Jump to content

Masina Lovita


ganea
 Share

Postare recomandată

recomand lipirea spoilerului folosind pistolul special. fibra adera, dar la o atingere usoara se desprinde si se cunoaste. daca plasticul e sudat bine, poate sa crape alaturi la o atingete, sau sa fie elastic. fibra poate crapa si de la drumurile noastre cariate...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bamse

    11

  • Al3X_G4

    9

  • ganea

    7

  • Marius

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Laurentiu_LWR

cum a spus si marius trebuie ma intai sa dai bara jos si sa vezi mai exact care sunt pagubele...in functie de lovitura s-ar putea si armatura de fier sa fie infundata ...

daca totusi vrei sa iti schimbi bara,nu iti recomand sa o iei fabricata sub licenta ca sunt niste porcarii...eu am facur greseala asta si nu se aseaza de nici un fel...

bafta si sper sa nu fie prea grav

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

salut ,am si eu o jetta 2007 si intr-o zi cu soare mi-a sters in parcare masina (aripa piscata usi si putzin arcul roata spate) lacul e zgariat dar am aflat ca iese la polish Indoiturile sunt probela,m-am informat si am vz pe internet cateva demiosntratii si se pot scoate

as dorii cateva servisuri care sa fie specializati in indreptat tabla fara vopsire

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
Aseara mi-am gasit portiera busita dreapta spate ..nu stiu ce sa fac sa o indrept sau sa cumpar una noua .

Sunt din brasov si daca stie cineva un service bun rog sa imi recomandati.

Multumesc.

cel mai bine e sa o repari,,ca una noua?!?!!???!?!?cam costisitor si nu are aceeasi calitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

In seara asta, am avut bafta sa-mi gasesc masina lovita intentionat in parcare (la patinuar mai exact). Nu inteleg ce au avut cu ea, probabil m-au vazut cu numar de provincie si nu le-a convenit. :| (altceva nu imi imaginez). Nu am decat alarma standard a masinii, asa ca au lovit-o cat au vrut ei de mult cu un bolovan and something. Cele mai afectate sunt aripa spate dreapta, si usa spate dreapta, care are geamul zgariat/crapat si lovituri puternice cu un bolovan (care evident, au strambat tabla). Atasez o imagine in care se vad oarecum o parte din lovituri.

post-4347-1259875629_thumb.jpg

Stie cineva, cam cat m-ar costa indreptarea tablei (sper sa se poata indrepta), revopsirea si geamul din spate? Eventual, imi puteti face o recomandare de un service? Multumesc.

Modificat de Marius
Post mutat in topicul dedicat problemelor similare
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OT: Probabil ca au vazut ursu din spate... au incercat sa-ti sparga geamu... si de nervi ca nu s-a spart ti-au dat si in usa ... tipic razbunarii prostesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acum 4 zile am gasit Peugeotul sotiei lovit in parcare, dar nu de vreo masina ci de un idiot care nu a avut loc de ea. Rezultatul, o adancitura in aripa care sper sa iasa (am inteles ca sunt niste ventuze speciale). Deci se poate si in provincie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate indrepta cu niste ventuze speciale dar sa nu fie cutata tabla

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Imi pare rau ca m-am hotarat prea tarziu sa-mi cumpar scut metalic. Din pacate am fost unul din cei care si-au pierdut scutul prin zapada iarna asta si pe principiul lasa bre ca merge asa am zis ca pana in primavara merge si fara. Si a mers dar numai pana de Craciun cand o mare creasta din piatra cubica mi-a zdrobit practic baia(6cm). Dupa ce am sudat baia si totul parea ok am avut surpriza sa constat un scartait ciudat la roata din dreapta care avea sa zica cum ca nici puntea fata nu a scapat. Am atasat o poza cu masina pe dedesupt. Stie cineva se mai poate repara(indrepta)? Sau o recomandare un service? Multumesc.

post-43723-1270724119_thumb.jpg

post-43723-1270724119_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau ca m-am hotarat prea tarziu sa-mi cumpar scut metalic. Din pacate am fost unul din cei care si-au pierdut scutul prin zapada iarna asta si pe principiul lasa bre ca merge asa am zis ca pana in primavara merge si fara. Si a mers dar numai pana de Craciun cand o mare creasta din piatra cubica mi-a zdrobit practic baia(6cm). Dupa ce am sudat baia si totul parea ok am avut surpriza sa constat un scartait ciudat la roata din dreapta care avea sa zica cum ca nici puntea fata nu a scapat. Am atasat o poza cu masina pe dedesupt. Stie cineva se mai poate repara(indrepta)? Sau o recomandare un service? Multumesc.

Frate in romania se repara tot,am ramas uimit de ce reparatii s-au facut pe forumul acesta si de ce zic unii care nici nu au habar de ce vorbesc.Eu iti sugerez sa schimbi punta din fata deoarece daca e stramba poate afecta unghiu de fuga al masinii.Si peticul ala de tabla pe baia de ulei ii de groaza.Io nu am mai vazut inca asa ceva desi sunt tinichigiu in audi de 10 ani.Sa nu ma intelegi gresit nu ma refer ca nu ar tine sudura sau altele dar sunt inca uimit de reparatie,am sa arat aceasta poza colegilor mei italieni.SE!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Salut! Am si eu un vw golf 4 si l-am gasit intr-o dimineata putin infundat la roata spate-stanga, imbinarea dintre bara din spate si caroserie, coltul caroseriei mai exact, a si sarit vopseaua pe o suprafata relativ mica (o moneda de 50 de bani) si e rupt varful barei. Ar putea sa-mi recomande si mie cineva un tinichigiu bun care sa-i repare "buba" si o vopsitorie (in caz ca nu se ocupa tot tinichigiul) ca sa ii vopsesc peticul acela? Eu sunt din bucuresti. Daca e nevoie as putea reveni cu niste poze cat mai curand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 years later...
Christi1994

Salutare,

Astazi am patit-o,in timp ce mergeam linistit pe o straduta mai ingusta,cu o viteza de maxim 15km/h,un "destept" s-a trezit sa dea el cu spatele fara sa se asigure si a urmat asta:

https://imageshack.com/i/n7xu12j

 

 

Aveti idee,se poate indrepta?dupa vopsiere,se va observa diferenta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 9 months later...

Salut baieti. Astăzi am avut o mica problema. Un nene a intrat cu masina in mine, urmând indoirea ambelor usi pe partea soferului, cea din spate ca si cum cineva ar fi tras cu mana de ea in exterior. O sa atasez niste poze, sper sa mă puteri ajuta cel mult cu un sfat. Va multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sfat in legatura cu…? A fost vina ta? Daca nu, asigurarea rezolva tot ; daca a fost vina ta, atunci discuti cu un tinichigiu daca e mai ok sa schimbi usa sau sa o indrepti si revopsesti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma interesează daca se poate repara usa sau trebuie schimbata. O sa atasez mâine 2-3 poze. Multumesc pentru promptitudine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul unui vopsit e cam acelasi cu pretul unei portiere "noi"(SH, cheala).

Poate gasesti pe culoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ajutati-ma si pe mine, cum pot atasa niste poze ??? Va multumesc mult. Sunteti de nota 10.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

more reply option, jos ai un buton choose files.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am atins pragul in dreptul stalpului pe partea soferului intr-un colt de bordura si s-a infundat chiar bine ( lungime de 200mm cu 20mm adancime )....se poate indrepta fara taietura ?...daca da un sfat va rog ....am sa incerc sa pun si o poza .....

Modificat de costica1569
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!