Jump to content

Ajutor Cu O 'buza' De Golf 5


Valentin M.
 Share

Postare recomandată

Inainte sa imi vina masina am tot umblat pe diferite forumuri si citeam diverse despre masina. Saream din link in link, de la discutii despre computerul de bord ajungeam la evacuare :icon_thumright:

La un moment dat, am vazut pe undeva (si aici va cer ajutorul, poate ati citit si voi respectivul articol) cum unu isi montase un lip de la un seat altea sau cupra pe un golf 5. Era foarte discreta, aproape insesizabila, dar tocmai asta mi-a placut. Doar ca nu am retinut adresa. Daca este cineva care isi aduce aminte de acel articol, sau dupa descrierea piesei (desi e greu) poate sa imi ofere un ajutor, as aprecia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic mai bine sa cauti o ''buza'' facuta de o firma de tuning special pentru Golf5, da tu presupun ca vrei prelungirea respectiva pe fata.

Cu buza de seat s-ar putea sa arate masina ca o dacie cu spoilere facute din pvc sau alte alea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata chiar bine, cat o costa o astfel de buza ? Mai trebuie ceva modificari, taiat din ea, sincer sa fiu nu ma asteptam sa dea asa bine :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

codul ei este 1ML805903

si costa 150 ron la reprezentanta

modificarile constau in

polizarea tuturor terminatiilor (clemelor de fixare) - deoarece la MKV spoilerul este drept si este nevoie de planeitate

ajustarea (taierea) la dimensiunea care sa dea planeitate cu restul buzei a celor doi montanti centrali

ajustarea (taierea) capetelor astfel incat sa se termine la acelasi nivel in dreptul rotilor cu buza originala

mai multe detalii dupa ce o sa o montez (momentan se sapa strada in vederea asfaltarii si masina o tin prin vecini)

post-8568-1206212626_thumb.jpg

post-8568-1206212637_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exact aia este :offtopic:

e chiar ok pretul, o sa te deranjez peste vreo 2 saptamani cu niste detalii legate de comanda. poate o si montezi pana atunci si poti face un DIY cu poze. daca nu ai aparat, ma chemi pe mine si te ajut cu placere :offtopic:

Modificat de Valentin M.
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Valentin M.

imi place mai mult cea de cupra. ai reusit sa o montezi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

inca nu

o am dar momentan strada unde locuiesc este in reparatie si nu pot intra cu masina in curte

trag nadejde ca intr-o luna sa se termine lucrarea

atunci o sa pun si poze

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Ma poate ajuta cineva cu un sfat privind montarea fustei fata de GTI (doar cea neagra de plastic) pe o bara clasica de Golf 5 Trendline? Pretul este aproape identic cu cel al fustei standard, dar nu stiu daca prinderea este aceiasi. Am auzit ca ar mai fi o parte intermediara care trebuie comandata, si nici cu aceea nu stiu daca merge sigur.

Nu ma intereseaza absolut deloc sa schimb tot spoilerul cu unu de GTI :icon_thumright:.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu nu merge.Eu cand am pus fusta de "Individual'' incercasem inainte cu una de GTI si nu a mers...prinderile sunt complet diferite :icon_thumright:

Poate cu niste adaptari gen "taiere,polizare,lipire,legare'' ar fi mers insa nu sunt adeptul :beer: :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!