Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

citind eepromul si apoi modificat. Nu merge cu VCDS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar cu VCDS pot face ceva ? Altele inafara de Range

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari.

am si eu o rugaminte. Am un Golf 4 si mi-am schimbat tot plafonul si mi-am pus unul cu trapa dar am ramas bolcat la legarea firelor ce merg la motorasul de la trapa. Sunt 4 fire 2 mai groase (rosu/maro si maro) care este plus si minus si doua mai subtiri (galben/negru si maro/rosu) care nu stiu unde sa le leg. Am inteles ca ar trebui legare la modulu de confort unde sa se inchida sau deschida trapa odata cu geamurile. Sti cumva unde vin legate aceste doua fire? Mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Alooo, stimabile, ai pus deja acelasi post aiurea in 3 topic-uri. Foloseste functia Search si o sa vezi ca sunt topic-uri dedicate pentru trapa:

 

http://vwforum.ro/topic/39156-trapa-probleme/page-3

http://vwforum.ro/topic/88880-problema-trapa/?hl=%2Btrapa+%2Belectrica#entry1790969

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posteaza si tu unde trebuie ,nu vezi despre ce se discuta aici?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt nou si mai am de invatat cu forumul asta ...
scuzati ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

onofreimircea90

salut, sunt din Baia Mare si mar interesa si p mn functia d range.... Ma poate ajuta cineva? ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna.pentru 1J0920826A bpv v52,golf 4,an 2002 ,immo 3,se poate activa range?ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De fapt da ,nu merge pt ca e Motometer ,numai la VDO merge ,scuze .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Activarea functie range, merge pe ceasurile immo 3 (identificate dupa PN - xxx xxx xx6 si 7) la Golf4 si Bora, pe ceasurile VDO si RB8

 

Nu merge pe BOO.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna seara, sunt nou pe acest forum!

Este cineva din Bacau care avtiveaza functia range?

multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca esti nou, pune mana si citeste regulamentul prima data.  :rules:

Persoane care sa se ocupe de activarea functiei poti sa cauti la sectiunea de Prestari Servicii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ms de raspunsuri .Am ceasuri de passat diesel (3B0920927A), immo 3 vdo,dar sunt de Anglia.Daca schimb folia de la ele,si gasesc un bin le pot adapta pe golf 4 benzina,si sa mearga range?O zi buna

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Drenta: S-ar putea sa ai erori de comunicare intre ceasuri si abs, airbag si climatronic punand cluster de passat pe golf. Dar ce-i sigur e sigur; range garantat va merge :lol:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ady.e ceasul de la mine.cel compilat de tine.

Toate cele bune.

Sent from my Nivo using Tapatalk 2

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna. Pe masina am un motometer BPV V52 immo3. Problema e ca am putut citi codul pin cu k+can, dar nu mi a salvat binul pt a incerca activare range, geamuri. Acum nu ma mai pot conecta cu k+ can ..Am facut rost de un bord de Passat VDO diesel de Anglia, dar are tot minidot, si din ce ati scris pot avea probleme daca il adaptez. Cum pot citi BPV-ul sa se salveze corect binul? Trebuie dat jos eepromul sau ma pot conecta pe placa? Pana la urma cred ca o sa caut un bord maxidot compatibil 100 la% cu masina mea, si bineinteles sa i pot activa range si alte f ctii. Ms mult, o zi buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mergi la cineva care are scule cu care sa iti faca treaba

Ca sa te conectezi si sa citesti ... Incearca sa deconectezi bateria si reconectezi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma mira ca nu l-ai putut citii - la immo3, nu sunt probleme - nici la immo2, dar asta e alta discutie. Probabil interfata ta, iti face probleme.

 

se citeste direct prin OBD2, nu trebuie sa dai jos nimic....

 

VDO-ul - nu ai nici-o problema, legat de adaptarea lui.... fiind de Passat, trebuie inlocuit soft-ul lui.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine s-aintamplat sa nu-l pot citi dumpul ,am luat o borna ,am pus-o inapoi si am putut sa citesc .si am mai intalnit si la alte mașini chestia asta .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!