Jump to content

Skoda Superb - kit de tuning


DANNY VW
 Share

Postare recomandată

M-a rugat un prieten sa va intreb unde poate gasi un kit de tuning complet pentru o Skoda Superb 2.5TDI V6.Banii nu sunt o problema,el vrea sa faca o masina cat mai cu bun gust si sa fie si un punct de reper pentru alti doritori.Astept informatii de la voi!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din Romania nu stii nimic DRAPAR?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-i E-mail sau PM lui Voinea (PitStopTuning)!

El iti aduce tot ce vezi sau iti place pe cele 2 site-uri plus altele pe care le stie el!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT: Cumva Skoda aceea este albastra si are B 99 LRN la numar?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o stiu si eu pe aia albastra v6 tdi razvan parca il cheama pe baiat...era la borla cand imi puneam si eu tobe

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu masina inca nu e inmatriculata in Bucuresti,el s-a mutat de la Satu Mare.Deci momentan uitati-va dupa un nr de SM,iar masina este albastra intr-adevar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
o stiu si eu pe aia albastra v6 tdi razvan parca il cheama pe baiat...era la borla cand imi puneam si eu tobe

Razvan Duta are doar elementele Milotec de la mine. Restul sunt fabricate in Romania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnul Voinea saptamana viitoare venim la dvs. la firma cu Skoda,o sa va dau eu un telefon inainte,ca sa fiu sigur ca sunteti acolo.Ce vroiam sa va mai intreb,atelierul unde va fi preparata este tot la sediul firmei sau in alta parte?Cu stima.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

nu avem service propriu momentan.

Colaboram cu mai multe service din Bucuresti pentru diverse operatiuni. Incercam sa tinem stacheta sus la calitate.

Totusi 80% din clienti fac singuri lucrarile in ateliere in care au mai fost

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci asta presupune niste costuri suplimentare asa este?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

nici o firma de tuning sau piese auto nu include manopera de montaj in pret (doar daca sunt stopuri , stergatoare sau presuri de cauciuc...)

Un vopsit de spoiler costa intre 100-150 de euro...

daca-ti cumperi bara fata / spate / praguri / eleron ajungi sa dai inca 600 EURO la vopsit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bun am inteles.Un pret estimativ,pentru un kit care cuprinde spoiler fata/spate,praguri,eleron si neoane,imi puteti comunica?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Am vazut acum 2 zile pe la Rond Cosbuc o Superb Albastra, tunata de mama, mama. Schimbat spoilere, jante, faruri, stopuri, manere usi super, grila radiator schimbata etc. M-a lasat PAF.

Chiar mi-a placut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ti-am gasit tuning la skoda in ro.

www.skodatuning.ro cluj-napoca

sau spidertuning.ro asta poate aduce din cehia cred

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna

DXX Blue Line este importator exclusiv Romania pentru produsele Autostyl Janko.

Momentan producatorul ceh acopera toata gama Skoda adica:

Octavi II, Superb, Octavia I facelift, Fabia, Octavia I si Felicia.

Preturile noastre sunt "suparator" de mici si in plus cautam si distribuitori in Bucuresti.

Cu stima

Dan P.

DXX Blue Line

PS: Asa arata masina noastra.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos de informatii,am sa-l contactez pe amicul meu si va anunt cand se hotaraste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

salut. avand in vedere ca aici era vorba despre tuning pentru superb nu am mai facut alt topic.

as vrea sa imi pun o toba sport, dar nu stiu daca se potriveste orice fel, ma refer la sistemul de prindere, la spatiul pentru toba plus ca toba este bagata sub masina nici nu se vede...trebuie finalele mai lungi, trebuie taiat din bara spate...cam complicat.

stii cineva mai multe detalii? precizez ca ma intereseaza cu 2 sau 4(2+2) iesiri. eu am gasit una cu 4 dar momentan nu sunt dispus sa dau 300euro numai pentru toba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am o intrebare.

Ce suspensie sport imi recomandați la o skoda superb 1 din 2004 1.9tdi sa nu fie foarte rigidă. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Marc Madalin, am avut eu reglabila V-maxx. Undeva la 500 euro a fost. A fost o suspensie foarte ok. E destul de comfortabila pentru o suspensie reglabila 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!