Jump to content

Oglinzi laterale Polo 9N/9N3


dann3
 Share

Postare recomandată

salut

am un vw polo 1,4 TDI model 2 usi si as vrea sa schimb oglinzile exterioare { mi au fost furate} cu unele noi cu semnalizare pe spatele capacului de la vw polo model 2007....2008....

stie cineva daca se poate ?

Modificat de dann3
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Cipri, a lui e asemanatoare cu a ta, dar nu are lampa de semnalizare. :D

zaikojouhou43polooe7.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Oglinzile sunt asemanatoare. Mai greu cred ca este sa alimentezi lampile de semnalizare existente la noul model.

O poza cu noul model. Poate ajuta !

oglpololw7.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai ai deja semnalizare pe aripa...Poti sa nu mai legi semnalizarile din oglnizile model nou(daca vrei din astea) , sau poate se poate alimenta cumva de la semnalizatoarele din aripa si cele din oglinzi. E o idee interesanta, si eu m-am gandit, dar sunt multumit asa. Plus ca semnalizarile din pglinzi e posibil sa te deranjeze noaptea cand iti vor licari langa ochi :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Plus ca semnalizarile din pglinzi e posibil sa te deranjeze noaptea cand iti vor licari langa ochi :offtopic:

Nu te deranjeaza deloc. Eu nici nu le vad noaptea cand semnalizez. Asadar asta sigur nu e o problema.

Un electrician, sigur stie de unde sa traga firele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SUBSCRIU...NU DERANJEAZA DELOC. Intr-adevar nici nu le vezi cand semnalizezi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

ai gasit ? ma intereseaza si pe mine un pret , eu as fi vrut si pliabile electric sau macar mecanismul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

EU am oglinzi cu semnal incorporat, problema e ca (mult mai vizibil la cea din stanga) a intrat apa/noroi in zona clara unde este semnalul/becul - in afara de faptul ca arata foarte urat, lumina este foarte mult estompata (initial am crezut chiar ca este ars becul..) A desfacut cineva o oglinda din asta sau cum pot ajunge in zona respectiva sa pot curata in interior?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,apropo de oglinzi:vreau sa o schimb pe cea din interior[retrovizoarea) cu una heliomata ca m-au innebunit astia pe dn1 (ar trebuii ca la scoala de soferi sa-i invete ca la masina "tre sa reglezi farurile fctie de niste chestii"cum ar fi bagaje,persoane la bord etc)

astept sfatul vostru:de care,de unde si cat costa.

MULTUMESC

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut,apropo de oglinzi:vreau sa o schimb pe cea din interior[retrovizoarea) cu una heliomata ca m-au innebunit astia pe dn1 (ar trebuii ca la scoala de soferi sa-i invete ca la masina "tre sa reglezi farurile fctie de niste chestii"cum ar fi bagaje,persoane la bord etc)

astept sfatul vostru:de care,de unde si cat costa.

MULTUMESC

pune-ti folie pe geamuri :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

EU am oglinzi cu semnal incorporat, problema e ca (mult mai vizibil la cea din stanga) a intrat apa/noroi in zona clara unde este semnalul/becul - in afara de faptul ca arata foarte urat, lumina este foarte mult estompata (initial am crezut chiar ca este ars becul..) A desfacut cineva o oglinda din asta sau cum pot ajunge in zona respectiva sa pot curata in interior?

Nu mai cauta sa o desfaci ca nu ai cum sa o cureti, alea sunt leduri si sunt capsulate acolo, daca s-a murdarit inseamna ca s-a fisurat carcasa, de obicei pentru ca ti-a lovit-o cineva in parcare si trebuie schimbat modulul cu totu. Eu l-am schimbat la PBV, vreo 75 de lei semnalizarea si vreo 25 manopera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

EU am oglinzi cu semnal incorporat, problema e ca (mult mai vizibil la cea din stanga) a intrat apa/noroi in zona clara unde este semnalul/becul - in afara de faptul ca arata foarte urat, lumina este foarte mult estompata (initial am crezut chiar ca este ars becul..) A desfacut cineva o oglinda din asta sau cum pot ajunge in zona respectiva sa pot curata in interior?

daca vrei faci comanda si iti schimb eu semnalul, cum spunea si colegul in jur de 80 ron este semnalul si gratis la mine manopera :D :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti multumesc pentru oferta! asta este ce numesc eu ..comunitate! daca dau de greu la demontat/montat oglinda o sa te caut!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Ceau! am oglinzi cu semnalizare si am ciobit plasticul de la carcasa oglinzii exact deasupra la semnalizare(am agatat-o intr-o remorca), in rest oglinda nu are nimic. nu stiu daca se poate schimba doar capacul ala de la oglinda sau trebuie schimbata toata oglinda cu motorase cu tot.? MS!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi p.i.g

imi poti spune te rog in caz ca stii daca capacul ala trebuie luat de la vw sau trebuie comandat pe la piese auto? mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Stie careva unde /cum se pot inscriptiona oglinzile cu numarul de inmatriculare?

Merci!

Modificat de GAD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

La ce foloseste dunga punctata de pe oglinda stanga?

Modificat de GAD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce foloseste dunga punctata de pe oglinda stanga?

cred ca mareste putin unghiul la vizibilitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Referitor la linia punctata

oglinda are doua zone de reflexie-una pentru vizibilitatea din laterala masinii cealalta pt a anula unghiul mort foarte folositore la trecera de pe o banda pe alta

cu alte cuvinte mareste aria de vizibilitate aceea linie doar desparte cele doua z :) one de pe oglinda

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Cat costa oglinda laterala dreapta la Polo Happy? Am gasit-o zdrobita in parcare si nu stiu daca merita efortul sa o inlocuiesc pe CASCO.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa stii ca e destul de scumpa oglinda. Ultimul pret pe care il stiu eu este de 8.5 mil. A schimbat fratimio pe stanga. Insa este tot ansamblu cu motoras etc etc la pretul asta. Acum depinde ce s-a spart la tine. Daca e doar geamul este mai ieftin. Daca s-a spart si carcasa atunci costa ceva si aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!