Jump to content

Praguri (trepte) din tabla striata de aluminiu


MishuL
 Share

Postare recomandată

alexserb2000

daca sunt baieti inteligenti ar trebui sa accepte...sau ei vor sa munceasca odata si sa cistige cit pentru 5? :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • niq_ro

    19

  • MishuL

    13

  • alexserb2000

    8

  • RaduI

    7

Eee, nu-i asha mah Alex, ti-am zis cum e cu anlominiu', din fer ti le face pe 5 lei... :scratch: . Al e greu de ciordit, greu de sudat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma nene Mihai... ce sudura? :scratch: tabla aia se idoaie si pui suporti de cornier sub.. :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Gomporta si sudura, mai...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca zici tu, da' se poate f. bine si fara.. ti-am zis eu ma descurcam doar cu tabla, o indoiam eu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexserb2000

mai Mihaie....de feluyl cum fac rost de tabla si restul e strict problema lor daca vor sa cistige un ban in plus pe spinarea fabricii...asta e oferta....vor bine nu....cautam :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma nene Mihai... ce sudura? :scratch:
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Va zic eu cum faceti...Va duceti la Baduc si cumparati o foaie de aluminiu striat,care are 2 metrii lungime pe un metru latime si va costa 1.200.000-max1.400.000.(1.200 am dat eu anul trecut)Dupa aia mai trebuie sa gasiti un tinichigiu sa o croiasca cum vreti voi(s-au o puteti face si voi daca aveti o menghina in care prindeti un cornier sa o puteti indoi).Si nu trebuie neaparat sudata la capete(unde se imbina cu aripile),pentru ca pui un cheder de cauciuc(cum e intre aripa si caroserie),si ca sa prinzi pragul de aripa,pui un cornier(sub prag) prins de noul prag de aluminiu cu nituri din aluminiu,si cornierul de aripa pe surub.Bafta!si ca sa arate si ''crima'' montezi pe marginea pragului din 10cm in 10cm suruburi cu cap sferic nichelate.Sper ca v-am fost de ajutor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bine ai venit nyk23 la noi :salut: , multumim pentru informatie :ok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!