Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

prin tm este cineva care activeaza functia range?

am o bora din 2002

cu maxidot...am umblat putin prin el cu vag com 11.11,si ce nu am reusit este limba de afisare,este pe engleza si totusi cand deschid portbagaju scrie in germana

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa fac azi poza cu mai multe detalii si o sa o postez :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vlad, mai multe poze nu ajuta cu nimic.... doar o scanare - sau sa scoti ceasurile si sa postezi codurile de pe eticheta - sa vedem daca este VDO....sa activezi numai ce ti-am scris mai sus.

 

restul - nu merge nimic la tine, din pacate.....ceasurile sunt immo2, nu suporta alte activari.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa scot ceasurile, si o sa fac o poza la eticheta :)

 


post-116054-0-47438100-1398343964_thumb.

din fericire e VDO :) deci poti sa imi spui inca o data ce se poate activa la el? eu sunt amator deocamdata :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 ceasurile sunt immo2.............se poate doar iluminarea scalei si acelor pe contact

 

ToateCeleBune !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma poti lamuri ce inseamna iluminarea scalei si a acelor pe contact? adica ce inseamna :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se aprinde bordul tot la punere contact - asta inseamna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si o modalitate( adica niste explicati) cum se poate activa? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia si citeste topicul asta , ca nu ne putem repeta incontinuu ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pe un RB8 V15 se poate face modificarea de range? Stiu ca pe RB8 se poate face dar nu am reusit nicicum. Am un cablu Vag commander 1.4 am citit eepromul si am facut modificarile la 381 dar nu a mers. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge pe 381 si reset cluster.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am reusit si eu sa activez functia range pe masina din semnatura (VD0) cu VAGCAN+K 2.5 si un cablu 409.1 KKL de pe okazii. Multumesc lui @ioane23 pentru instructiunile din postul #2249. Daca sunteti din Ploiesti si aveti ceasuri compatibile, va pot ajuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut. am incercat sa activez si eu aceasta functie cu ajutorul unui prieten si mi-a spus ca nu merge pentru ca am bord de la bosch si trebuie de la VDO.  asa ca am renuntat .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

si un an de fabricatie ?

 

daca ceasurile sunt immo 2 - si sunt VDO - atunci se poate ilumina toata scala si acele - nu merg doar acele - ca si cum ai avea pozitia aprinsa....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2001 e si sunt immo 2, 

asa aveam la cealalta bora cum puneam contactul se aprindea ca la A6 C5 tot bordul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

da - alta varianta nu ai....din pacate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Am achizitionat si eu recent un Golf 4 variant 1.9 tdi model 2005 pacific, am BC minidot dar nu am functia range. Imi puteti spune daca poate fii activata sau trebuie facute unele modificari ? 

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare colegii. Se poate la bordul meu sa activez range-ul ? Multumesc anticipat.
 

cluster.jpg
Modificat de PaulF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am si eu o intrebare : Vreau sa activez functia range la masina , am ceasuri VDO , in comander imi apare ca se poate activa functia range , schimba valoarea in E1 , dar nu imi apare functia range , valoarea ramane salvata , am scos si borna de la baterie , dar fara niciun rezultat , ce as m.ai putea face sau sa verific/schimb valoriile ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Esti sigur ca ai umblat la adresa corecta? Din ce an e masina?

Modificat de MRC
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vw Bora , 1.4 16v , Axp , an : 2001

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care e codul ceasurilor? Esti sigur ca sunt IMMO3?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!