Jump to content

Ajutor..abs Km


EFlavius
 Share

Postare recomandată

1. Intr-o curba,aveam o Dacie in fata care a franat si a trebuit sa franez si eu tare.Am dat ca ghiolbanu in frane si a intrat ABS-ul.Pana aici totul in regula numai ca s-a aprins senzorul de la ABS si de atunci nu a mai functionat. Am fost la un tip la test si mi-a spus ca este o eroare pe senzorul dreapta fata. Surpriza a fost cand mi-a spus ca masina are de fapt 185000 de km nu 106000 cum scrie in bord. Masina arata si merge impecapil, nu bate nu zdrancane.Am urcat-o pe elevator si nu se vede uzura pe ea de atatia km.Discurile de frana sunt originale si nu au uzura mare in ele.Nu scoate fum nici in 4000 de ture si nici cand e rece.Volanul nu are uzura in el, la fel si pedalele si schimbatorul de viteze.Faza bizara e ca masina a trecut anul trecut printr-o revizie(cu schimbat distrutie, filtre si verificat trenul de rulare) la VW Timisoara si in foaia de la ei sunt trecuti km reali 88000 iar masina a plecat din Franta la 85000 km trecuti in acte. Cat de sigure sunt testele astea facute pe strada? Astept sfaturi si recomandari. Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!