Jump to content

Care Ar Putea Fi Cauza....


shakeru06
 Share

Postare recomandată

Am vazut azi ca am vopseaua frecata in locul unde se apropie roata de caroserie cand iau maxim stanga...pun si o poza,voi ce ziceti cam care ar putea fi cauza :angry:

post-21106-1207234349_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca atinge si racordul flexibil de la frana...ai mare grija.

Cauze posibile:

1- janta stramba si de alte dimensiuni, mai mari decat cele stock;

2- bascula sau bileta un pic idoite, dar ar trebui sa observi daca e cauciucul tocit;

Parerea mea este sa mergi neaparat la o verificare, geometrie ceva, de urgenta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

naspta faza.... dimensiuni necorespunzatoare la cauciucuit/jante...... bucse bascula; bascula stranba...cadru stramb....

de cand freaca?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de cand freaca nu stiu...dar freaca doar de caroserie in rest nu atinge nimic,gumele sunt 225/45/17pe jante de 17 J 7cele stock ,normale...se vede asa pt. ca am dat eu cu vopsea....pe guma nu se vede nimic.

Modificat de shakeru06
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca zici tu ca nu mai atinge altceva, ok. Mie asa mi s-a parut, ca e luat praful de pe conducta de frana, inainte de imbinarea cu racordul care duce la etrier.

In cazul asta, mai vezi sa nu fie desprisa din suruburi/cleme aparatoarea de plastic. Asta ar fi cel mai fericit caz.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca zici tu ca nu mai atinge altceva, ok. Mie asa mi s-a parut, ca e luat praful de pe conducta de frana, inainte de imbinarea cu racordul care duce la etrier.

In cazul asta, mai vezi sa nu fie desprisa din suruburi/cleme aparatoarea de plastic. Asta ar fi cel mai fericit caz.

Uite mai pun o foto poate se vede mai bine dar freaca pe fier ,spre interior

post-21106-1207248391_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este caseta de directie pusa pe mijloc, vireaza mai mult in acea parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!