Jump to content

Masca Nichelata Vw Passat B5.5


dsf
 Share

Postare recomandată

salut, am vazut passat-uri cu folie nichelat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fosta masina am schimbat grila stock cu una cromata de la Fk, arata foarte bine, insa inteleg ce vrei tu sa faci dar nu stiu daca reusesti si cred ca o sa iasa ceva kitch. Am vazut mai nou acea modificare facuta cu vopsea de alta nuanta decat culoarea masinii, dar depinde si de gusturi si de culorile alese, iar ca aspect passatul cu grila schimbata pe negru fara emblema si vopsita partea de jos a barii dadea mai mult a Audi modelul nou cu grila aia mare.

Eu zic mai bine sa investesti in alte modificari gen xenon, jante, folie, eleron,etc si abia dupa ce le faci pe astea sa incepi sa umbli la vopsea, altfel o sa arate ca taxi-urile alea tiplate galbene si cu barile in culoarea masinii

Bafta si sa ne tii la curent cu modificarea

post-11369-1204459821_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si eu as vrea sa fac la G+ ...ceva cu grila din fata...stie cineva cum se poate face sa arate ca si in imaginea atasata?

se gaseste ca si accesoriu?

post-13329-1204559358_thumb.jpg

Modificat de pixi
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu ma refeream la asa ceva:

post-17496-1204637841_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mama cat crom... :D :eek: :D

Sincer nu e rau cu masca aia gen A6 in fata acolo. M-ar interesa si pe mine.... DAR fara "air intake" pe capota cromat, fara stergatoare cromate si oglinzi cromate :lol: Totusi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu da deloc bine cand privesti masina din lateral.

Dar eu am vazut versiunea facuta din autocolant cromat ;). Si decupata cu toporul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Sincer am passat b5.5 sau 3bg si nu prea am nichel mai deloc pe el decat manerele de la usi si arata super misto

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Prima impresie e ca arata destul de bine, dar acum intrebarea e cum ai facut aceasta modificare si cat a costat, presupun ca ai pus un fel de autocolant. S-a lipit bine, au ramas puncte de la locul unde masina a mai primit pietricele ceva.

Ai gasit si ai cumparat folia direct decupata dupa forma passat-ului sau a trebuit decupat?

Te intreb deoarece ar fi interesat sa pot face asa ceva la Golful meu in genul grilei de Jetta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In poze arata bine, aceleasi intrebari ca si Auras + de aproape cum se vede pe margini? intre bara si autocolant, e diferenta mare de nivel? se observa tare ca e lipit peste?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este autocolant nichelat cam 30 lei/m, am f

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si fisierul ni-l dai si noua ? :)

dac

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Versiune de corel, sincer nu stiu; ca nici ploter-cutter n-am eu. :) Probabil ultima versiune, ca respectivii cu scula sunt o firma ce se respecta.Dar fisierul de la o versiune veche nu-i compatibil in sus ? Repet, eu si corel-ul nu avem nici o tangenta; altfel poate incercam si singur (cu mai mult sau mai putin succes) :rolleyes:

Oricum, multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...
eu ma refeream la asa ceva:

Masina din postul #4 ,e facuta tot cu auto-colant lipit ,sau e altceva ? ca vad ca e prelungita masca si pe spoiler pana jos de tot ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Este autocolant si acolo si in postul #8.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ne poate lamuri cineva cu detalii concrete ,de unde se poate procura asa ceva ,si care este procedura de aplicare a lui pe masina..?! Se gaseste gata decupat ? presupun ca daca stai sa-l decupezi si-l lipesti din bucati ,nu mai are nici un farmec ,nici aspect..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este autocolant nichelat la rola care are latimea de 90 cm si cumperi cat iti trebui cam 1,5 m si se decupeaza cu un cutter/ploter este o masinarie de taiat care primeste comanda de la PC, aparatul acela cu care poti taia si litere care se lipesc pe masina, acest aparat il gasesti in general la firmele de serigrafie care inscriptioneaza pe brichete calendare etc.

autocolantul se gaseste la papetarie sau sanitare, sunt acele autocolante de culoare gaben care se pun pe taxiu sau acele autocolante care imita marmura sau pielea care se pun pe mobila, numai ca trebuie gasit nichelat sau oglinda cum zic cei de la magazin. vedeti ca cel nichelat este de dou grosimi unul gros care nu o sa se muleze bine pe masina si unul subtire care este cel mai indicat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut !Acelasi model de autocolant am avut si eu pe masina.L-am comandat la PBN , dar pretul nu mi-l amintesc.Era facut de Kamei , taiat in 3 bucati , avea si o racleta pt montaj.Dupa ce l-am montat , am tinut masina vreo 4 zile fara sa o spal .Cum am dus-o la spalat , idiotul care a executat operatiunea a si exfoliat-o.Acum nu stiu daca a dat de aproape cu jetul sau era folia sensibila la spalat. Sa spuna cine are cum se comporta la spalat.

PS. Cred ca a costat undeva la 200 ron parca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in primul rand eu l-am taiat dintr-o bucata este o singura bucata nu trei, il am de un an si am fost si la spalatorii cei drept de 2 saau 3 ori eu o spal personal, probabil conteaza si calitatea autocolantului desi nu cred. eu am dat 20 lei pe 1,5m autocolant

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Autocolantul de la Kamei ,este f scump ,daca intr-adevar pretul lui este de 200 de Ron , pentru 20 de lei cat a costat operatiunea lui dsf (florin) ,nu mai imi fac griji la spalatorie .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acel autocolant poate fi pus cred ca de orice firma de colantari auto, fara ploter sau alte chestii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!