Jump to content

Emblema Jante Vw


gicanu
 Share

Postare recomandată

Tocmai mi-am luat noile jante Enzo H si nu au lipit inca emblema cu numele.Ma gandeam sa pun niste embleme cu VW stie careva unde as gasi unele la un raport calitate pret bun?

Modificat de gicanu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In targ la Vitan exista mai multe modele: sub forma de abtipild ceva mai gros, ca un silicon sau, din plastic, cu emblema in relief...mai exista si unele de tabla cu emblemele stantate ce le folosesc baietii la capacele de la roti alea universale cu inel la centru (se scoate inelul si se pune sigla dorita). Macar asa ca sa iti faci o idee, ai putea face un drum pe acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in targ la vitan sunt baietii care au capace(mici) pt jante cu embleme diferite marci....50ron unu singur capacel...e hotie...pe langa faptul ca era si zgariat, banuiesc ca era furat de undevasi eu caut un capacel...si nu gasescvreau sa imi pun jantele de vara sunt in cautariin targ la vitan sunt baietii care au capace(mici) pt jante cu embleme diferite marci....50ron unu singur capacel...e hotie...pe langa faptul ca era si zgariat, banuiesc ca era furat de undevasi eu caut un capacel...si nu gasescvreau sa imi pun jantele de vara sunt in cautari

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut. Vreau sa imi pun capacele din centrul jantelor cu emblema de vw originale.

Am gasit la reprezentanta insa vin pe comanda si as vrea sa ma ajutati cu o masura, respectiv diametul gaurii in janta originala.

Sunt mai multe tipuri de jante cu diametre diferite, dar eu caut cu diametrul de 60mm interior pt janta mea.

Intrebarea mea: La ce model de janta originala gaura din centru are diametrul interior de 60mm?

post-12154-1206107650_thumb.jpg

post-12154-1206107660_thumb.jpg

Modificat de rotitza
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca le comanzi de la reprezentanta nu ai nevoie de altceva decat descrierea masinii si dimensiunea jantelor.Eu asa mi-am comandat capace cum sunt cele din prima poza si s-au potrivit perfect.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce model de jante ai pe masina ?

Daca nu stii cum se numesc pune o poza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-a rezolvat.Am fost la reprezentanta si am comparat capacelul meu cu cele originalevw.

Am gasit unul si am dat deja comanda.

Multumesc pentru ajutor.

Mai ramane sa astept sa vina si voi fi un om satisfacut. :)

post-12154-1206345776_thumb.jpg

Modificat de rotitza
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@rotitza....cat iau astia de la sandra pe un capac de ala ...eu am niste jante de fabia puse pe masina si da ca nuca in perete sigla skoda pe polo meu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

morebyte: 25 Ron fara TVA, dar depinde de dimesiunea gaurii. La mine e de 6cm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

am rezolvat-o....in bazar in iasi am gasit stickere cu 3 lei 4 bucati:))........si s-au lipit f bine peste alea de pupaza ma gandeam sa lichidez stocu la aia de acolo.....aveau de Vw,Skoda, peugeot si parca de renault.....

Modificat de morebyte
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De Seat nu stii daca aveau ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

stie cineva cum pot sa aflu codul de la capacele cu emblemele de pe modelul de janta Avus II sau unde se pot gasi copii cat mai aproape de original ?

le'am scos acum de pe roti si am gasit codurile 6NO 601171

Modificat de gerila
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ca tot mi-am luat acum 2 saptamani un set nou de capacele la roti, te pot ajuta cu detaliile:

Name: Capac roata

Cod: 7D0 601 165 BXF

Pret: 34.03 RON/buc. (cu TVA)

Sper sa-ti fii fost de ajutor :rr:

P.S.: preturile sunt de reprezentante obtinute de la Tess Brasov :P

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut

am pierdut si eu un capac (de plastic) de janta "Borbet" Model BS pe 15".....Oare pe unde dau de asa ceva....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare,

Am jante MAM 8 de 18" si la fel, am pierdut capacelul pe una din strazile Bucurestiului.

Daca stiti unde as putea gasi asa ceva v-as fi recunoscator.

Am fost in vitan dar nu au asa ceva.

Capacul arata in felul urmator: Capac Janta MAM8

Multumesc anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Mie miau fost furate toate 4 capacelele cu VW in Bucuresti.

Le-am cumparat de la VW de la Nurvil cu aproape 120RON 4 bucati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tocmai mi-am luat noile jante Enzo H si nu au lipit inca emblema cu numele.Ma gandeam sa pun niste embleme cu VW stie careva unde as gasi unele la un raport calitate pret bun?

eu am dat in Iasi pe doua capacele de alea 60 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
  • 5 months later...
adrian ortelecan

caut "capacele"pentru jante enzo H pe 15" jantele sunt din aliaj iar diametrul capacelului este de 6 cm.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

Cumpar 2 capace pentru jante originale vw golf 4.Atasez o poza ca sa va dati seama exact ce vreau.Stie cineva unde pot gasi si la ce pret??multumesc

post-75313-0-89099100-1296636043_thumb.j

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Vatty: Si eu caut 3 (maxim 4, deoarece unul am deja). Se gasesc la reprezentanta cu ~80lei/buc sau la unix cu ~60lei/ buc. Eu nu am luat pt ca mi se par cam scumpe pt niste bucati de plastic si arata bine masina si fara ele. Daca gasesti un set de 4 la un pret bun, anunta-ma si poate le iau eu pe celelalte 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pfii 80 lei....cred ca o sa o las asa mult si bine...ok o sa te anunt. Mersi pentru informatii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut.Unde pot gasi si eu modelul al doi-lea din pozele de mai sus de capacele pt. jante? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Si mie mi-au disparut 2 capce de la jantele de aliaj si le-am gasit cu 30 de ron la Porsche Bucuresti.

Cele din Vitan sunt mai mult ca sigur furate ... fara ofensa celor care vand piese in mod legal.

Personal cred ca trebuie evitata achizitia de piese a caror provenienta nu o cunoastem pentru ca in acest fel nu facem decat sa stimulam furtul de capace, oglinzi, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut.

Am gasit ceva asemanator cu ce cautati voi si am zis ca poate ajuta pe cineva:

http://tuningcox.blo...a-set-de-4.html

Plus ca 40lei/set mi se pare rezonabil.

Se gasesc si pe Okazii.ro evident la 40lei setul nu sunt originale dar avand in vedere ca e un plastic nici nu stiu daca e asa de interesant daca-s originale sau nu.

http://www.okazii.ro/catalog/57581285/capace-jante-aliaj-bmw-mercedes-vw-skoda-seat-etc.html

http://www.okazii.ro/catalog/57836235/capace-jante-aliaj-peugeot-renault-opel-vw-audi-skoda-mercedes.html

Modificat de BiGBaD
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!