Jump to content

Subwoofer/amplificator Audi A6


DarKM4N
 Share

Postare recomandată

De curand am inlocuit casetofonul Chorus cu un Alpine 9853 ( pentru ca era busit eepromu si facea figuri la volum ) , am pus un subwoofer , etc ...

Maine urmeaza sa anulez subwooferul din fabrica si amplificatorul pentru boxele spate ( am alt amplificator special pentru asta ) , unde este situat acesta ? Este vorba de un Audi A6 din 2000 , motor AKN . Este in incinta de la subwoofer ( dreapta portbagaj ) ?

Urmeaza sa inlocuiesc toate boxele din usi , are cineva idee ce diametru au ? Am nevoie de niste adaptoare , inele MDF ?

Am sa postez poze cu evolutia sistemului ... ( SQL ) .

Din cate am inteles amplificatorul din fabrica este ori undeva sub scaun ori in portbagaj ( sus undeva ) ori in incinta de la subwoofer .

Multumesc .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca ti-ai completa orasul la profil, ai putea primi asistenta de specialitate de la cei din zona.

daca esti din Bucharest, iti pot recomanda un expert in asa ceva, un tip de treaba cu care se poate discuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te rog sa ma scuzi . Acum l-am completat .

Pana la urma m-am descurcat singur si a iesit super ok ( sunt o gramada de fire care ajung de la HU la amplificator si boxele din spate tot acolo ajung )

Stie cineva dimensiunile boxelor din usi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

scuze de off topic dar sunt interesat de acel amplif original pe care vrei tu sa il scoti !

Astept un mesaj te rog !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

0723553541 . Da-mi un tel si discutam .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Evit sa mai deschid alt topic...

Ok,daca are cineva vreo sugestie,sau sa imi indice ce model de difuzor(subwooofer)ar fi compatibil cu incinta originala,imi trebuie pentru un audi a6 berlina din 98 cu sistem chorus,cu "sub"-ul descentrat...Eventual daca a incercat cineva sa monteze un model mai puternic,ca al meu e un dublu bobina de 2x20 watt rms :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. Eu as vrea sa-i pun un subwoofer in portbagaj. Am sistemul cu 10 difuzoare. Il pot monta direct din amplificator ? Nu stiu daca are vreo iesire, de asta intreb. Ar fi mai practic avand in vedere ca si el e tot in portbagaj. Daca nu, cum il pot monta altfel ?

Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

G@bryel ce sistem ai pus pana la urma...a mers?

Modificat de SpotlessMind
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Nu, nu am pus nimic audio deocamdata...

Am avut alte ... prioritati,...pe care da,...eu le-am trecut in fata...

(niste elemente de tuning exterior)

Asta poate si din cauza ca sistemul actual isi face treaba cu brio...

Oricum,...iti dai seama ca nu o sa stau cu statia fara sa o pun la treaba...

E o chestie de vreo 1500 W, dar RMS de vreo 350 si care, ce e fain la ea,...are ecran cu plasma, cu fulgere, daca stii cum arata. Sunt filmulete pe youtube. O poti pune sa "fulgere" in ritmul muzicii sau incontinu... Eh,..desen animat.

Am o varianta...

Am o cunostinta ce lucreaza la o firma audio in Anglia. Fac amplificatoare, difuzoare,...inclusiv subwoofere....si ce subwoofere...de sute si mii de

lire. Sunt "profi" "profi". Asta iarna stiam numele firmei daca ma intrebai, acum,...oricum,...e un brand pentru cunoscatori, dar care nu am auzit sa fi intrat pe piata noastra.

Il astept sa vina la vara si poate facem o treaba buna..., la un pret bun,...sper.

Modificat de G@bryel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!