Jump to content

My shadow-blue Mk5 daily-drive & track-toy


Acidutzul

Postare recomandată

Da, dar ce ai auzit atunci era moft :icon_cheesygrin:

Link către comentariu
Master_Blaster

Cat costa carbotech-urile si cam cat rezista? Mie imi place la nebunie scartaitul ala, ca de placute uzate.... :P

Link către comentariu

Scartaitul mai e cum mai e... La mine, RP2-urile s-au cam potolit si nu mai scartaie asa (bine, asta dupa ce au vazut vreo 3 track day-uri).

Dar cloncanitul, pocanit, troznitul e insuportabil...

Link către comentariu
Master_Blaster

Da? Trebuie sa dau o tura cu cineva sa vad cat de zgomotoase sunt. Dar cat costa?

Link către comentariu

Destul. Si iti trebuie si discuri pentru ca vor manca discurile stoc extrem de repede!

Link către comentariu
Master_Blaster

Evident, discuri de gti ca ce am eu... La mine lista e asa de lunga, pana la placute mai e mult, carbotech sigur nu fac placute pt franele de 1.2.

Link către comentariu

Eu am pe spate xp8 si discuri stock (ca la gti) iar dupa 6000+ km cu track day, abia daca sunt polishate... nicidecum mancate/tocite/roase etc....

Link către comentariu
Aici gasiti preturile. Mie mi-au cerut exact suma de pe site. Transportul mai e 50-70$, iar durerea cea mai mare vama+TVA.
Link către comentariu

Sef, mare grija cu discurile, sa nu le ovalizezi. Fa-le un rodaj corect.

Ale mele dupa un singur trackday sunt distruse. Astazi am facut un drum pana la Sibiu. Parca mi se desprinde bordul cand franez.

Inclin sa cred ca asa o vibratie nu este de la discuri, dar nu imi dau seama de la ce altceva poate fi. Cel mai nasol e de la 120 km/h. De la viteza mai mica sau mai mare e mai ok.

Oricum, bafta la Hring, sa te tina masinuta si sa ne incanti cu filme si povesti!

Link către comentariu

Am fost, ne-am dat, ne-am distrat si am ajuns cu bine acasa. A fost incredibil de liber (in unele sesiuni erau 1-2-3 masini pe pista) si destul de cald.

M-am uitat pe timpi si placutele Carbotech, pe langa ceva probleme, mi-au adus un progres de cam 1 sec/tur (best-ul de data trecuta a devenit timpul mediu pe tur, iar best-ul de data asta a fost cu 1.2 sec. mai bun).

Best-lap-ul meu (aveti filmarea mai jos) este si el facut in ultima tura a rundei 5, care runda 5 a venit imediat dupa runda 4, fara pauza, deci un timp facut la foarte cald!! Singura concluzie pe care o pot trage: aplauze Federal FZ-201. Desi mi s-au crapat si mie, se pare ca duc la caldura destul de bine (macar pe 160 cai si 1450 kg). Cele pe fata sunt cam duse pe exterior dar na, am mers totusi 17 runde cu ele.

Mai jos aveti timpii mei si runda 5, cu best-lap-ul de 2.21.60 care incepe la 10.10.

Bafta!

post-13132-0-04504700-1339000187_thumb.j

Modificat de Acidutzul
Link către comentariu

Fdlicitari, timpii sunt formidabili!!

Vad ca ai patit cam ce pateam si eu cu gumele si cu franele...

Abia astept sa ma uit maine pe filmari ca azi stau cam prost cu timpul. :D

Modificat de GtSport
Link către comentariu

Mersi Teo. Cu franele nu ma puteam lua prea mult dupa experienta ta, ca masinile sunt total diferite, dar uite ca proportiile s-au pastrat (putere mai putina, dar si frane mici si proaste). Gumele au crapat, dar au tinut excelent (aici chiar a contat puterea mult mai mica).

Link către comentariu

Inca un filmulet, in care apar masini interesante:

2.50 - NSX si 2 bucati GT3-RS

13.40 - GT3-RS

Link către comentariu
lucian_90tud

Frumos, frumos :D

Cine era cu tine in masina? Rex, cumva?

Link către comentariu

Inca doua filmulete cat de cat interesante.

Runda 7

3.00 - GTR

4.45 - alt GTR si NSX-ul

9.30 - GTR alb in cool-down crede ca Golful n-are frane :)... in filmulet nu se vede cat de mult a iesit de pe pista, speriat probabil ca nu mai iau curba

Runda 8

0.00 - Mitsu si un pic dupa, Skyline (noroc cu Phara ca m-a luminat)

3.10 - GTR (de data asta conducea o domnisoara... stau cam toata tura cu el)

12.05 - GT3 + GT3

In rest e cam pustiu.

Modificat de Acidutzul
Link către comentariu

pai bine domnu....nu suntem in stare sa deosebim un subaru de un skyline???!!!......pai se poate....rusinica

Link către comentariu

Deci numai rusinica ai pentru mine :lol: ... ce sa zic, bine ca sunt in stare sa-mi conduc masina fara sa fac deosebirea aia :tomato:

Modificat de Acidutzul
Link către comentariu

La 4:45 in primul, ce ti-ai mai fi dorit macar o sutica de cai in plus :)

Link către comentariu

Eh, 300 ar trebui ca sa ma compar cu ala... oricum, nu incercam sa-l blochez, ii lasam traiectoria libera, dar probabil a odata cu mine sau mai tarziu, si avand viteza mai mare nu i-a ajuns tarlaua :)

Link către comentariu

Bineeee ......acum mai vrei si laude.....

Nu conduci bine deloc, nu ai nici o treaba cu trasele, nu folosesti toata latimea pistei iar masina ta nu e deloc stabila si se inclina mai rau decat o barca.....

PS: de frane sa nu mai vorbim ca e si mai grav

Link către comentariu

Esti un mic nebun cu un mic diesel :)) Felicitari pentru inca cateva runde fantastice... LIKE :D

Link către comentariu

@phara: nu esti deloc amabil :icon_cheesygrin:

@calin: mersi, ma descurc si eu cu ce am... macar de l-as face sa scoata fum ;)

Link către comentariu
  • Dudu featured şi unfeatured this topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!