Jump to content

Bord nou pt. Seat Ibiza


X-Ecutor
 Share

Postare recomandată

Vreau ca bordul meu sa arate asa: http://www.seat.com/com/generator/su/com/i...-dial/main.html

M-am interesat sa vad cat costa toata treaba asta si spre surprinderea mea am aflat ca trebuie sa schimb tot bordul, ca trebuie sa cumpar un bord nou, ca tre sa vin cu cartea de service a masinii etc....Si un bord ca asta costa 10 miloane fara montat.

Exista o alta solutie mai ieftina?

Modificat de X-Ecutor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este o schimbare majora fata de cel pe care il ai acum (nu stiu bordul de Ibiza!), nu mi se pare scump!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum totul e pe rosu cu negru precum in imaginea cu turometru. Sorry nu am gasit alta acum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai dreptate! Arata mai bine cu alb!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este o schimbare majora fata de cel pe care il ai acum (nu stiu bordul de Ibiza!), nu mi se pare scump!

<{POST_SNAPBACK}>

Daca pozitia cifrelor si a indicatorilor nu este diferita fata de ce ai tu pe masina atunci se schimba numai folia din spatele acelor. Cauta pe net si sunt convins ca vei gasi zeci de modele de folii. La fabia asa este insa se pare ca putine after-market-uri au calitatea iluminiarii la fel de buna ca si cele stock.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai stiti pe cineva care a facut asa ceva pe skoda, ibiza sau orice masina din grupul vag? Ma refer aici la acea folie de care zice Akebono? Sunt curios cum arata la altii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iaca, singurul tuning de tacho pe care l-am vazut la fabia si mi se pare acceptabil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze. In pozele anterioare nu este tuning de folie, este folia originala de vRS cu alte led-uri si alte ace, de aceea se vede bine.

In urmatoarele este ceva aftermarket, o tentativa gen vRS pt benzina:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@X-Ecutor: mmneg si-a pus cadrane albe in locul celor albe. Gasesti un tutorial facut de el AICI. Cred ca ai putea face acelasi lucru (cu conditia sa gasesti foliile).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pe timp de noapte. Se observa ca nu e treaba ca lumea cu transparenta.

PS. Am schimbat pozele. Aici este si varianta cu cadrane gri. Insa realizarea a fost cu alb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!