Jump to content

Faruri Seat Ibiza


ggaby
 Share

Postare recomandată

Salutare. Problema mea ar fi daca exista faruri cu angel eyes pentru seat ibiza 99-02? Am gasit pe net angel eyes pentru Ibiza 93-99, am atasat o poza mai jos, care sunt ok dar oare ar intra si pe 99-02? Stie cineva daca se potrivesc, daca trebuie schimbat ceva, adaptari, chestii? Inca o nelamurire, eu la masina am farul exact ca in poza, adica un singur bec (h4), am vazut la un Ibiza acelasi tip far cu 2 becuri (una pentru scurta si una pentru lunga). Care o fi explicatia, posibil sa incapa si farurile cu angel eyes?

post-18265-1208465159_thumb.jpg

post-18265-1208465175_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cosmin Doroftei

zi-mi si mie unde ai gasit farurile alea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare!

Stiti cumva daca exista angel eyes si pt Ibiza fabricate dupa 2002(MK4)

Eu unul am tot cautat pe net dar nu am gasit...

Mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista, am cautat si eu dar nu am gasit nimik. Un coleg de pe forum in schimb parca si-a confectionat singur faruri cu angel eyes. Cauta in aria Masina mea si sigur vei gasi topicul cu respectiva Ibiza care are angel eyes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

am o cunostinta care se ocupa cu asa ceva,daca se gasesc in germania pt.ibiza dupa 2002 el cu siguranta stie.am sa-l intreb si va dau contactul lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Se pare ca nemtii nu stau degeaba. Modele noi de faruri si preturi pe masura.

Cele cu semnalizare normala sunt 230E iar cele cu semnalizare cu led-uri 260E

post-7745-1259745764_thumb.jpg

post-7745-1259745773_thumb.jpg

post-7745-1259745790_thumb.jpg

post-7745-1259745798_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Putin cam incarcate pentru gusturile mele. Daca ar exista ceva cum sunt cele OEM cu xenon ar fi interesante. Am gasit farurile cu Xenon originale sh pe ebay la 300 euro, eu cred ca sunt cea mai buna varianta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Putin cam incarcate pentru gusturile mele.

Daca astea sunt incarcate stai sa vezi stopurile

Le-am gasit la preturi diferite 200E si 250E

post-7745-1259748293_thumb.jpg

Modificat de SAMSON
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca vreau sa-mi pun xenon pe ibiza mea trebuie facute ceva schimbari sau inlocuiesc becurile si atat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inlocuiesti becurile, tragi alimentare separata direct de la baterie pentru ridicatoarele de tensiune (balasturi). Nu e foarte complicat insa daca nu te pricepi ar fi bine sa mergi la cineva care sa faca asta in locul tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este nevoie sa tragi alimentare separata.

pe becul de xenon, sunt 2 fire care se baga in cupla, care in mod normal ar veni in fundul becului stock.

acele 2 fire intra apoi in convertor si il alimenteaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este nevoie sa tragi alimentare separata.

pe becul de xenon, sunt 2 fire care se baga in cupla, care in mod normal ar veni in fundul becului stock.

acele 2 fire intra apoi in convertor si il alimenteaza.

Corect. Am avut xenon pe Ibiza, si am pus si pe Civic. Nu e nevoie de alimentare separata de la baterie. E suficienta cea care alimenteaza in mod normal becul.

La Ibiza e foarte fain de pus xenon... balasturile se pot prinde foarte frumos de capacele din spatele farurilor. (cel putin la motoarele pe benzina. la diesel nu stiu cat spatiu este disponibil...)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!