Jump to content

Cotiera pentru Fabia


stefan_ieu
 Share

Postare recomandată

Cristi, acolo pe consola centrala nu s-a acoperit un suport de pahar cu cotiera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bebeko

    29

  • stefan_ieu

    13

  • FABIAn RuSu

    11

  • bestcopies

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

ba da

se acopera locasul pt pahar ca mai sus sau se decupeaza pt montarea cotierei originale sau replica

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cristi, acolo pe consola centrala nu s-a acoperit un suport de pahar cu cotiera?

salut,ba da se acopera dar asta este,oricum este foarte buna pt drumuri mai lungi.nu scartaie,nu trocane,deci este ok la 60lei.

post-28990-1246304952_thumb.jpg

Modificat de kryss782001
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Cotiera de la Codatel, replica dupa cea originala de Golf 4, Leon 1, Octavia 1, NU scartiaie deloc la utilizarea zilnica : adica de sprijinit cotul in ea in timp ce conduci masina.

Sigur ca daca ma apuc sa trag de ea stanga/dreapta, sus/jos, mai si scartaie. Dar banuiesc ca asa scartaie si cotiera originala.

Mai sunt unele mici detalii la care ar fi trebuit sa fie mai atent lucrate, dar per total pot sa-i dau nota 9 ( o cota mare din nota o are faptul ca este asemanatoare cu modelul original - ceea ce pentru mine a contat cel mai mult ).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt intru totul de acord cu bebeko. Si eu am cotiera de un an si se comporta exact la fel. Va recomand cotierele lui codatel. Sunt ca turnate pentru Fabia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea de la Kamei este finisată foarte bine, nu sc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

parerea mea este ca cotiera lui Jacku este cea mai potrivita. si unde mai pui ca nu are nimic kitchos in ea. bravo lui!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea este ca cotiera lui Jacku este cea mai potrivita. si unde mai pui ca nu are nimic kitchos in ea. bravo lui!

In afara de sistemul de prindere, ca este din piele si ca arata ca naiba, intradevar nu arata deloc kitchos ... :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

da' ce are bre chicios in ea?

ai baut cerneala la cursurile de cultivare a gustului estetic :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

domnilor... eu mi-am pus cotiera de la codatel (dupa multe lucrari si chestii neasteptate) si merita :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai baut cerneala la cursurile de cultivare a gustului estetic :vaidecapulmeu:

Fiecare individ are o parere personala despre ceea ce inseamna kitch si ceea ce inseamna frumos. Daca tie iti place, nu inseamna ca eu am baut cerneala ...

Pe viitor ai grija la limbaj sa nu mai fie "kitchos" ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnilor, haideti sa discutam civilizat si sa nu facem din gusturile fiecaruia subiect de scandal. Fiecare isi poate exprima aici opinia despre cum arata/functioneaza etc fara ca ceilalti sa sara in sus si fara a aduce jigniri celorlalti membri.

Va rog sa "lasam acasa" replici de genul celor date de arson.

Multumesc pentru intelegere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pentru cine mai cauta cotiera, am gasit pe un site .. de la Kamei, cea cu prinderea sub sinele de la scaune la aprox 100 EUR.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

va rog sa-mi spuneti si mie cum scot tunelu sau calu de la fabia pentru ca mi-am luat si eu cotiera

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

va rog sa-mi spuneti si mie cum scot tunelu sau calu de la fabia pentru ca mi-am luat si eu cotiera

Poate te ajuta si asta.

post-55694-0-91636800-1292426000_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

M-am decis si eu sa imi cumpar cotiera, dar oscilez intre Armster si Guzu. Ce imi recomandati? Mentionez ca vreau cu prindere simpla, cu suruburi, pe consola centrala. Si vreau sa fie rabatabila.

Modificat de cosminbej
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recomand numai cea originala sau cea asemanatoare cu originala pentru ca se integreaza cel mai bine. Si din material textil evident. Gasesti si pe forum de vanzare.

Celelalte mi se par kitch ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns. Si exista cotiera cum recomanzi tu, dar cu prindere simpla? Fara scos tunel, dat gauri pe sub mocheta etc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, cea cu prindere simpla ( adica doar 4 suruburi care se infileteaza in plastic ) este doar modelul Armster. De aceea am si zis ca e kitch.

Cea originala/ copia dupa cea originala se prinde sub tunelul central, in metal :) Nu trebuie dat gauri sub mocheta, locul de prindere a cotierei existand deja.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta e parerea ta ca nu trebuie date gauri. Vezi in tutorialul pe paginile anterioare cum am montat-o. Crede-ma ca daca se putea altfel nu faceam. Cotiera gasesti pe okazii la 150 ron. Vinde un tip din Timisoara de la care am luat a doua copiera luna trecuta> Prima mi-a rupt-o un natarau la spalatorie cand imi curata interiorul masinii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

150 Ron e un pret bun, pe langa 270 cat e un Armster. Dar nu am chef sa ma complic, sincer. Dau patru gauri in plastic si termin de montat un kitch in 20 de minute, asta e.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Crede-ma ca NU trebuie date gauri. Se poate face o prelungire metalica :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bebeko, de ce vrei sa-i strici placerea omului? :censur:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

bestcopies, deci pana la urma te-a convins bebeko ca nu trebuie date gauri? Lasa placerea mea, ca nu despre asta e topicul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!