Jump to content

Masina Lovita


ganea
 Share

Postare recomandată

Trebuie inlocuita, se poate repara insa nu o sa mai arate ca inainte. Doi la mana vezi ca mai mult ca sigur este rupt manerul interior (se afla in usa, sub manerul exterior negru de care tragi) si trebuie verificata macaraua.

Bafta :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 96
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bamse

    11

  • Al3X_G4

    9

  • ganea

    7

  • Marius

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

totul merge ok se inchide se deschide cat de iesit in afara .... am fost cu ea sa o reglez si mai tare a dereglat-o cineva inainte de asta... cam cat este usa??? e scumpa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Usa este foarte scumpa daca o cumperi noua eu am fost si m-am interesat si la mine era 550Euro toata , dar gasesti la mana a II-a cu 100-150Euro

Imi pare rau ca nu o poti face eu azi mi-am scos masina de la vopsit si a iesit super bine , m-a costat 100Euro tot asta la negru (indreptat si vopsit)

Bafta sper sa faci o alegere buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O usa noua la dealer este undeva la 1.500 ron.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mama ce nervi .... ce bataie i-as da lu ala. nesimtit mare ... off sa vedem ce o sa iasa... bamse zi-mi tu daca vreau sa imi fac masina culoare portocalie .. cu cupola neagra la motor cum se vopseste as vrea negru ..daca nu tot portocaliu. Se da motorul jos?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, decat daca vrei sa vopsesti si semiaripile interioare. In mod normal se demonteaza aripile, bara si se mascheaza motorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai eu magandeam ca la motor saii trag un negru lucios.. :Driver: si semiaripile nu? ele acuma nu stiu daca sunt vopsite de fabrica nu sunt vopsite nu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu m-am uitat.. deci trebuie date aripile jos si dupa se mascheaza pe la motor nu?

La RAr e scumpa schimbarea de culoare ma refer la taxe..

si mai e ceva ai idee cum se cheama culoarea de la golf 5 portocaliu ala.

Modificat de Al3X_G4
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca am platit la RAR pana in 100 ron omologare jante si schimbare culoare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu stiu ca am platit la RAR pana in 100 ron omologare jante si schimbare culoare.

bun bun :) inseamna ca ies ieftin. sper... usa noua cum vine numai ''coasca"? sau vine si cu interioru ala de metal pe care sta macaraua?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vine cheala, fara bandou, capitonaj, macara, chedere, geam, nimic... tabla doar...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema noua si la mine. Stie cineva pe unde as putea sa indrept si eu chestia asta fara sa trebuiasca revopsita? Adica ori prin interior ori altfel, fara "incalzirea" locului. Mi-am luat un picior in usa de la un mitocan roman.

post-2764-1209028429_thumb.jpg

post-2764-1209028451_thumb.jpg

post-2764-1209028474_thumb.jpg

Modificat de Nea Vizanu'
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il omoram in bataie pe ala de eram in locul tau :huh:. Da jos panoul de la usa si impinge incet de tabla sa iasa afara. e doar o adancitura, nu cred ca o sa sara vopseaua de pe ea. Alta solutie e ciocanul dar cu ala sigur sare vopseaua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam greu fara sa o vopsesti, cauta un service mai dotat, exista niste ventuze cu care se trage insa sa stii ca nu fac minuni ...poti incerca insa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca asa cum a zis Aerofan. Si la mine ziceau ca trebuie revopsita capota, asa ca m-am "suparat" intr-o zi si am bagat degetul si a sarit tabla singura. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa am si eu pe aripa din spate....Primii mei 10 km care i-am facut cand am luat permisul, a trecut un camion pe langa mine...si mi-a aruncat o pietricica mai mare in aripa din spate sus.....Si se vede destul de bine. Sa incerc cu impinsul? Dar partea mai nasoala este ca nu stiu cum sa desfac capitonajul de pe stalpul din spate(acolo la hayon) Scuzati off-topicul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La noi in Galati este o spalatorie auto unde se repara si astfel de mici lovituri.Conditia este sa nu sara vopseua sau sa fie zgariata.

Am vazut minuni la o masina lovita de grindina.Au facut-o ca noua .Sigur este si in Bucuresti asa ceva.

Si nu umbla cu vopsea deloc.

Modificat de eug-vw
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea este ca puteti incerca indreptarea "la rece", dar o faceti pe barba voastra pt ca intotdeauna exista riscul sa sara vopseaua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Il omoram in bataie pe ala de eram in locul tau :D. Da jos panoul de la usa si impinge incet de tabla sa iasa afara. e doar o adancitura, nu cred ca o sa sara vopseaua de pe ea. Alta solutie e ciocanul dar cu ala sigur sare vopseaua.

:D Daca il prindeam... Am gasit doar urma bocancului pe usa. La asta m-am gandit si eu, usa este vopsita anul trecut in iulie. A fost pe suprafata mult mai mare adancita, aproape pana la bandou, dar am luat-o incet-incet la pumni :D dinspre margini, in sters, si a ramas doar acolo, pe curbura. Incerc imediat dupa Paste si va tin la curent. Totusi in Bucuresti sau pe raza de 100km nu stie nimeni un service cu scule necesare interventiei la rece?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am mai zis de vreo 2 ori ca un amic si-a rezolvat cu ani buni in urma masina la service Daewoo de la Unirii (e pe str. Radu Voda cred); metoda : aer cald si ventuze

Nu stiu daca mai e de actualitate pt ca nimeni din cei care cautau reparatii de genul asta nu a mai postat :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...

Revin eu din pacate :unsure:

Ia uitati cu ce m-am pricopsit

http://vwforum.ro/index.php?act=at...t&id=119183

http://vwforum.ro/index.php?act=at...t&id=119184

Dragos, ce service este acela si oare cat ma costa?

Modificat de Clodius
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

service Daewoo de la Unirii (e pe str. Radu Voda cred); metoda : aer cald si ventuze

pret ...sa fac plici daca pot sa zic :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

citind putin pe topicul acesta in legatura cu portierile busite, am busit si eu usa unui prieten cu un ford focus 2001 (din gresala pe zapada :santa: ) iam cumaprat alata noua de la ford toate bune si frumoase usa noua revopsite totul ok.

dupa o saptaman ma suna si imi spune prietene asa de rau imi pare ca am cumparat o usa noua cand o inchid suna ca un badoc mai bine te ascultam si luam una second de pe acelas model (ghia) doarece usa noua facuta pe comanda nu ii ca si o usa de serie pe masina nu ii capitonata ie pur sisimplu goala.

deci vream sa va spun ca daca chiar nu se poate reface luati una secondde pe acelasi model si vetzi fi mai fericiti parera mea dupa aceasa experientza ( nu stiu cum ii la vw da la ford asa sa intamplat)

have a good time

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

salut. asta e primul topic care l'am gasit legat de busituri si va cer ajutorul. am gasit acum vreo 2 saptamani masina putin atinsa si am crezut ca nu e mare lucru, dar acum dupa ce am spalat'o am crezut ca inebunesc. pun 2 poze sa intelegeti care e treaba. va rog sa imi spuneti daca se poate repara si cum. multumesc

http://img166.imageshack.us/img166/3368/picture031.jpg

http://img166.imageshack.us/img166/7537/picture037.jpg

http://img166.imageshack.us/img166/4358/picture038.jpg

post-35295-1235930195_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!