Jump to content

Suportul De Pahar Din Bord


andrew_kimi
 Share

Postare recomandată

suport pahar -20 eur , elemente cromate fata ( inelul din jurul S ului si cele 2 mici laterale - langa faruri ) - 20 euro -asta chiar merita , cheie pleglabila 100 de euro ( in fctie de bastidoru masinii ) , pack estilo sport - fete oglinzi -manere - si inelele cromate din fata - 140 euro

preturi de la seat spania ( guadalajara - pa unde stau si de unde va salut )

cordoba full black ( mai raman jantele )

Modificat de amnesyy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sookie

    6

  • Cristian

    5

  • demirel

    5

  • alteacupra

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

si-a luat pana la urma cineva cu ibiza/cordoba suportul de mai jos si l-a montat sub cd-player?

daca a facut cineva acest lucru l-as ruga sa posteze o poza.

cat mai costa suportul original? + montaj?

post-15214-1223668914_thumb.jpg

post-15214-1223669010_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul de produs este pentru suportul de pahar din poza de mai sus? sau pentru suportul normal de pahar cel in linie cu buton de avarie?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru cel in linie cu butonul de avarie (cel ce este si in lista de optionale)

pentru cel din poza se zice pe prima pagina ca ar fi ("este de la VW Lupo/SEAT Arosa, cod numeric 6X0 857 558 A 01C)

tocmai de asta intreb si eu... pare mai interesant acesta dublu si as fi dorit sa vad cum vine pe o ibiza/cordoba. presupun ca iti restrictioneaza accesul la player si A/C.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi am facut comanda pentru suportul dublu, cel de pe lupo, am sa pun poze si informatii noi in 4-5 zile cand ajunge la mine, l-am luat de la noi de pe site :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai sa ne spui si noua cum este suportul dublu...mi se pare super tare ideea nu stiam ca exista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am primit suportul de pahar, l-am si montat, intradevar a trebuit sa dau jos CD-ul si suportul de metal in care este prins, si din suportul de pahare a trebui sa tai partea superioara a aripioarelor care intra in bord, la Lupo banuiesc ca e altul sistemul de prindere, dar s-a integrat perfect in bord :D, uite si cateva poze, iar prima impresie.....buuuunaaaa, trebuie sa m-a obisnuiesc cu el :Driver:

da intr-adevar iti restrictioneaza un pic accesul la AC si ventilatie, dar pe mine nu m-a deranjeaza foarte tare, e chestie de obisnuinta :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Super...arata f bine si macar asa avem si noi unde sa punem o sticla de suc ceva ca si asa nu avem spatii de depozitare. O sa-mi comand si eu unul...cat a fost paharul?

Modificat de drw99
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@demirel

Uite aici codul iar pretul produsului este de 154 RON(martie-aprilie 2008),atat am dat eu pe el la VW.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Codul e acela pus in link de d-l moderator, eu l-am comnadat de la volksman, pretul fiind de 190 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Sookie

Arata super!Sa-l folosesti sanatos,pacat insa ca nu ai facut si niste poze cu montatul,ai fi avut sansa sa ne faci un tutorial(DIY) si pt. restul de soferi Ibiza/Cordoba care isi doresc un asemenea suport.Multumim de poze!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar imi pare rau ca nu am facut poze in momentul montarii, eram prea "excited" ca sa mai fac si poze, dar e simplu de tot montatul, eu am respectat pasii urmatori:

1.demontat cd-ul si suportul de metal care este prins de bordul masinii

2.demontat cutiuta aflata sub CD, asta e locul in care vine montat noul suport de pahare, se scoate prin simpla tragere, nu e prinsa decat cu o clema aflata in spate

3.studirea situatiei, nu v-a chinuiti sa pune-ti suportul in locul in care este montat CD-ul, nu se poate datorita unor buze de plastic aflate in partea inferioara a noului accesoriu al masinii :))

4.pe peretii laterali ai bordului exista cate o aripioara pe fiecare parte, iar pe suportul de pahar exista doua aripioare pe fiecare parte care in mod logic ar trebui sa intre in aripioara de pe bord, lucru care se si intampla de altfel dar ceva preseaza acolo, nu mi-am dat seama exact ce, si din cauza asta nu se culiseaza suportul exact cum ar trebui, intampina o oarecare rezistenta, lucru care se poate rezolva destul de usor, trebuie doar sa taiati aripioara superioara de pe suportul de pahar, m-am exprimat destul de clar, daca nu pentru cine nu a inteles daca e cazul o sa demontez din nou suportul din bord si o sa fac o poza cum arata taiat ca sa vedeti exact ce trebuie taiat

5. suportul de pahar ar trebui sa intre acum la marele fix in locul destinat

6. se monteaza suportul de metal al CD-ului

7. se monteaza CD-ul, aici trebuie un pic de rabdare sa aranjati firele in spatele suportului de pahare in asa fel incat sa intre CD-ul, eu am apelat o mana de "nevasta" a mea fiind prea mare si groasa pentru spatiul existent :)

8. E GATAAAAAAAAAAA

9. sa-l folositi sanatosi :D

post-29303-1225131807_thumb.jpg

post-29303-1225131825_thumb.jpg

post-29303-1225131855_thumb.jpg

post-29303-1225131865_thumb.jpg

post-29303-1225131878_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi spui si mie te rog de unde ti-ai luat suportul de pahare din consola principala si la ce pret?

Modificat de CristiN
renunta te rog la quote la mesajul anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Massiccio topicul are numai trei pagini, in astea trei pagini codul produsului achizitionat de mine apare de cel putin 3 ori, totusi avand in vedera ca esti la prima postare uite link-ul unde gasesti exact codul:

http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...st&p=690055, este de pe prima pagina a topicului :D

p.s. bine ai venit in echipa noastra :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

@Sookie: o intrebare te rog... nu incurca butoanele de la AC? Adica paharele\sticlele\canile care le pui in "holder" nu sunt incomodate de acele butoane?

Si eu am de gand sa-mi pun un "cup holder" ca acela, dar vreau sa ma asigur ca nu o sa am probleme colaterale...:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata... comandat, platit, ridicat, montat :D...

la marele fix se potriveste... doar retusul amintit de @Smookie (thanks m8!). ;)

imi raspund si la intrebarea mea... :blink: incomomodeaza un pic accesul la clima (neesential)... atingi un pic cu mana cand bagi 1\3\5 (neesential :D), problema care o sa o rezolv prin scurtarea schimbatorului (tot imi doream yo! sa fac asta :D). BTW, ma ajuta cineva in problema asta? ceva tip and trick pentru schimbator?

evident... poze... :D

imag0372x.th.jpg imag0373y.th.jpg imag0374.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Scuze, am fost plecat un pic in concediu ;) vad ca ti-ai raspuns singur la intrebari, totusi eu nu ating cu mana cand schimb vitezele, cred ca tine de pozitionarea mainii pe schimbator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

n-ar trebui sa mearga si suportul de deasupra mp3-ului? de ce e doar de forma? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu e suport acolo, decat daca-ti cumperi tu, cel putin nu la nivelul de echipare Reference, pe care-l avem marea majoritate dintre noi. Interesant suportul de pahare, eu il am pe cel de sus, de deasupra cd-playerului, e comod si pozitia ajuta si la pastrarea bauturii din sticla rece pentru o perioada mai lunga de timp, pot regla gurile centrale de ventilatie sa arunce aerul in dreptul sticlei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Eu am gasit pe un golf 4 suportul de pahar doar cu un pahar si s-a potrivit deasupra la cd langa butonul de dezaburire.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!