Jump to content

Scut Pentru Leon


doareu_mm
 Share

Postare recomandată

Salut! As avea si eu o intrebare pentru posesorii de Seat Leon: aveti scut din fabrica /v-ati pus voi / asa ceva nu exista pentru Leon? Eu am comandat un Leon de curand si am uitat sa-l intreb pe vanzator daca vine sau nu cu scut. Am sunat apoi la dealer si acolo mi-a raspuns altcineva care mi-a spus ca nu exista pentru Leon scut , ci ca el vine de la fabrica cu unul gata montat ...

:ceuameni:

Va multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

unul super tare,,,,,,,,,de plastic

^_^

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inainte sa fac comanda pentru masina un seful service-ului unuia dintre dealerii din Buc.mi-a recomandat neaparat sa-mi pun scut la ea banuiesc ca de metal ca de plastic are deja! Deci cred eu ca exista si unul de metal.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stie cineva unde pot sa-i pun scut din metal si cat costa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era la Metrotehnica un scut de metal pe la 1000 RON plus manopera (asta acum cateva luni).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In goana dupa reducerea greutatii si a costurilor mai toate scuturile sunt de plastic, oricum rolul lui e mai mult de a impiedica mizeria sa ajunga la compartimentul motor decat de protectie. Personal nu cred ca la Leon merge un scut metalic, doar nu e masina de intrat prin balarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dat fiind santierul Bucuresti si modul in care se lucreaza, acest scut ar fi destul de bun. De multe ori am dat cu scutul trecand prin vreun sant sapat de idioti ce apoi uita sa il si acopere omeneste.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai dat intr-un sant cu viteza mare nu cred ca mai are importanta daca ai scut metalic sau de plastic, la lovituri mai mici poate pe ala metalic poti sa il demontezi si sa il indrepti cu ciocanul iar pe cel de plastic trebuie sa il schimbi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ii pun scut metalic nu-i mai ia din cai?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ii pun scut metalic nu-i mai ia din cai?

Imi doresc din tot sufletul sa fi glumit cu chestia asta.

Altfel...iti recomand sa citesti cateva reviste de specialitate si tot forumul asta cap coada.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Rautaciosilor! :wub: Asa mi-a zis si mie un "cunoscator", si nu stiam daca sa-l cred sau nu !Oricum, eu inca nu m-am lamurit daca exista sau nu scut special pentru Leon, sau doar un scut metalic pe care mi-l montez la Metroteh... . Pe mine ma interesa daca pot sa comand ceva chiar in Spania si sa-mi fie montat aici, nu pseudolucrari facute in service-uri locale.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!