Jump to content

Probleme Golf 4-ramane Accelarata La 1400-1600 Rot/min


Pieseautogolf3
 Share

Postare recomandată

Pieseautogolf3

Vreau si eu sa stiu de ce imi ramane accelerata cand o scot din viteza la 1400-1600 rot/min,mi se intampla din ce in ce mai des si vreau sa stiu motivul ca sa il pot rezolva,mersi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai probleme cu regulatorul de relantiu. fa un test cu vag-ul prima oara

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Regulatorul de relantiu e cumva releul regulator de la alternator (cel cu perii)sau alt regulator?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vreau si eu sa stiu de ce imi ramane accelerata cand o scot din viteza la 1400-1600 rot/min,mi se intampla din ce in ce mai des si vreau sa stiu motivul ca sa il pot rezolva,mersi.

Cum a spus si mihaitm, se impune o diagnoza deoarece cauzele sunt multiple. In bord nu s-a aprins niciun martor?

mihaitm - in cazul lui, nu cred ca este vorba despre regulatorul de ralanti, avand in vedere motorul in cauza - dupa datele din profil, motorul este un 16V si la astea nu gasesc ca avand ISC.

Gupidu - cel de la alternator, este regulatorul de tensiune al alternatorului :icon_thumleft:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pieseautogolf3

NU,nu apare nici un bec in bord si nu face tot timpul asta,in general cand merg gen batraneste si o accelerez pana la pe 1600-1800;dar daca am de la 2000rot/min cade direct la 650rot/min si sta acolo,eu ma gandeam sa nu fie ceva de la clapeta de acceleratie sa coboare mai greu;

uneori sta putin turata si cade singur,sau daca o bag in viteza si dau drumul la ambreiaj iarasi coboara,sau daca apas acceleratia putin iarasi coboara.

Unde pot face testul VAG? in conditii de siguranta(pentru masina).

Modificat de xxnelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai curatat cumva clapeta ? mie mia facuta acceiasi chestia am curata clapeta si nu am programato!! dupa ce am programato nu sa mai inta,plat nimik nimik

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!