Jump to content

Radio Mp3 In Bordul De La Audi


vicos
 Share

Postare recomandată

Masina din semnatura e dotata cu Audi Simphony. Ma nemultumeste faptul ca cd vede numai trackuri. Se poate schimba cu un Radio Mp3??? de asemeni am semnalul foarte slab pe radio.Se poate rezolva cumva si aceasta problema???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, se poate pune MP3. Iti trebuie un adaptor pentru masca din bord. Eu mi-am montat asa ceva, pun o poza mai jos ca sa vezi. Se observa ca in locul CD-ului este un DVD. Dimensiunea este tot 1DIN asa incat se monteaza fara probleme MP3 acolo. Adaptorul este in jur de 40 RON

dsc03426large2sw.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai ai nevoie de plasticurile laterale, cd-u normal o sa fie mai ingust. Audi au statie pe difuzoarele din spate si daca legi prin mufe mp3-u nou o sa se auda doar difuzoarele din fata. Ati trebuie mufa adaptor sau mergi la un electrician sa iti faca instalatia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
florin_andrey86

sal

poti schimba radio pe care-l ai cu un mp3 dar iti vor trebui 2 plastice pt a adapta mp3iul, eu am incercat, dar mi s-a intamplat axact cum a zis si zabin, nu-mi mai merg boxele din spate si am fost si la 2 "specilalisti" de la mine din oras si ambi mi-au zis ca daca vreau sa mearga si boxele din spate trebuie sa trag fire separat pt boxele din spate si am preferat sa-mi cumpar un modulator fm cu memorie de 1 Giga si am pus muzica pe el, si dupa montajul mp3-iului nu o sa-ti mai apara in bord frecventa radio si nici postu de radio pt ca in a 3 mufa (care la mp3 nu exista) se afla si boxele din spate si "chestia" care arata frecventa si numele postului de radio

si in leg cu semnalul radio trebuie verificat daca mura de la antena e bina bagata in spate la radio si de asemenea daca firu de la antena sa nu fie cumva intrerupt.

bafta!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!