Jump to content

ce fel de tip de delco sa folosesc


tonic
 Share

Postare recomandată

Ce parere aveti despre 3 tipuri de delco (1.cu avns centrifugal dar fara avans vacuumatic, 2. cu avans vacuumatic dar fara avans centrifugal, 3 cu aprindere electronica si fara platina).

care sa il pun la broasca mea 1200?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune-l pe ala fara platina, cu aprindere electronica. Merita. Iar cind te duci cu Broasca la Retromobil, il pui pe ala vechi. :P

Ai facut rost de un delcou fara platina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pune-l pe ala fara platina, cu aprindere electronica. Merita. Iar cind te duci cu Broasca la Retromobil, il pui pe ala vechi.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce sa spun, ai motor de 30 sau de 34? Verifica daca motorul tau avea la origine delcou cu avans vacumatic... vezi pe la doctori sau in flat4ever. Bay, eu zic sa-l pui pe ala electronic. Numai sa nu fie vreo facatura cum am vazut ue azi in tirg niste aprinderi electronice, care aveau pe rotor montate artizanal 4 magneti...

Daca e ca lumea facut si nu e opera de garaj, merita...

Modificat de bubu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiu ce sa spun, ai motor de 30 sau de 34? Verifica daca motorul tau avea la origine delcou cu avans vacumatic... vezi pe la doctori sau in flat4ever. Bay, eu zic sa-l pui pe ala electronic. Numai sa nu fie vreo facatura cum am vazut ue azi in tirg niste aprinderi electronice, care aveau pe rotor montate artizanal 4 magneti...

Daca e ca lumea facut si nu e opera de garaj, merita...

<{POST_SNAPBACK}>

motor de 34 cp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel cu aprindere electronica de care e? centrifugal sau centrifugal - vacuumatic? eu zic ca e versiunea a doua - singura chestie e sa afli ce diagrama are in functionare - curba de avans s-ar putea sa nu fie potrivita pentru un 1200

eu as merge pe un centrifugal-vacuumatic nou (de la 99 usd in sus) sau as face rost de un centrifugal vacuumatic in stare buna si as adauga ulterior un kit nou de aprindere electronica, de la 39 usd in sus (in state - accu-fire)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel cu aprindere electronica de care e? centrifugal sau centrifugal - vacuumatic?

<{POST_SNAPBACK}>

Nu stiu de care e o sa ma interesez. dar cred ca e centrifugal vacuumatic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca sa nu mai deschid un topic nou, are cineva caracteristicile delcoului de Golf I?

Vreau adaptare de Solex 31 PIC(T)5 pe o dacia si acea "priza de vacuum" aferenta avansului vacuumatic la Solex e DEASUPRA obturatorului, nu sub el, cum e la Carfil

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"de ce ne chinuiesti, de ce ne urmaresti?"

coane, nu crezi ca cei cu golf 1 ar fi mai in masura sa iti raspunda? :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"de ce ne chinuiesti, de ce ne urmaresti?"

coane, nu crezi ca cei cu golf 1 ar fi mai in masura sa iti raspunda? :)

<{POST_SNAPBACK}>

OK. Imi cer scuze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!