Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

Address 17: Instruments        Labels: 1J0-920-xx5-17.lbl
   Part No: 1J0 920 826 A
   Component: KOMBI+WEGFAHRS. BPV V52  
   Coding: 05113
   Shop #: WSC 00000 

 

Merge functia range?

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceasurile sunt Immo3, dar din pacate nu merge, pentru ca sunt BPV. Range merge doar pe RB8 sau VDO.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Targu-Jiu stie cineva sa activeze functia range?

Si daca se poate pentru masina mea:

VAG Number : 1J5 920 826 C

Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V13

Modificat de alinpgj
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Targu-Jiu stie cineva sa activeze functia range?

Si daca se poate pentru masina mea:

VAG Number : 1J5 920 826 C

Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V13

 

ceasurile suporta functia. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
zaharia catalin

Salutare baieti.Imi puteti spune daca pot activa functia Range pt masina mea?

1J0920826C

KOMBI+WEGFAHRSP VDO13

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Am incercat azi, toata ziua, sa-mi activez functia range si nu am reusit. Am VAG 12.12 si ceasurile din bord sunt:

Part No: 1J0 920 846 C

   Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V23  
   Coding: 17112
   Shop #: WSC 02241  
   VCID: 2B55E127D9F0EB46111-5000
   WVWZZZ1JZ5W060643     VWZ7Z0D1182881
Nu am gasit pe nimeni in Giurgiu care sa-mi poata da o mana de ajutor.
Se poate oferi asistenta online sau prin telefon? O sa fiu profund recunoscator.
Modificat de redemperor
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si programelul pus de ioane23 si nu-mi vede mufa. Cred ca sin cauza ca e pe usb. Cu ce altceva as putea face treaba?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai n-ai citit bine ce a scris Ioane23. El a folosit o mufa KKL. Cu VagCom-urile astea noi nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Confirm si eu, cu mufa KKL am reusit sa activez si eu si range si luminile.

Multumesc Ioane23.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incercand sa activez si eu cu programul in poloneza, am reusit sa fac sa-mi dispara de tot din vcds modulul comfort. Am un cablu clona pt vcds cu care scanam pt erori, si am cumparat un cablu vag com 409 (kkl) pe usb, tot clona... am urmat instructiunile din tutorial, a facut ceva modificari, cica a reusit. dar incercand, nimic. De atunci  nu mai recunoaste nici macar vcds-ul modulul 46 central conv. Inchiderea merge in continuare, la fel si deschiderea din cheia briceag, doar ca nu mai pot accesa sub nicio forma 46, ca si cum nu ar fi instalat :(

Modificat de profollie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scoate borna 3 secunde si vezi cu vcds daca te lasa pe confort

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, si-a revenit, ma lasa din vcds pe 46. Multumesc frumos pt ajutor. Acum recitesc totul de la inceput...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sau se putea scoate siguranta de la confort. Mai are prostul obicei sa se blocheze, din cand in cand.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva tare nu fac bine... N-am reusit activarea functiei roll up, si nici range...Am urmatorul modul:

Address 46: Central Conv.        Labels: 1C0-959-799.lbl
   Part No: 1C0 959 799 B
   Component: 1C Komfortgerát HLO 0003  
   Coding: 00259
   Shop #: WSC 01317  
   VCID: 3663C05A12E770AE7EF-4B36

   Subsystem 1 - Part No: 1C1959801A
   Component: 1C Tõrsteuer.FS KLO 0004  

   Subsystem 2 - Part No: 1C1959802A
   Component: 1C Tõrsteuer.BF KLO 0004  

   Subsystem 3 - Part No: 1C0959811A
   Component: 1C Tõrsteuer.HL KLO 0008  

   Subsystem 4 - Part No: 1C0959812A
   Component: 1C Tõrsteuer.HR KLO 0004  

No fault code found.

 

Cheie briceag, deci teoretic se poate activa, practica ma omoara. Problema e ca am un cablu pt vcds clona si unul kkl pe usb, tot clona, 170ron +80ron total. Fiind in necunostiinta de cauza, mi-am zis ca cel putin a meritat pt citirea de erori, stergeri de erori, adaptari cel pt vcds. Am aflat ca nu pot face chiar orice cu cablu clona, ex activare roll up.. Cautand pe net am gasit ca se poate si cu kkl pe usb face, si am zis ca e ultima investitie, nu e prea scump, deci fie. Citind pe forum, se pare ca nu e chiar asa simplu cum pare, mai apar si erori. Totul a inceput cu un drum la service pt a afla daca km sunt reali. Acolo cica nu se poate citi din motor, iar din bord doar daca a fost umblat si de cate ori. 2 erori sterse gasite si un raspuns pt km dupa 3 ore telefonic, spunand ca nu s-a umblat la km, m-a cam pus pe ganduri. La cumpararea masinii, niciun martor aprins. La verifcare gasite 2 erori anulate, care au fost sterse atunci fata de mine. Dupa 2 zile, poc, check engine. Fiecare diagnosticare 30 ron. Trecem la studii, cumparam cablu, nu cel mai ieftin, nici cel mai scump, studiem si ajung la concluzia ca mi-era mai bine fara masina si fara bataie de cap.Dar revenind, daca dupa parerea unora am dat-o in bara cu masina din semnatura, cel putin sa scot tot ce se poate mai bun din ea. Caroseria e buna, fara rugina, motorul merge bine, nu papa ulei motorul, restul se rezolva. Ei, sunt la restul care se rezolva...

 

La utilizarea programului in ceha dupa o incercare imi da eroare de comunicare prin cablu.Daca insist, se blocheaza modulul. Pe la setari, apare o eroare ceva de genul, cum ca la

 

1C Tõrsteuer.HL KLO 0008

 

la sfarsitul de block, este o eroare . Se poate oare corecta acea eroare?

Modificat de profollie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aici se discuta despre range !

E bine ce ai punctat , dar foloseste aria dedicata Roll up/down

Cu 50 ron aveai activata functia si scapai si de acest stres :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am incercat si range: am schimbat 380 in randul 2 (coloana la mine) din 16 in 06, dar nimic. As plati cu drag cei 50 ron, dar primesc raspuns de genul, la modelul asta, softul asta nu se poate. Si aflu ca se poate... doar ca nu toti sunt seriosi. Eu imi doresc si range, nici nu stiam ca se poate activa, si ca nu sunt toate activate din fabrica..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!