Jump to content

Omologare jante de 16 pe golf2


Atty
 Share

Postare recomandată

am incercat sa trec eu pe 16 si nu merge maxim 15 se accepta si credeti-ma m-am dus cu blat si nu sa putut.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Atty

    13

  • capone26

    7

  • MK16V

    6

  • adriandobrin25

    5

asa este. am avut eu 185 55 15 pe fata si 195 50 15 pe spate. si e mai mare 185 55 la inaltime :(

asa e, mam exprimat eu gresit, talonu de 55 logic cai mai mare...ce ciuda mie, nam ce face o perioada o sa umblu cu gumele astea... sper sa nam necazuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...
adriandobrin25

cum pot afla care sunt dimensiunile care s-au pus din fabrica pentru masina din semnatura?...am jante ats cup pe 15 si...vreau sa le pun macar la zile mari pe masina dar sunt curios daca merg sa le trec in talon!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cum pot afla care sunt dimensiunile care s-au pus din fabrica pentru masina din semnatura?...am jante ats cup pe 15 si...vreau sa le pun macar la zile mari pe masina dar sunt curios daca merg sa le trec in talon!

sincer,de ce sa te complici pt roti?pe mine nu m-au luat la intrebari niciodata.si am fost oprit de burtosi,nu odata.

oricum,pt mk1 din cate stiu 14' e max. :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adriandobrin25

pai cam ai si tu dreptate...masina va fi de weekend si nu cred ca voi avea probleme...dar eu sunt obsedat sa fac totul legal...sau cel putin asa am fost pana sa-mi iau masina asta... :icon_thumright: ....eu nu inteleg de ce atata strictete pe chestii care nu pun in pericol siguranta nimanui...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai cam ai si tu dreptate...masina va fi de weekend si nu cred ca voi avea probleme...dar eu sunt obsedat sa fac totul legal...sau cel putin asa am fost pana sa-mi iau masina asta... :blah_: ....eu nu inteleg de ce atata strictete pe chestii care nu pun in pericol siguranta nimanui...

iti zic io,traim intr-o tara...fara viitor.unde sunt numai hoti la putere. :icon_thumright:

Romania - i love you :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adriandobrin25

pana o sa o inscriu eu sigur voi prinde cu noul certificat...dar vorbiti incet ca poate mai inventeaza ei vreo anexa in care sa mai treaca 15 lucruri!..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pE mk1 s-au pus de fabrica roti pe 13, 14 si 15, ultimele avand dimensiunea 195/50/15. Se pot omologa fara probleme....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oricum sincer sa fiu, nu cred ca cineva te ia de cravata daca vede niste jante decente, dar daca umblii cu oale de 50l :D :D fie ele si pe 13 se cam sesizeaza cucu de la sapca maistrilor in uniforma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adriandobrin25

am ats cup si exact 195/50/15 vreau sa pun...cucul lor e dupa spaga,dar decat sa dau spaga mai bine le omologhez si merg linistit...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai pe rotile din fata ai dimensiunea aia,dar pe spate e cu 205/50/15...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adriandobrin25
pai pe rotile din fata ai dimensiunea aia,dar pe spate e cu 205/50/15...

pai nu-ti amintesti cum aratau anvelopele alea?voi pune la fel si pe spate....ce memorie ai :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

erau pilaf:)).credeam ca pui tot dimensiunea aia si deaia intrebam.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!