Jump to content

Oglinda Retrovizoare Interioara Cu Sistem Automat Antiorbire


gcgherasim
 Share

Postare recomandată

da, dar nu vad nici o schema atasata la acel post.

muale, cica unii au reusit sa schimbe acea pastila, eu unul nu m-as risca. http://uk-mkvs.net/f...s/t/470585.aspx

Modificat de marius1982.11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    15

  • Al Bundy

    12

  • vivaldi90

    8

  • tarox

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

PAi sunt 3 fire mari si late, nu trebuie schema pentru asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu e valabil ce scrie mai sus pt ca la golf sunt alte culori la fire.

Plus ca in total sunt 6, ca vine la pachet cu senzorul de ploaie.

Intretimp am facut rost de schema de golf4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. White - siguranta 5 de 7.5 A - conector negru albastru

2. Black - masa - maro

3. Albastru deschis - lumina marsarier

4. Galben

5. Maro

6. Liber

4 si 5 - se folosesc doar daca montam si oglizi laterale electrocromate - se gasesc doar de A4 B5 care merg pe oglinzile de dimensiuni simetrice - oglinda mare pe stanga

Pentru a functiona senzorul de lumina, trebuie inlocuit releul de stergatoare.

Firul de lumina marsarier, trebuie sa il tragi tu, nu ai de unde sa il iei de la plafoniera, ca si restul de fire - cu exceptia celui de masa..... deci, irelevanta culoarea lor.

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mersi florine, m-am dumirit si eu intretimp cu c. Am tot ce-mi trebuie, am luat de pe o masina donoare tot, inclusiv cablaj, soclu si fire suplimentare de la releul respectiv. mai ramane smecheria cu suportul de la parbriz, swap cam riscant dar nu imposibil. Firul marsarier e de la mufa T10 portocalie de sub parbriz, pinul 10.

Tu imi zici ca irelevanta culoarea,bun, sunt 2 mufe separate, una cu 6 pini, una cu 4, tu imi dai numarotarea de la 1-6 :), tare nu? O fi asa la g5.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu sunt copil mic, sa ma mustruluiesti tu... dar, sa revenim. Ti-am pus si o diagrama, sa iti fie mai usor. Nu ai nevoie de culori, cand ai pinii mufelor..... asta ti-am spus.

PS -eu am montat oglizi de astea si la G4 si la altele... si de G5 pe G4 ... si de altele - e pistol cu apa.

post-30007-0-38481400-1357654360_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci ai scris:

1. White - siguranta 5 de 7.5 A - conector negru albastru

2. Black - masa - maro

3. Albastru deschis - lumina marsarier

4. Galben

5. Maro

6. Liber

astia 6 sunt pinii carei mufe? eu am in mana una cu 6(la care sunt legate doar 3 fire) si una cu 4 pini(tot cu 3 fire). Eu nu te-am luat la mustruluit, dar nu pusca nicicum cu realiatea, ma intelegi? Nu stiu de ce te superi?

Schema atasata de mine o cautam, dar nu aveam partitie fat32 pe comp ca sa instalez vesis, dar s-a rezolvat si aia. Am vizitat si eu site-ul care are schema prezentata de tine, dar voiam strict schema originala.

Autodimming mirror, rain sensor.pdf

Modificat de marius1982.11
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... cand noi iti dam ceva si nu pusca... verifici si revi cu postare si o sa iti verificam.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi ca schema e de g4, aici parca se discuta de g5 din ce-mi dau eu seama.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

PAi ce scrie mai sus e valabil si pentru G4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Stiu, doar am atras atentia ca amestecam informatii aiurea intr-un topic dedicat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salut colegi deci imi puteti spune si mie se poate monta oglinda retrovizoare antiorbire pe un golf 4 care are oglinda normala fara sa se scimbe si parbrizu su la legaturile firelor este usor ?

Modificat de gheaba
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Buna ziua, m-ar interesa daca are cineva vreo oglinda retrovizoare interioara heliomata ptr Golf IV. A mea mi s-a stricat si as vrea sa o inlocuiesc.

Modificat de vivaldi90
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna ziua, am gasit la cineva o oglinda heliomata interioara de passat 2001-2005, si mie imi trebuia de Golf 4. Oare este compatibila, si aici ma refer la partea electrica (firele de legatura) ?! A mea nu avea buton ON/OFF si se pare din poza ca aceasta are.  post-91956-0-08210300-1407753127_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, este compatibila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc, o sa mi-o comand si daca intampin probleme cu montaju o sa revin pe acest topic.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Pana la urma, a montat cineva oglinda retrovizoare electrocromata cu senzor pe o masina cu oglinda stock? Si asta fara sa schimbe parbrizul sau alte minuni costisitoare. Se poate monta? Se poate face o adaptare? Se poate pune alt suport pt oglinda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, se poate monta - pastrezi suportul original al masinii, pe care atasezi oglinda electrocromata - tragi firele, faci conexiunile si o sa mearga.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Imi poate explica si mie cineva unde conectez oglinda laterala stanga cu electrocrom? Gasisem undeva ca la pinii 4 si 5 de la mufa oglinzii interioare, insa nu stiu cum arata aceasta mufa si unde o pot gasi. Am mai gasit ca ar putea fi trase deja firele in stalpul usii ( probabil ar trebui sa desfac langa maneta de deschidere a capotei si sa vad.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufa o gasesti sub ornamentul ce imbraca piciorul oglinzii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles. Si are doar 6 pini acea mufa? Si de care pini imi trebuie pt a ma conecta acolo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu ziceam mai sus de pinii 4 si 5, nestiind cati are in total, sa imi fac o imagine cam cum arata acea mufa. Si intrebam de tipul de pini, sa stiu de care sa caut

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DA, sunt pinii 4 si 5 din mufa de 6 pini de la oglinda interioara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!