Jump to content

Cam Care Ar Fi Pretul Corect?


tsunamicg
 Share

Postare recomandată

Salut! m-am decis sa-mi vand golful 1.6 TD din 87 in 5 usi. Cam care credeti ca ar fi pretul corect? Masina arata bine, fara probleme cu rugina, motorul merge f bine, nu consuma ulei deloc, am schimbat uleiul in noiembrie (castrol 10w40), amortizoare pe spate schimbate de 2 saptamani, senzori motor schimbati toti, filtre schimbate, termostat si termocupla schimbate, cu cd mp3 si boxe decente. Toate astea le-am schimbat ca sa fiu sigur ca-mi indica bine toti senzorii nu cumva sa stric motorul.

Deci cam cat ar trebui sa cer?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

omu intreba cam cat ar lua pe asa o masina nu trebuie sa iti confirme ca o are...alta era ideea topicului.

pai depinde cum arata exteriorul...daca vopseaua este originala sau nu , daca este totul functional, interiorul daca arata bine, etc. parerea mea ca intre 2500 - 3000 eur ai putea sa o vinzi... oricum depinde mult de cum arata.

eu am dat acum un an un 1,6td din 86 cu 3450 eur, deci variaza foarte mult. dar era recarosat , vopsea originala, scaune de vento impecabile si arata impecabil in general. coteaza mult cum arata masina. cand am dat eu golfu clientu putea sa si ia tot un td din 90 dar al meu era 2 clase peste ala.

Modificat de nelu_boss
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poze ca sa vedem si noi.asa pot sa zic si eu ca am vr6.

da, al naibii laudaros!! auzi, cica ar avea un golf 2 diesel de vanzare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU STIU CARE ERA IDEEA TOPICULUI.Eram doar curios sa vad cum arata masina.Pentru a spune un pret estimativ.Nu inteleg NELU ce nu ai inteles tu.Am vrut sa zic ca, nu vorbele fac o MASINA!

Agent_Smith dragut ca intotdeauna.

Deci , poze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand citesti un anunt in ziar cu o masina vezi poze?

din cate vad aici e un forum , nu?Si ai posibilitatea sa uplodezi si poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cand citesti un anunt in ziar cu o masina vezi poze?

....acu chiar e inutil replayul nu te supara...si daca nu te superi majoritatea ziarelor dispun de poze chhiar color asa ca nu vad rostul ironiilor! ;)

asta numai daca nu vrei sa declansezi ceva cearta...ca in scurt timp cu asemenea persiflari asta vei reusi.

Modificat de Cypor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

momentan sunt singurul care a postat ontopic.... restul sunt comentarii in vant

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere dotarile masinii si anul fabricatiei, cred ca un pret de 2000-2200E ar fi super decent.

Succes.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Avand in vedere dotarile masinii si anul fabricatiei, cred ca un pret de 2000-2200E ar fi super decent.

Succes.

in bucuresti cam asta ar fi pretu, da in ardeal, la mine in oras de ex, ar fi mult mai scump, 2500-2800 , aici nu e atata concurenta, si isi baga niste scoruri f mari ,,romanasii,, nostri scumpi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, depinde foarte mult de zona. undeva pe la deva hunedoara cica ar fi o piata in care se vand masini la preturi mai mari decat in general...probabil zona aia cine stie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Oradea cel putin sunt preturi la golf 2 inexplicabil de mari zic eu. Pe un benzinar care arata destul de pricajit nu vezi pret sub 2000 indiferent de motor, iar dieselu sta peste 2500 lejer, masini care nu exceleaza prin nimic, ca sa nu mai vorbesc ca marele test este atunci cand ii faci drive testul si auzi diferitele sunete de diagnostic. Iar cea ce am observat la cate una (valabil si mk1 si mk2) etste faptul ca are motorul schimbat dar neomologat (la care mai adaugi 300 la pretul final)...asa ca pretul variaza foarte mult. O masina intretinuta din toate punctele de vedere eu zic ca pretul de piata ar fi pe la 3000 in sus ..fata de ce oferte sunt la banii astia...

Mentionez ca ma duc aprope in fiecare Duminica si daca ajung cumva si acum poate fac niste poze.

Modificat de Cypor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, subscriu, o masina buna, in care sa nu ai de investit mare lucru si care sa arate bine este in jur de 3000, mai ales ca e si td, daca stai sa te gandesti ca si in Germania pretul la una buna din90-91 este 1000-1300 + drum + acte + neprevazute ajungi la 2000-2500(nu vorbim de taxa de inmatriculare ca ar iesi din discutie comparatia....acum depinde cel mai mult si de starea masinii si de cat de mult te grabesti sa scapi de ea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Un mk2 diesel (td sau d), intretinut si intr-o stare cel putin buna, nu trebuie vandut sub 3000E. Eu cred ca pt astfel de masini, asta e pretul corect. Ganditi-va numai ca la 3.000E puteti cumpara un tico sau un matiz, in rest, la banii astia nu prea sunt masini germane cu motorizare diesel - care sa concureze cu succes unui mk2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si cu un consum mic pentru un motor de 1588 de cmc.

Pentru masina mea golf 2 din 86, care a suferit o schimbare de motor, vopsit, schimbat ambreiaj, etc dar ca stare tehnica impecabil ( a luat ITP pe bune la RAR) am primit pe el 3000 de euro, banu jos, prin urmare un golf bun sub 2200-2500 de euro nu il iei.

Dar marele avantaj il reprezinta intretinere care este extrem de ieftina comparativ cu alte masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!