Jump to content

Cotiera pentru Fabia


stefan_ieu
 Share

Postare recomandată

Eu am cotiera Kamei, am primit-o cadou! Am atasat si o poza! Mai tarziu am aflat ca mi-au luat-o de la piese de la PBN si a costat 130 de euro fara TVA :D

<{POST_SNAPBACK}>

Am uitat sa mentionez ca pe cutie scria ca este pt skoda cotiera. Cotiera a fost cumparata de la seat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
  • Replies 180
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bebeko

    29

  • stefan_ieu

    13

  • FABIAn RuSu

    11

  • bestcopies

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aseara m-am uitat la inceputul procesului de montare (eram tare grabit si nu am putut sta mai mult) a cotierelot aduse de codatel pentru G IV. Am vazut modul de prindere, iar azi dimineata am demontat consola centrala de la mine. Din pacate nu exista gauri de prindere in suruburi acolo, asa ca acea cotiera nu prea poate fi adaptata. Doar daca cineva vrea sa-si dea gauri in tabla pentru a baga suruburi sau sa sudeze acolo o piulita pentru prindere (not me). Pacat. Aratau foarte bine cotierele alea si erau la superpret. Se pare ca singurele solutii ramase sunt cum are X-Ecutor (Kamei) si cum are Dragos. Grea alegere. In primul rand trebuie sa ma obisnuiec cu ideea ca alea de G IV nu merg (chiar ma ambalasem ca mi-au placut f mult) dupa care decid si eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Avand in vedere ca DRAPAR nu a vrut sa ne dea poze cu cotiera lui, i-am luat drepturile de autor si v-o arat eu ...... tot pe a lui.

10001294sy.th.jpg copyof00003575la.th.jpg 10001319wf.th.jpg copyof10001307tw.th.jpg

Modificat de horgarban
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

daca ala e pretul real pe ebay... iese cam la 50-60 de euro o cotiera. am trimis mail pt 5 bucati sa vad ce transport imi cere :> daca sunt doritori.. va hotarati dupa ce va dau pretul.

Modificat de codatel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pret final de cotiera 45 euro achitabili in euro. la 5 bucati comandate. daca sunt doritori se face lista si cand se strang 5 le comand.

am facut un calcul si iese cam la 160 ron bucata

Modificat de codatel
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am eu pe fabia asha un model cam la fel de cotiera: asta http://cgi.ebay.de/Mittelarmlehne-Skoda-Fe...1QQcmdZViewItem , luat de pe ebay, modelul pe carbon. Ce zic ei pe ebay e o mica vrajeala, adica cotiera este UNIVERSALA, nu e pt fabia special, dar se poate adapta, insa trebuie sa gauritzi tunelul dintre scaune ptr prindere. In plus e un pic prea lata si capacul freaca de scaune. Sper sa nu se supere codatel ptr. comentariu, daca se considera ca nu e corect ce am zis, rog sa se stearga postul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum sa se supere ... e mai mult decat utila informatia ta :)

uite de exemplu, din linkul tau cotiera are dimensiunile :310 x 145 x 125 mm , pe cand cele de la cotadel dimensiunile sunt 290 x 105 x 150 mm (L/B/H).

Totodata din linkul de la codatel e acolo o poza ce zice ca trebuie sa fie minim 12 cm intre scaune.

Mai trebuie sa mai conving de prinderea aceea, nu e prea mare? Din pozele de mai sus, cotiera lui dragos se prinde mult mai finut.

@saboteur poti posta si tu 2-3 poze cu a ta cotiera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pica treaba. omu nu primeste decat prin paypal plata si contul meu de paypal e expirat. that`s all folks:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@saboteur poti posta si tu 2-3 poze cu a ta cotiera?

Cu mare placere poze:

Suportul de pahare pt locurile din spate este pliabil in cotiera, nu e permanent scos , deci se poate plia (ceva de genul celui de pe bordul de polo/golf). Cotiera nu se ridica, e fixa, doar capacul se deschide. A costat 20 € (cotiera+transport la destinatar in germania), de unde mi'a adus'o un prieten. Dupa cum se vede tapitzeria scaunelor necesita o spalare, am luat mashina (second hand) in noiembrie spre sfarshit si ashtept caldura sa se si usuce ca duar n'o sa umblu ud la qur pe frigul asta :eek:.

Modificat de saboteur
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi, ma interesa mai mult zona de prindere de langa frana de mana ...

Iar faptul ca nu se ridica e un neajuns.

Pacat insa ca nu mai are codatel contu de paypal

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

din ce am vazut si pe net, difera prinderea la cea de fabia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai as vrea si eu o cotiera...da sa aiba textil pe ea, nu vinil. Aia originala mi se pare ca se rabateaza, nu-i asa baieti? Am gasi la un tip, da vrea 200euro pe una originala. E cam mult, ce naiba?

http://forum.computergames.ro/87-auto-moto...returi-oem.html >> Asta e linku ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da cu el am vorbit si eu despre cotiera :) Ideea este ca la reprezentanta o cotiera originala pentru Fabia 1, ( cod DAO 409 001 ), costa in jur de 1100 ron. Dezavantajul este culoarea materialului textil care difera de cea a scaunelor ( este un gri inchis , nu negru ). Cotiera pentru Fabia 2/Roomster in schimb, ( cad DAO 700 001 ), are culoarea la materialul textil identica cu cea a scaunelor ( negru/onyx ). Singura problema este ca nu stiu daca are exact aceeasi prindere ca la Fabia 1. Cum in Austria o astfel de cotiera este 190 euro, eu cred ca pretul cerut de 220 euro nu este mult. :)

P.S. Cotiera originala se poate rabata, regla pe inaltime si are un compartiment de depozitare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

plus ca pe site-ul pe care l-a postat bebeko, cel austriac, sunt mari sanse ca preturile sa nu contina tva :) asa ca +tva +transport... parerea mea ca sare de 200eur. dar intr-adevar, din cate am vazut pe net, pt fabia cotiera nu vine decat intr-o singura varianta de culoare/material :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am aflat si eu intre timp ca preturile de pe site-ul austriac nu au TVA ... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si pana la urma ce variante avem? cefa care sa se potriveasca cu tapiteria mea cea bej( sa fie macar neagra sau imitatie piele) la un pret decent de unde pana la urma?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
http://www.autoaccesorii.ro/ INCERCATI AICI CU COTIERA.. AM TRIMIS MAIL IN CARE SOLICITAM INFORMATII MAI AMANUNTITE DESPRE CORIERA DE FABIA, EVENTUAL POZE... DACA PRIMESC CEVA, LE POSTEZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pt. bestcopies...daca ai primit ceva informatii legate de cotiera, da te rog mai multe detalii ca m-ar interesa si pe mine...multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!