Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

marius.stanescu

Ma poti ajuta si pe mine sa verific cu iluminatul bordului?am un vcds v11 si imi cam prind urechile.am incercat si fu runctia range dar imi da eroare cand modific.daca ma poti ajuta pas cu pas cum sa activez functia cu bordul aprins si ar mai fi funftia aceea de riricare geamuri din telecomanda(am telecomanda) sau se fac doar contra-cost? :D multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. cum ai incercat (si de ce, daca ti-am zis ca nu merge... e ca si cum scriem degeaba, cand va raspundem) tu sa faci range cu VCDS-ul ?... ca nu se face asa.... am scris - se citeste si se modifica dump-ul eepromului, dupa care se rescrie. Nu merge la immo2.

2. la masina ta - roll - up/roll down - se face cu seriala si VDS Pro.....

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius.stanescu

Nu acum am incercat,a fost acum 2 3 zile.Sunt pe langa la lucrurile astea si am zis sa ma informez.merci de info

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi raspunzi si mie te rog F l o r i n ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma poti ajuta si pe mine sa verific cu iluminatul bordului?am un vcds v11 si imi cam prind urechile.am incercat si fu runctia range dar imi da eroare cand modific.daca ma poti ajuta pas cu pas cum sa activez functia cu bordul aprins si ar mai fi funftia aceea de riricare geamuri din telecomanda(am telecomanda) sau se fac doar contra-cost? :D multumesc

La masina ta roll up/roll down se poate face si cu KKL

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

KKL = seriala.

Marian - care intrebare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n ,verifici la mesaje te rog

Merci mult F l o r i n

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

exista vreo posibilitate pentru limba romana la 1J0920846C ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde ai vazut tu limba romana la un VW?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am vazut , doar am intrebat ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La mine este in italiana,ma ajuta si pe mine cineva sa o schimb in engleza?am immo2.mercy.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Procedura:[select][17 - Instruments][Adaptation - 10]Enter channel 04The available languages are : 00001 - German 00002 - English 00003 - French 00004 - Italian 00005 - Spanish 00006 - Portuguese 

[save]

[save]

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mercy marian,dar vroiam cineva care are aparatu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La bordurile RB8 a mai descoperit cineva ceva? La mine am reusit sa activez range si iluminarea bordului, dar iluminarea nu ma incanta prea tare. Se aprind si ceasurile si scala ca si cum as pune contactul si as regla potentiometrul pe minim. Daca las potentiometrul pe minim nu se vede nici o diferenta cand pun contactul si dupa aia aprind pozitiile. M-ar interesa sa se aprinda doar ceasurile fara scala, ca in poza din paginile anterioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deocamdata, nu avem alta varianta pentru RB8

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma poate ajuta un coleg cu lista membrilor care pot activa functia range golf 4 1.9 tdi axr?sincer nu o mai gasesc,as dori cineva din focsani-galati.MS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius.stanescu

Salutare.Am dat o verificare la toti martorii din bord la ramura instruments parca si nu mi se aprind martorii de centura si nivel lichid parbriz.Deci clar nu am nici macar led-urile in bord..in schimb am vazut ca mi se aprinde martorul pentru cruise control si mai e unul cu asistarea la plecarea in rampa.Acum, la cel cu asistarea la plecare din rampa ce trebuie sa adaug la masina sa il folosesc?Trebuie un buton aparte sau are treaba cu ESP-ul?Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma poate ajuta un coleg cu lista membrilor care pot activa functia range golf 4 1.9 tdi axr?sincer nu o mai gasesc,as dori cineva din focsani-galati.MS

Dar nici nu ai cautat si mai intrebi si peste tot:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.Am dat o verificare la toti martorii din bord la ramura instruments parca si nu mi se aprind martorii de centura si nivel lichid parbriz.Deci clar nu am nici macar led-urile in bord..in schimb am vazut ca mi se aprinde martorul pentru cruise control si mai e unul cu asistarea la plecarea in rampa.Acum, la cel cu asistarea la plecare din rampa ce trebuie sa adaug la masina sa il folosesc?Trebuie un buton aparte sau are treaba cu ESP-ul?Multumesc

Martorii de centura si de nivel lichid spalare parbriz exista fizic in IC(ledurile)chiar daca la test pe vag com nu-i arata

trebuie doar activati.

Dar la centura daca nu ai senzor se va aprinde martoru la punerea contactului si se va stinge ulterior fara sa piuie sau mai stiu io ce .

La cel de nivel degeaba il activezi daca nu ai senor in rezervoru de lichid(cu fire trase la Ic evident)

Iti spun din proprie experienta astea fiindca am activat eu cel de centura dar nu am senzor iar pt nivel lichid mi-am montat eu senzor si am tras fire in bord si am activat martoru.

Toate cele bune

Modificat de joky
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius.stanescu

Aha.Am inteles.Dar deja ma incanta tare rau martorul acela cu asistenta la plecare din rampa.Oare ce trebuie sa fac masinii sa functioneze?Imi zicea cineva ca trebuie doar activat daca am esp pe masina dar nu prea imi vine sa cred.La cruise control am vazut ca trebuie maneta aceea cumparata si trase firele dar la asta?Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa pui o poza cu martorul ala de asistenta la plecarea din rampa? Ca eu pana acum n-am auzit de asa ceva pe Golf 4. Sau poate pe la cutiile automate... zic si eu. :icon_confused:

Modificat de Robotelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius.stanescu

Nu stiu sigur daca la asta se refera dar asa am dedus.Martorul este cel indicat de sageata.

post-116195-0-79901900-1359222918_thumb.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eram sigur ca pictograma aia iti ridica probleme existentiale. Cand mai mergi cu bmw-uri din aceeasi generatie cu golful, uita-te mai atent la cum arata pictograma pentru functia amintita. Nu exista asa ceva la masina ta. Si nici nu se poate pune. Ce vezi tu acolo este pedala de frana pentru cutiile automate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!