Jump to content

Octavia 2 - Nardogrey


andrey2003

Postare recomandată

Frumoasa masina :)...imi place stilul de personalizare discreta,insa daca nu te superi pe mine....capacele sunt hidos de urate :beer: :)

Link către comentariu

vezi ca au capace la skoda :D ,totusi...aveam pretentii de la tine :blush: nu ca astea ar fi urate dar nu se potrivesc cu masina..

Link către comentariu

4abc - Multumesc.. ;) Stiu ca sunt urate capacele, dar astea le-am gasit primele.. le-am luat mai mult deoarece era prea expus capul de planetara si sa nu rugineasca si sa nu intre mizerie prea multa.. :D

But_Fns - Nu stiu daca exista capace OEM Skoda pe 16" deoarece Trend/Classic au jante cu capace pe 15" si oricum nu prea imi vine sa dau 200ron pe niste capace.. :lol:

Link către comentariu

Felicitari pentru masinuta! Cum se descurca ambreiajul dupa ce i-ai facut remaparea? Ma bate si pe mine gandul sa mai adaug cativa caluti dar mi-e frica sa nu "moara" ambreiajul, am inteles ca nu ar duce un cuplu mai mare de 310Nm. Bafta.

Link către comentariu

Multumesc. Dupa remapare trage mult mai bine masinuta. Ambreajul se comporta bine.. Se putea duce la mai multi cai si nm, dar tocmai din cauza ambreajului 140cp si 310nm am inteles ca este maxim recomandat..

Foarte frumoasa si dotata masina ta din ce citesc in semnatura.. Sa o stapanesti sanatos!! Neagra am vrut si eu initial, dar este greu de intretinut in praful acesta.. Ar merita si ea un topic de prezentare.. :D

Modificat de andrey2003
Link către comentariu

Arata excelent. Am vazut ca ai tot fost pe la munte si pe la mare si am si eu o niste intrebari: cum se tine pe curbele de dupa breaza si pana in statiuni (ce tendinte are in principiu) si cum reactioneaza la denivelarile de la podurile de pe A2. :icon_thumright:

Link către comentariu

Mentiro - Multumesc. Pe curbe se tine foarte bine, este foarte stabila. De acele denivelari.. Nu stiu ce sa zic.. Nu este atat de rigida la cum ma asteptam din cauza talonului foarte mic.. :icon_thumright:

Modificat de andrey2003
Link către comentariu

Astazi am fost la DCM Design si am pus autocolant negru mat pe stalpii dintre usi si pe partea cromata a grilei fata si apoi la SkodaTuning unde am cumparat niste ornamente pentru manerele cu care se ridica/lasa scaunele.. :blah:

Voi reveni cu mai multe poze cand va fi vremea mai buna. Pana atunci astept parerile voastre.. :)

post-21627-1227373005_thumb.jpg

post-21627-1227373019_thumb.jpg

Link către comentariu

Voi face poze cand o sa fie mai frumos afara si sa am putin timp liber.. Stalpii 50Ron si grila 50Ron..

Link către comentariu

Multumesc. Manerele au fost 75RON (exista 3 modele: cu Octavia, cu RS si cu Scout)

Link către comentariu

Cu ajutorul colegului de forum Pisicutza, caruia ii multumesc foarte mult, am activat si functia Cornering.

Link către comentariu

Imi pare bine ca iti place.. autocolantul a prins foarte bine.. vopseaua prinde mai greu.. trebuie matuit bine inainte cromul si etc.. de aceea am si ales varianta cu autocolant + ca pot reveni la crom cand ma plictisesc de negru mat :)

Daca masina e inchisa parerea mea ca arata mai bine (am observat ca masina ta e neagra)..

Uite o poza cu masina de culoare inchisa a unui prieten ca sa-ti faci idee cam cum ar arata..

post-21627-1227646373_thumb.jpg

Link către comentariu

Pai ma gandesc sa fac si eu asa ceva dupa cat de bine am vazut ca arata la tine .acuma ramane sa ma hotarasc intre un negru mat si unul lucios .Numai BIne :rolleyes:

Link către comentariu

M-as fi asteptat sa dea impresia de "versiune dotata slab", avand in vedere ca la o masina bandourile vopsite ar costa in plus (nu neaparat regula). Totusi, arata poate mai bine decat cu acel crom pe grila. Cu atat mai bine ii sta cu spatiul dintre geamuri laterale tot negru. Bun !

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Am facut 10.000+km.. :)

De Revelion am fost la munte si pe autostrada am luat multe pietricele in parbriz + cateva in tabla/bara.. :santa: Una a ciobit umpic parbrizul si cealalta l-a crapat si se tot extinde. m fost la cineva si a dat o gaura cica sa nu se mai extinda.. dar putin, cate putin tot se mareste.. Asta e, cand se va face mai cald il voi

schimba..

Ma enerveaza.. o gramade de pietricele/pietris pe autostrada.. camioane care cara nisip/pietricele cu prelate deschisa din care se imprastie pe tot drumu.. :blah:

2 poze de la munte.. :P

post-21627-1231172529_thumb.jpg

post-21627-1231172539_thumb.jpg

Link către comentariu

Asa e iarna... si eu am luat cateva pietricele care au ciobit putin parbrizu si vopseaua pe capota. Dar eu le-am luat chiar de la o masina de la dezapezire de pe contrasens care in loc sa arunce cu nisip arunca cu pietricele. Cand o sa fie o dauna mai vizibila o sa o fac pe Casco.

Link către comentariu
  • 5 weeks later...

Gata, a trecut de 10.000km... Se apropie revizia.. :D

Am cumparat pedale de GTI cu footrest..

M-am cam chinuit la montaj.. M-am luat dupa tutorialul facut de TIR, dar la Octavia 2 nu prea are legatura.. trebuie facuti multi alti pasi inafara de cei din tutorial.. :(

Ii multumesc pentru ajutor lui Gabriel!! :D

Uitati 2 poze cu rezultatul.. Scuzati mizeria.. :D

post-21627-1233918374_thumb.jpg

post-21627-1233918377_thumb.jpg

Modificat de andrey2003
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!