Jump to content

Tips & Tricks Bluetooth Seat Leon/altea/toledo


DanielK
 Share

Postare recomandată

In schimb, am o ... nelamurire: nu am reusit pana acum sa folosesc sistemul bluetooth, sa-l pot sincroniza cu telefonul meu care, evident, are bluetooth. Asta in ciuda faptului ca am cartea tehnica. Chiar nu m-am prins...

Daca puteti sa ma ajutati cum sa-l folosesc v-as fi foarte recunoscator. Multumesc!!!

Conducere placuta!

activezi bluetooth-ul la telefon si astepti cateva secunde

pe display-ul din bord o sa te anunte ca exista un device logat, impreuna cu un bip sonor

daca este prima oara cand il activezi pe acea masina, o sa-ti ceara un cod care la Leon este 1234 (pe care il introduci din tastatura telefonului - evident)

daca se face legatura o sa-ti apara pe ecranul telefonului o iconita cu o masina

incearca si mai vorbim

Modificat de X-Ecutor
Lista telefoanelor compatibile: http://www.seat.co.uk/generator/su/uk/newLeon/site/safety/bluetooth/btcompatible.html
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La masina nu trebuie setat nimic, pui doar contactul, dupa care accesezi meniul Bluetooth al telefonului si cauti accesoriile audio. Dupa ce iti gaseste masina, trebuie sa bagi codul in tel si cam asta este.

Cum mai mult ca sigur nu o sa gasesti in manual o lista a comenzilor vocale, iti scutesc efortul de a scrie un topic nou :( . Iata cateva exemple de baza (pe care a trebuit sa le descopar singur):

"DIAL NUMBER" dupa care spui numarul pe care vrei sa il apelezi. Se finalizeaza cu "DIAL"

"STORE NAME" pentru a memora un nume din agenda telefonului in memoria masinii

"SELECT NAME" pentru a selecta un nume memorat. Se finalizeaza cu "DIAL"

"PLAY PHONEBOOK" pentru ca domnisoara sexy sa iti enumere toate numele memorate

"CANCEL" daca te razgandesti :)

"HELP" pentru mai multe comenzi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Excelente informatii!

Multumesc foarte mult. Cum voi descarcera masina din nameti voi incerca sa-mi conectez telefonul.

Super tari si sfaturile privitoare la comenzile vocale. O sa le incerc cat mai curand.

Multumesc mult!!!!

Conducere placuta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...

va rog ajutor

am si eu volan multifunctional si o problema

a ramas bluetooth blocat sa sune la un anumit numar din memorie si nu pot reseta

pe ecran de la cd apare phone si deci nu pot asculta nici muzica

ceva sugestii ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Apropo ati gasit o modalitate de sincronizare a agendei cu telefoane care au Symbian gen E51?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
La masina nu trebuie setat nimic, pui doar contactul, dupa care accesezi meniul Bluetooth al telefonului si cauti accesoriile audio. Dupa ce iti gaseste masina, trebuie sa bagi codul in tel si cam asta este.

Cum mai mult ca sigur nu o sa gasesti in manual o lista a comenzilor vocale, iti scutesc efortul de a scrie un topic nou :RO flag: . Iata cateva exemple de baza (pe care a trebuit sa le descopar singur):

"DIAL NUMBER" dupa care spui numarul pe care vrei sa il apelezi. Se finalizeaza cu "DIAL"

"STORE NAME" pentru a memora un nume din agenda telefonului in memoria masinii

"SELECT NAME" pentru a selecta un nume memorat. Se finalizeaza cu "DIAL"

"PLAY PHONEBOOK" pentru ca domnisoara sexy sa iti enumere toate numele memorate

"CANCEL" daca te razgandesti :offtopic:

"HELP" pentru mai multe comenzi

am si eu un leon 2.0tdi 2006 comenzi pe volan,mp3.e posibil sa am bluetooth?ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai computer de bord cu display mare si comenzile de pe volan (stanga) arata ca in poza de mai jos, da.

post-17747-1233733730_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu imi arata numerele noi introduse in telefon cu numele pe display

pot sa sterg intreaga ageda si sa resincronizez?

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!