Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

am folosit VAGCAN+K(CHINA)2.5.si m-a lasat doar pe vdo


am incercat pe golf 4, acolo nu m-a lasat sa ma conectez


ddress 17: Instruments        Labels: 1J0-920-xx5-17.lbl
   Part No: 1J0 920 846 D
   Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V13  
   Coding: 21110
   Shop #: WSC 00000  
   VCID: 2C57E232DCAB3A7E18B-515E
   WVWZZZ1JZ3W265398     VWZ7Z0B6119738

No fault code found.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vezi in aria de prestari servicii , daca nu te descurci .

Dupa ce ai scris dumpul in RB8 , ai scos siguranta ? Sau ai dat Reset Dashboard?

Nu cred .

Vezi ce faci cu RB8 - ca e "pretentios"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca ai pe cele din logul de mai sus - sunt alte adrese ce trebuie modificate .

416 si 1ED

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc frumos pt informatie. Cautand am gasit aceasi informatie pe forum. Imi cer mii de scuze si in acelasi timp va multumesc ca mi-ati raspuns, pt o intrebare care are deja raspuns pe forum.

Modificat de profollie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

"Dupa ce ai scris dumpul in RB8 , ai scos siguranta ? Sau ai dat Reset Dashboard?" din cauza asta ma gandeam si la vdo la reset dashboard sau ceva asemanator, care nu era mentionat in tutorial. Acum am ajuns de la servici, si ma duc se refac ce am schinbat ieri aiurea si sa fac schimbarea potrivita pt vdo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit activarea functiei range cu ajutorul tutorialului de mai sus si ajutorul vostru. Am folosit vagcan-china, cel de sus si un cablu kkl pe usb (clona), citit eprom, salvat, schimbat cu tuner pro (program freeware) la adresa 416 din C1 in E1 si salvat bin, tot 2kb, si cu acelasi program vagcan rescris eprom. Si a aparut functia range. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa iti pastrezi salvat, fisierul care il citesti prima oara - inainte de modificare.... sa nu ai surprize, la rescriere, dupa modificare.... in caz de ceva, il ai de backup

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da da, asa am facut Florin. Multumesc. Oare acest fisier salvat prima data se poate compara cu o versiune originala din fabrica, adresa cu adresa? Alte modificari schimband adrese se mai poate face oare tot cu acest bin?

Modificat de profollie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iulica... acele si afisajele - cu 3B. Eu am inteles ce ai vrut sa zici.... :icon_thumleft:

 

ca activari - Range, iluminarea acelor pe contact, martorul tempomat aprins la Set nu la ON - la masinile care au tempomat...

 

altfel - tot ce tine de scalari, etc, acolo sunt.... dar nu umbla in alte parti, inainte sa studiezi ce si cum....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wow, deja suna bine! Am lasat masina la schimbat radiatorul, dar cum pun mana pe ea, incerc si schimbarea de care ai zis Turbocip.

Modificat de profollie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zaharia catalin

Baieti,pun si eu o intrebare tampita.Ce inseamna "dump"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

softul din ceasuri, eeprom.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zaharia catalin

Multam fain Florin.Inca ceva;functia range o pot activa cu vag tacho sau vag commander?


Am reusit activarea functiei range cu ajutorul tutorialului de mai sus si ajutorul vostru. Am folosit vagcan-china, cel de sus si un cablu kkl pe usb (clona), citit eprom, salvat, schimbat cu tuner pro (program freeware) la adresa 416 din C1 in E1 si salvat bin, tot 2kb, si cu acelasi program vagcan rescris eprom. Si a aparut functia range. Multumesc.

Salutare.Cum ai reusit?Eu nu am putut accesa acel link.Cablu am ca al tau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalin.... folositi functia de cautare - search.... s-a discutat de foarte multe ori.

 

Nu, nu se activeaza cu VCDS-ul, la platforma masinii tale - ceea ce vezi in clip, este activarea functiei confort closing, la generatia urmatoare.....

 

la Golf 4 si altele de pe aceeasi platforma, nu exista centrala electrica... de aceea nu te poti conecta.

 

in functie de anul de fabricatie al masinii.... ai un anumit model de modul confort.... la cele cu 1j0 959 799xx - se poate activa numai cu interfata seriala si laptop cu port serial nativ, cu ajutorul lui VDS Pro.... la cele cu 1C0 959 799x - merge si cu asta, dar si cu programelul cehesc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

zaharia catalin

Multumesc inca odata Florin.Cu search am cautat,dar nu am gasit exact ce doream(sau poate n-am stiut sa caut).

Acum am inteles.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Linkul se poate accesa, daca treci de intrebarile pt legatura nesigura... Am verificat acum, si se poate descarca

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!