fara nicio taxa in plus

-foarte rapizi si seriosi

3. am mai gasit un site ieftin , nu mi-l amintesc acum , din Budapesta care le aduceau gartis la grantia , sau le puneau la Nemo Oradea pt restul tarii (transport 60-100 lei pt 4 bucati). cum mi-l amintesc o sa-l scriu. aici au preturi f bune daca iei pe firma in interes personal , nu mai platesti TVA Ungariei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ne poti spune ce model/dimensiuni ti-ai luat si la ce pret?

si eu vreau sa iau de la ei (anvelopejantepromotii.ro), si am de ales intre : DUNLOP SP MAXX TT si GoodYear Assymetric 2 dimensiuni 225/45/17, fiecare la pretul de 487LEI/BUC.

pretul mi se pare f bun, ce parare aveti? ce sa aleg?

Modificat de Dragosh_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu as merge pe assymetric de la GY. stau f bine in reviewuri. Cred ca o sa fi castigat cu ele

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic sa te uiti in testele facute de nemti fix pe anvelopa si dimensiunea pe care o vrei (testul ADAC).

sunt teste unde dunlop e peste good year si teste unde e invers

eu luasem goodyear excellence 195 65 r 15 91h la 249 lei DOT nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare tuturor!

doresc sa achizitionez 4 buc anvelope noi marimea 205 55 R16.

Bugetul in care trebuie sa ma incadrez este de max. 1300 lei cu montaj si echilibrat cu tot.

In banii astia am gasit Firestone TZ 300 (319 lei/buc cu montaj si echilibrat gratuit) si mai este o "oferta" la Metro, valabila pana azi BF Goodrich la 314 lei tot cu montaj si echilibrare gartuita. De maine "oferta" la Metro contine Marangoni la 280 sau 290 lei nu mai stiu exact.

Ce ma sfatuiti sa iau, care ziceti ca sunt mai bune? Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Evita Maragoni

intre Firestone si BF nu as putea sa spun care sunt mai bune, poate alti colegi au avut mai multa experienta cu ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marangoni de ce nu? intreb din curiozitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut Firestone si am fost multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

http://www.anvelopa-janta.ro

Am cumparat de aici 2 bucati riken maystorm 2 b2,a 2-a zii au fost la mine,transport 10 lei de anvelopa,la telefon cand am intrebat de dot au zis ca nu au mai vechi de 2011,cand au ajuns unul era 0812 altu 0912,deci cauciucuri proaspete..:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Real -anvelope Bridgestone Turanza ER 300, 205/55/16 91V-pret 319 ron/buc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!