Jump to content

Functie in plus la computerul de bord - Range


voinea
 Share

Postare recomandată

hmm nu e bn ca poate uit dupa sa mai aprind farurile=)) vad ca e bordu aprins si ma gandesc ca am si farurile:) o parere care are activata aceasta functie?este buna de activat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca nu o sa le uiti... in primul rand ca e frumos sa activezi doar acele si afisajele... deci, scala o sa fie stinsa.

am activat pe multe, e foarte frumos.

L.E. - cam asa arata... scuze pt calitatea pozei....

th_SANY0050.jpg

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hmmm e chiar misto chiar daca ziua raman aprinse tot timpu,eu credeam ca tot bordul nu ma gandeam ca numa "acele si cele 3 ecrane"daca o active nu am prob gen se ard sigurantele sau chesti de genu asta?scuze ca tot pun intrebari dar am avut o prob cu alternatorul cred si sa ars putin cutia cu sigurante de la baterie.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este cineva din focsani disponibil sa activeze functia range si cea cuiluminatul acelor in bord la un golf 4 1,9 tdi axr 74kw

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cine stie ce optiuni se pot activa pe un BC mare, la masina din semnatura? BC este VDO! cumva stiti pe cineva in iasi care face asta? multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Conteaza ce an este masina, sa vedem ce tip de cluster este.

Daca este immo3 - martorul imobilizatorului este in vitezometru - atunci poti activa Range, Welcome si iluminarea acelor si afisajelor, pe contact - ca la Audi.

daca este immo2 - doar iluminarea - daca suporta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina este din noiembrie.1999. nu stiu ce este cluster si daca aflu scotand ceasurile din bord si uitandu-ma pe spatele lor. immo 3 sau immo 2 dupa ce-mi dau seama care este?

Modificat de dj'IS
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posibil Immo2 sau sub, nici gand immo3, prea multe nu cred ca poti sa-i faci.

Modificat de hremus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este immo3 - martorul imobilizatorului este in vitezometru - atunci poti activa Range, Welcome si iluminarea acelor si afisajelor, pe contact - ca la Audi.

daca este immo2 - doar iluminarea - daca suporta.

daca e 1999, nicio sansa.

Ti-am scris mai sus cum poti identifica - pune contactul si vezi unde apare martorul - masinuta cu cheia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Buna, pot sa-mi activez functia range (nr restanti de km) la un vw bora immo3 , cu vagcom11.11? daca nu, cu ce as putea incerca? MULTUMESC!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iar daca martorule este pe turometru, se poate activa vreo optiune?

https://fbcdn-sphoto...e9bcef2f7beb916

nu prea - cel mult iluminarea acelor si afisajelor - in functie de cluster.

Buna, pot sa-mi activez functia range (nr restanti de km) la un vw bora immo3 , cu vagcom11.11? daca nu, cu ce as putea incerca? MULTUMESC!

Nu merge cu VCDS-ul.

Cum ti-a zis deja Marian, cu precizarea ca nu se activeaza - ci se citeste soft-ul ceasurilor, se modifica o adresa dupa care se rescrie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clusterul e modelul de ceasuri F l o r i n ? nu prea ma pricep la asa ceva.. multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cluster = ceasuri.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este cineva prin zona Nasaud (B-N) il ajut cu mare placere pentru activarea funcției RANGE ,doar sa fie IMMO3 :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, vreun baiat/fata din Constanta care sa aiba sculele si knowledge-ul necesar pentru a pune pe un golf 4 functia range si consumul instant/ora?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius.stanescu

Salutare.Am tot vazut aici ca se pot activa cefa functii pr bc dar doar sa fie un anumit tup.mie mi.a activat cineva functia sa se inchida usile automat,mi.a schimbat limba de afisare si cam atat.ar mai merge si altceva activat?Mentionez ca am golf 4 din 2001 iar in vag com pe intruments imi apar urmatoarele date: component:A4 KOMBIINSTR.VDO 09 IMMO ID:VWZ7Z0Y3064872. Ce fel de immo a. si daca mai pot activa ceva in plus?Multumesc frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa codul vag number putem identifica cluterul ,codul ce la-i postat se gasește la extra

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius.stanescu

Cred ca asta este, am uitat sa il postez. 1J0920825C.Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din pacate la tine nu merge - ceasurile sunt immo2 si nu se poate activa range, pe ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

marius.stanescu

In afara de functia range se poate activa altceva? De exemplu sa ilumineze ceasurile de la bord sau sa avertizeze ca o usa nu e inchisa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa se lumineze pe contact - trebuie verificat.

sa se lumineze cand deschizi usa - pentru asta iti trebuie un modul mic.

martor usa deschisa - nu merge.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Aerofan pinned şi locked this topic
  • Aerofan unlocked şi locked this topic
  • Aerofan unpinned this topic
  • Aerofan pinned this topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!