Jump to content

Intrebare Pentru Posesorii De Seat Toledo 1,6 Pe Benzina


victorioro
 Share

Postare recomandată

Salut...am si eu o intrebare pentru voi posesorii de seat toledo cu motor 1,6 pe benzina din 1999-2000....in curand vreau sa imi cumpar si eu una...si as vrea sa stiu ce probleme aveti cu ele??....cam cat costa intretinerea??...cat costa o turbina??...o pompa de apa??..pompa de benzina??....schimbatu distribuitiei??......va multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Uite aici un topic care este edificator, zic eu, pentru intrebarile tale.

Cat Ai Platit In Service Pentru Seatul Tau

ms mult...nu vreau sa par prea comod...desi asa pare...da vreau sa stiu ce probleme sunt cu masina in general...ca de acolo mi-am luat ce mai trebuit revizii si toate alea.... :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cat costa o turbina??...

1.6 este motor aspirat, nu are supraalimentare.

Intretinerea este ieftina, distributia eu am facut-o la Golful 4 (tot 1.6 aveam si eu) cu 400ron, ce e drept, nu am pus piese originale si manopera nu am platit. Un schimb ulei si filtre te duce (daca iei piese de la magazine auto) pe la 250ron. Probleme mari nu apar, doar consumabile, bujii, etc. Mai cade din cand in cand o sonda labda, etc.

Modificat de .:bamse
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1.6 este motor aspirat, nu are supraalimentare.

Intretinerea este ieftina, distributia eu am facut-o la Golful 4 (tot 1.6 aveam si eu) cu 400ron, ce e drept, nu am pus piese originale si manopera nu am platit. Un schimb ulei si filtre te duce (daca iei piese de la magazine auto) pe la 250ron. Probleme mari nu apar, doar consumabile, bujii, etc. Mai cade din cand in cand o sonda labda, etc.

aha...am inteles...da motoru 1,8 nici ala nu are turbina???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca e 1.8T 150/180/220 CP e turbo. Daca e 1.8 125CP e simplu aspirat.

Modificat de ccristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha mersi...

Modificat de CristiN
renunta te rog la quote la mesajul anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!