Jump to content

Octavia Tour 1.6 Vs Ford Focus 2 2008 1.4 Vs Fiat Bravo 2008 1.4


DANIM
 Share

Postare recomandată

Nu pot sa spun decat ,ca a fost o prezentare pertinenta si de bun gust :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

multumesc ;), cam asta fac intotdeauna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Va invit la Brasov sa va fac drive-test.

@DANIM: daca te decizi pe Focus lasa-mi un nr. de tel sa iti fac o oferta!

Salut sorin_q.

Ma intereseaza si pe mine o masina, si am dubii intre Octavia 2 si Noul Ford Focus (cel cu facelift).

Cu toate astea inclin spre Focus - varianta 1.8 TDCI de 115 CP (arata mai tineresc :eek: si din cate

am citit pe forumuri e putin mai manevrabil decat octavia)

Ii ziceai lui @DANIM mai sus ceva despre o oferta.

Ai putea sa-mi trimiti si mie o oferta pe mail la adresa cricotanierea@yahoo.com ?

Mersi frumos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Felicitari Sorin pentru prezentarea decenta si de bun simt!

Intalnesti mai rar oameni de calitate si cu adevarat profesionisti, mai ales in acest domeniu si cred ca orice firma ar avea de castigat de pe urma acestei atitudini, nu mai vorbesc de clienti.

Inca o data felicitari, chiar mi-a facut placere sa citesc. :Driver:

P.S. Sigur lucrezi in Romania?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Konti: ce pot sa zic, multumesc mult pentru parerile de bine. - da traiesc in RO si asta imi ocupa tot timpul :) . Ma bucur ca gasesc si eu oameni ca voi care apreciaza aceste lucruri. Sunt multe de spun despre piata auto din Romania si sunt multe lucruri care imi displac, la cum lauda unii masinile, le trec la dotari (ma refer aici la cele SH in targ, anunturi) lucuri pe care masina nici nu le are, de exemplu ESP, cand de fapt masina are EPS care este cu totul altceva. Sau inca un exemplu, chiar cand mi-am luat eu masina - este dotata cu ASR, iar un anunt scria si ESP. Cand i-am spus ca masina nu are ESP, vanzatorul face ca "cam tot pe acolo e, cam tot aia face". Sunt doua categorii de oameni: cei care chiar nu cunosc unele notiuni si sunt in eroare si altii care de fapt le cunosc, dar te mint in fata sau incearca sa iti prezinte lucrurile intr-o lumina mult mai alba. In fine sunt multe de spus, timp sa fie :RO flag:

Pentru CristiL: maine dimineata iti trimit ofertele! In principiu iti pot spune asa: pentru varianta in 5 usi 1.8 TDCi 115 CP sunt 2 versiuni ambele Trend, dar difera dotarile. Prima este la 16159 Euro TVA inclus, iar cealalta de 17.095 Euror TVA inclus. Ce are un plus sunt:

- Jante 16" (un model care seamana bine cu cele de 18" de la Focus ST) si care chiar imi plac

- Pachet Comfort 3 care include Climatronic cu zona dubla, faruri ceata, volan piele +cruise control, senzor ploaie si lumina, oglinda interioara heliomata.

- cotirta centrala culisanta cu spatiu depozitare.

Luna asta voi da 2 Focus-uri, unu chiar de 1.8 la pretul asta de 17.095 si va fi destul de aproape de tine, la Sercaita. Oricum te invit cand doresti la un drive-test la Brasov, doar sa ma suni inainte sa fie masina acolo.

Intr-adevar Focus-ul arata si mai tineresc si acum si mai dinamic, mai agresiv. Iar motorul de 1.8 este foarte potrivit, performantele sunt clar peste Octavia 1.9 TDi 105 CP. Doar cuplu de 280 Nm cu boost de 300 Nm sunt clare comparativ cu cei 250 de la 1.9 TDi, plus ca e silentios, common-rail si ii place foarte mult turatia :) Tot timpul cere 3.000 rpm pentru schimbare. O sa iti explic mai multe daca vom sta de vorba.

Cu respect,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

Salut Sorin.

Mersi frumos de oferta.

Eu momentan am lasat-o pe linie moarta cu masina (sunt student in anul 5 si am de dat proiectul de diploma), insa peste vreo

2 saptamani o sa reiau subiectul masina :rolleyes:

Imi cer scuze ca nu ti-am raspuns la mail, insa nu am vazut la timp cand l-am primit, iar pe forum nu am mai intrat.

Oricum am in plan sa ajung prin Brasov, si o sa te caut. (momentan nu stiu data exacta, insa am telefonul tau si o sa te sun).

Multumesc inca o data pentru oferta, si dupa cum zicea konti, felicitari pentru prezentarea facuta.

Numai bine,

Cristi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!