Jump to content

Piele Volan


Mr. Jay
 Share

Postare recomandată

Salutare,

desi abia face un an masina, mi s-a curatat destul de mult pielea de pe volan in partea de sus. am intrebat la service la alto syncro cand am facut revizia la 30.000km si mi-au zis ca e pielea proasta si ca oricum nu face obiectul garantiei. ce as putea face in cazul asta ca o husa de volan de 10 RON din Cora nu o sa pun niciodata. un service ceva care se ocupa cu imbracat in piele volane stie careva?

thx

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

tyropol2000
Salutare,

desi abia face un an masina, mi s-a curatat destul de mult pielea de pe volan in partea de sus. am intrebat la service la alto syncro cand am facut revizia la 30.000km si mi-au zis ca e pielea proasta si ca oricum nu face obiectul garantiei. ce as putea face in cazul asta ca o husa de volan de 10 RON din Cora nu o sa pun niciodata. un service ceva care se ocupa cu imbracat in piele volane stie careva?

thx

Cred k este o problema generala la volanele imbracate in piele. Dar cred k daca ai gasii pe cineva care sa ti-l imbrace oricum te-ar costa destul de mult. Eu am incercat tot o husa pe care am pus-o acum o luna, m-a costat 25 lei si sunt multumit, momentan. Dar daca stie cineva, sunt si eu curios cat costa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te costa 1,5 mil si ti-l poate imbraca husi de pe forum si chiar face treaba calumea, volanele din piele trebuie ingrijite ca deaia se face asa, exista solutie cu care se da cam odata pe luna si nu vor pati niciodata nk dar cum nimeni nu face Pielea se intareste si o arde soarele si deasta se face asa...

daca vorbesti cu el iti va explica cum il poti ingriji sa il ai mult mai mult tmp.

Bafta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salut

eu nu am inca probleme cu volanul dar schimbatorul s-a facut praf. nici eu nu as vrea sa iau un schimbator din targ. aveti idee daca pot gasi unul roginal la rep si cam cat ar costa?

danke all

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Zorro Classic

Exista leather treatment original de la Seat. Intreaba dealerul dar presupun ca te cam usuca la pret. Se gasesc destule produse de ingrijire a pielii prin supermarket-uri sau magazinele de profil.

La fel, intreaba dealerul si despre schimbator. Orice piesa de genul asta poate fi achizitionata contra cost.

De schimbat piele pe volan la service nu am auzit dar exista oameni care o fac. Search pe google si o sa gasesti cativa.

OT: Limbajul de tip haifaiv sau iahumesenger nu prea mai e cool. Deranjeaza la oki! Si asta e un forum tehnic, de baieti destepti, nu de cocalaridotcom sau pitzipoancadotcom. Intelegeti voi de ce am scris asa si asta.

Modificat de Zorro Classic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut

eu nu am inca probleme cu volanul dar schimbatorul s-a facut praf. nici eu nu as vrea sa iau un schimbator din targ. aveti idee daca pot gasi unul roginal la rep si cam cat ar costa?

danke all

sal

iti iei varianta de cupra si costa 220 ron

arata superb

tratamentul de la seat pt piele e 32 ron si kiar daca o sa radeti cei de acolo mi au recomandat lapte (crema) doina;

eu am luat totusi solutia de la seat si dau alternativ cu aceasta si cu laptele doina.

post-21663-1219045315_thumb.jpg

Modificat de matlyxx2
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tu ai acum schimbator in 6 trepte dar cutie in 5?

Cel de cupra care zici tu vine cu manson cu tot?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca la toate vine nuca schimbatorului cu tot cu manson, eu asa am vazut reperul respectiv in ETKA.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa este si costa o groaza de bani,in medie in jur de 300 RON. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sfat: nu mai dati bani aiurea pe diferite tratamente pt piele,lapte doina e cel mai bun.

toti care au luat huse pt schimbator de la mine i-am rugat sa foloseasca cu incredere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!