Jump to content

Catalizator Vw Caravelle 92'


Bogdan90
 Share

Postare recomandată

Asa cum spune si titlul topicului, as vrea sa stiu daca se poate monta un catalizator pe vw caravelle 2400 cm3 din 92' care in prenzent este non euro, dupa montarea acestuia, sa fie recunoscut de rar ca fiind euro 2 sau macar 1?

Sunt acceptate acestea de rar, sau doar cele montate de fabricant?

Bogdan.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu sunt interesat de o modificare la un T4 din Euro2 in Euro3.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am un T4 din '94 2,4 D...are vreun euro?inca n-am inscris-o....in brief nu stiu unde sa ma uit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de montat se poate monta dar din pacate la noi RAR nu tine cont de catalizatoarele montete dupa iesirea din fabrica singurul criteriu de care sa tine cont este echiparea din fabrica (dupa seria de caroserie)

de fapt nici in alte tari nu prea se tine cont in germania de exemplu oameni pun catalizatoare pentru impozite mai mici

acolo e un caz fericit unde RAR (al lor) tine cont strict de cat iese pe esapament (gaze) la noi pauza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai din cate stiu si eu RAR momentan nu tine cont de catalizatoarele montatate ulterior dar am auzit ceva "vorbe" ca dupa 1 iulie s-ar tine cont si de cele montate ulterior. Stiti ceva de asta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut! Eu am un magazin de piese in Suceava si m-am mai confruntat cu problema ta! Din pacate in Romania noastra de rahat, asa ceva nu e inca posibil! Din moment ce din seria ta de sasiu, tolomacul de la RAR vede ca masina ta nu este echipata cu catalizator E1, E2 sau altul, nu-ti accepta nici o modificare, chiar daca tu pui un catalizator E4 universal de care am si eu de vanzare la 100 euro bucata si scoti mai putin fum ca un E3 mai vechi! Deci, nu se poate! Sorry!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!