Jump to content

Solicitare Informatie Chiulase


Kamikaze
 Share

Postare recomandată

Am dat peste niste chiulase de 1600, in stare perfecta, cu dubla admisie, si filet lung, DAR;

au o aripioara de racire in minus fata de cele de broasca (cea mai apropiata de bloc).

Stie cineva exact de la ce tip de motor provin? Sa vad daca le pot folosi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Coduri, poze...

Sigur - filet lung?

sorry, nici poze nici coduri

dar sigur filet lung.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu de la alte masini filetul lung este pentru injectie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iar din cite stiu io, la vw tip 1 n-a fost filet lung; el exista, insa, la tip 4 si wasserboxer. Pot fi ceva aftermarket sau altceva, non-vw :P .

Totusi, ai chiulasele dar nu poti face poze? Sau urmeaza sa le ai? Macar codul, dupa ala ar trebui sa te lamuresti...

Sau uite aici, cu 8 aripi si cu 7 aripi. Dar nu stiu de ce-i asa. Aia cu 7 are filet scurt, erau poze si dinspre admisie (pe samba).

post-2697-1208337818_thumb.jpg

Modificat de jan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt de CT-uri de 1.6. Aveau filet lung si doua-trei aripioare in minus, in schimb cilindri aveau 2- aripioare in plus. Tot de tip 1 dar sunt de dupa 1980 si ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

chiulasele de mexico pe injectie sunt cu filet lung

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt murdare tare. dar;

se distinge MEXICO,

nu am gasit inca sub mizerie vreun cod, (sunt inecate in jeg)

7 aripioare

supape admisie 35,5, evacuare 32,

am gasit si eu informatii in sfarsit...

par de CT, sper sa le pot folosi si asa cu o aripioara in minus, mai ales ca nu au fisuri.

multumesc de ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca stie cineva daca e o problema mare lipsa unei aripioare, il rog sa-mi spuna.

Presupun ca a fost ceva problema la vilbrochen, daca au fost demontate, pentru ca nu au de loc uzura la scaunele de supape. Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe una dintre chiulase, cum te uiti la ea din exterior (dinspre capace) ar trebui sa gasesti o gaura filetata, cam in dreapta sus, pentru senzorul de temperatura chiulasa, exista asa ceva? de regula e chiulasa de pe bancul de cilindri 3 si 4

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe una dintre chiulase, cum te uiti la ea din exterior (dinspre capace) ar trebui sa gasesti o gaura filetata, cam in dreapta sus, pentru senzorul de temperatura chiulasa, exista asa ceva? de regula e chiulasa de pe bancul de cilindri 3 si 4

nu este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!